DAJ CYNK

Zmiany w rozporządzeniu: wszyscy krytycznie poza Orange, PIIT i ministerstwami

14.09.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4375

Ważne 5

2

Do konsultowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji projektu zmiany rozporządzenia dotyczącego trwającej aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz, nadesłano 16 stanowisk.

Do konsultowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji projektu zmiany rozporządzenia dotyczącego trwającej aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz, nadesłano 16 stanowisk.

Zobacz: MAC chce skrócić aukcję LTE do maksymalnie 116 dni.

Na 16 stanowisk 8 było krytycznych lub bardzo krytycznych (niektóre, mimo wszystko, zawierały propozycje zmian w projekcie). Orange przesłał stanowisko, w którym tylko i wyłącznie proponuje zmiany w projekcie. Ministerstwa i UKE nadesłały tylko krótkie oświadczenia, że nie wnoszą uwag.

Zobacz: Gaj - rynek nie myśli poważnie o zakupie częstotliwości LTE.

Dość ciekawa sytuacja wyniknęła z Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji. Najpierw w procesie konsultacji nadesłano pismo, w którym wprost stwierdzono, że Izba nie akceptuje aktualnego projektu zmian i prosi o wydłużenie czasu na nadsyłanie opinii. Pismo to podpisał wiceprezes Michał Rogalski z upoważnienia prezesa Wacława Iszkowskiego.

8. września (ostatniego dnia na składanie stanowiska) o godzinie 19 wysłano maila sygnowanego przez Iszkowskiego (przebywającego tego dnia na urlopie), w którym wycofano poprzednie i napisano, że nie jest zadaniem PIIT wskazywanie kierunków i sposobów działań prawno-organizacyjnych, gdyż są one związane z indywidualnymi strategiami biznesowymi operatorów - członków izby. W piśmie dodano także, że Izba liczy na to, że zainteresowani operatorzy sami bezpośrednio przedstawią swoje stanowiska w procesie konsultacji.

Zobacz: Gaj o aukcji LTE: operatorzy sobie nie pozwolą, aby podnieść ceny usług.

Nadesłane w procesie konsultacji stanowiska można przeczytać na stronie mac.gov.pl.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
8. ~
0

2015-09-14 18:02:35

" Orange przesłał stanowisko, w którym tylko i wyłącznie proponuje zmiany w projekcie". Tylko i wyłącznie?

Odpowiedz

2015-09-14 17:15:44

@6Pani Prezes sama przeca prawnik, zanim zaczela piastowac stolec przesowki, dyr. dep prawnego byla :-)Teraz juz zupelnie powaznie - niezalznosc regulatora, to w Polskich warunkach, niestety, mrzonka, niezaleznie od tego, kto bedzie rzadzil.

Odpowiedz

2015-09-14 17:07:20

@4 jednak Prezes UKE, który jest odpowiedzialny za rozdysponowanie wolnych zasobów częstotliwości.Znamienne w tych konsultacjach jest stanowisko Prezesa UKE "... uprzejmie informuję, że do przedmiotowego projektu nie zgłaszam uwag." ZGROZA! MAiC, z rażącym naruszeniem prawa ingeruje w kompetencje Prezesa UKE a Pani Prezes, pomimo dysponowania całym sztabem prawników i doradców, mówi "chłopaki_nic_się_nie_stało".

Odpowiedz

5. ~z
3

2015-09-14 15:46:07

Po co konsultacje nigdy w jakiekolwiek sprawie nie będzie jednomyślności,pomarańcze rozumiem gołym okiem widać brak dostatecznej ilości częstotliwości do ilości sim ,natomiast Grupa Solorza posiada nadmiar nawet części nie wykorzystują takiego mamy regulatora który pozwala na blokowanie konkurencji.Po raz pierwszy stanąłem w obronie byłego molocha.

Odpowiedz

2015-09-14 15:38:20

@3czy to aby na pewno uke a nie ministerstwo? Nie zebym uke bronil, ponosza odpowiedzialnosc za katualna tragikomiczna, nalezalo wywalczyc o zmiany, mam wrazenie ze P. Gaj zbyt pewnie poczula sie w konkursie do ITU i odpuscila kompletnie krajowe podworko.

Odpowiedz

3. rcicho
2

2015-09-14 15:18:07

Taka jest demokracja, każdy ma prawo wnosić uwagi, krytykować i negować a w sumie paraliżować tę rozdysponowanie tych częstotliwości. UKE popelniło ogromne błędy w warunkach na jakich odbywa się ta aukcja. Jak można było nie określić czasu jej trwania, jak można było zezwolić zwycieżcom na nieodbranie tych częstotliwości i niezapłacenie należnych kwot?

Odpowiedz

2. ~pabloki
1

2015-09-14 15:00:49

krytyka krytyka ale aukcja i tak będzie trwała .

Odpowiedz

1. Kryniczanin
-1

2015-09-14 14:43:05

Orange nie jest przeciw - wiemy już kto prowadzi.

Odpowiedz