DAJ CYNK

Xiaomi trzecim producentem smartfonów na świecie

30.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3982

Ważne 5

0

Po trzech latach na rynku chiński Xiaomi stało się trzecim producentem smartfonów na świecie.

Po trzech latach na rynku, chińskie Xiaomi stało się trzecim producentem smartfonów na świecie.

Jak informuje portal Strategy Analytics, w III kwartale 2014 roku sprzedano 320 mln smartfonów. 6% z nich posiadało logo Xiaomi, co dało chińskiej firmie trzecie miejsce. Dwa pierwsze miejsca, pomimo wyraźnych strat, pozostały bez zmian.

Drugie miejsce zajęło Apple z wynikiem 12%, a pierwszy pozostał Samsung, pomimo spadku o 10 p.p.. Wynik Koreańczyków spadł z 35%, do 25%, co odbiło się mocno na wynikach finansowych firmy.

Xiaomi najwięcej smartfonów sprzedaje w Chinach i w ostatnim czasie odważnie atakuje rynek w Indiach.

Źródło tekstu: reuters; wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~sylwek_rumia
0

2014-12-02 19:39:53

Trzeci producent na świecie a telepolis.pl dalej nie uznaje tej marki. Żal!

Odpowiedz

15. ABP
0

2014-10-31 12:04:22

@8: To kwestia tego, co jest dla kogo ważne. Jeśli gwarancja, to lepiej kupić w kraju. Choć i tu czasami naprawa w autoryzowanym serwisie polega na stwierdzeniu zalania telefonu. Ja w promocji kupiłem za śmieszne pieniądze telefon, który mi w pełni odpowiada, a którego nie ma w naszym kraju. Kupując wiedziałem, że ryzykuję, ale z góry założyłem, że jak coś mu się stanie, to wyrzucam i szukam następnej promocji pozwalającej kupić mi telefon w podobnej cenie i o podobnych parametrach. Jeśli telefon pochodzi mi ponad rok, a aktualnie jest na dobrej drodze do tego, to jestem na tym do przodu w stosunku do zakupu czegoś podobnego u nas w kraju, jeśli nie, cóż, moja strata. Ale za to będę miał następną nietypową zabawkę.

Odpowiedz

14. ~Ewa T
0

2014-10-30 21:28:24

Jeżeli poszukujecie ciekawego i oryginalnego etui do waszych smartfonów to zajrzyjcie koniecznie na bewood.pl Mają tam piękne i niepowtarzalne drewniane obudowy.

Odpowiedz

13. LuiN
0

2014-10-30 20:03:32

12, MarekAG - pełna racja, poprawione. Już piszę do Arka, by zwracał na to uwagę.

Odpowiedz

12. MarekAG
0

2014-10-30 19:09:28

" pierwszy pozostał Samsung, pomimo spadku o 10%. Wynik Koreańczyków spadł z 35%, do 25%, co odbiło się mocno na wynikach finansowych firmy. "Powinno być "o 10 punktów procentowych", a nie "o 10%"

Odpowiedz

11. ~Staszi
0

2014-10-30 15:10:58

Z Ali polecam Chinatronic :)

Odpowiedz

10. ~mig
0

2014-10-30 13:10:15

Biedna Nokia/MS czy Sony..

Odpowiedz

9. ~pite85
0

2014-10-30 12:29:50

na ali 100% oryginału sprzedaje Honk Kong Goldwey, dodatkowo daje znizke na hasło Goldway_telchina.plco do zakupów w chinach to nic trudnego, wszystko jest swietnie opisane też miałem za pierwszym razem cykora, a teraz więcej kupuje niż na allegro

Odpowiedz

8. vonski
0

2014-10-30 11:31:57

@3: wszystko jest pięknie, póki coś się nie zwali i trzeba odesłać na gwarancję. Wystarczy poczytać na miuipolska jakie maja ludzie z tym problemy. Sam zamawiałem Mi2S z ibuygou i wszystko przeszło elegancko, ale wiadomo że mnóstwo osób boi się kupować bezpośrednio w Chinach.Ja chętnie zapłacę 1,5x więcej (VAT i tak odliczam) w zamian za serwis, gwarancję, szybką przesyłkę itd. Ale wejście na dany rynek to nie takie hop-siup: trzeba rozwinąć sieć sprzedaży, serwis, itd. Kupa załatwiania i kasy do zainwestowania.

Odpowiedz

7. Snas
0

2014-10-30 10:51:36

Mam ich produkt i przyznam szczerze, że jestem bardzo zadowolony.

Odpowiedz

2

2014-10-30 10:07:51

Jak by firma sprzedawała w innych krajach również w Polsce z 3 miejsca mogli by się wbić nawet może w 2 miejsce? smartphone ma dobrą cenę, dobrą jakość i dobrze zoptymalizowany system

Odpowiedz

5. ABP
0

2014-10-30 10:04:49

@3: Zamiast na Aliexpress lepiej kupować na Pandawill. Za kilka $ można mieć szybka przesyłkę holenderską pocztą, a do tego dużo większa gwarancja, że nie jest to podróbka lub imitacja.

Odpowiedz

4. ABP
2

2014-10-30 10:02:09

Chiny i Indie to razem ponad 1/3 ludności całego świata. Nawet wziąwszy pod uwagę, że większość z nich to nędzarze i biedota, to i tak zostaje sporo ludzi wystarczająco majętnych, żeby zostali potencjalnymi klientami. Jak się ma taki rynek, to można długo się rozwijać, zanim stanie się on dla firmy zbyt ciasny.

Odpowiedz

3. Logan
0

2014-10-30 09:57:15

@1 i ceny 1,5x większe niż na Aliexpress? Nie ma problemu samemu sobie zamówić na Ali z darmową dostawą w jakieś 2 tygodnie.

Odpowiedz

2. ~
0

2014-10-30 09:34:43

Chcieć możecie - na razie pozostaje import prywatny, bo przy luźnym podejściu chińskich firm np. do prawa patentowego, oficjalnie mogą działać właśnie w Chinach czy innych Indiach. Gdzie, swoją drogą, i tak klientów zdobywają sporo.

Odpowiedz