DAJ CYNK

Xiaomi numer 1 w Polsce. Ma taki sam udział w rynku jak Samsung

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4684

Xiaomi liderem w Polsce

Xiaomi jest w Polsce marką numer jeden i ciągle rośnie – tak wynika z analizy polskiego rynku smartfonów, przeprowadzonej przez Canalys.

Firma analityczna Canalys podsumowała drugi kwartał 2020 r. na rynku smartfonów. Poznaliśmy statystyki na poszczególnych Europy, w tym szczegóły sprzedaży w Polsce. Poniżej podane zostały dane z sierpnia 2020 r.

Zobacz: Xiaomi bez Androida 11 - sprawdź, czy masz pecha
Zobacz: Xiaomi obchodzi 10. urodziny - z tej okazji zaprezentuje Xiaomi Mi 10 Pro Plus

Sprzedaż smartfonów Xiaomi rośnie na całym Starym Kontynencie. W Europie to obecnie marka numer 3 z 17% udziałem w rynku. Wzrost rok do roku w Europie wynosi 65%. Liderem wciąż jest Samsung z 30% udziałem w rynku, ale jego popularność spada. Zyskuje również Apple, obecnie drugi pod względem popularności. Co ciekawe, mimo spadków w sprzedaży rok do roku, relatywnie rośnie popularność sprzedaży smartfonów HMD, czyli marki Nokia. Huawei stracił, ale utrzymał się na czwartej pozycji.

Samsung, Apple, Xiaomi, Huawei, HMD (Nokia)

Widać znaczne różnice między zainteresowaniem różnymi markami smartfonów w Europie zachodniej i wschodniej. iPhone'y cieszą się mniejszym zainteresowaniem w naszym regionie, smartfony Xiaomi zaś znacznie większym, niż na zachodzie. Co ciekawe, we wschodniej części Europy marka Nokia (HMD) nie ma udziału, który pozwoliłby jej trafić do pierwszej piątki. Odważę się powiedzieć, że Słowianie wolą Motorole (choć nie wszystkie kraje w tej grupie mają słowiański rodowód).

Xiaomi w Europie wschodniej i zachodniej

Xiaomi w Polsce: 27% rynku, 88% wzrost

W Polsce Xiaomi może świętować sukces. W raporcie Canalys za ostatni kwartał ma już pierwszą pozycję w kieszeni. Co prawda procentowy udział Xiaomi w rynku smartfonów jest na równi z udziałem Samsunga (27%), ale to Xiaomi zanotowało wzrost sprzedaży rok do roku. Jest to wzrost niemały – aż o 88%. Samsung w tym samym czasie stracił 14%.

Sprzedaż Xiaomi w Polsce

Ciekawie wyglądają statystyki marki Apple. Sprzedaż iPhone'ów w Polsce rok do roku wzrosła aż o 118%! Czym Apple sobie na to zasłużył? Na pewno pomógł nowy iPhone SE. Ten model łączy prestiż telefonu z jabłkiem z przystępną dla polskiego klienta ceną.

Zobacz: Oto i on - niedrogi iPhone SE 2020. W piątek start przedsprzedaży
Zobacz: iPhone SE 2020: 3 argumenty za i 3 przeciw. Sprawdź, czy warto

Spada popularność smartfonów marki Huawei. Co ciekawe, rośnie Lenovo – marka, która w pierwszej kolejności kojarzy nam się z laptopami. Trzeba jednak pamiętać, że do Lenovo należy ceniona marka Motorola. To zapewne ona odpowiada za wzrost w naszym regionie. Motorola robi doskonałe „średniaki”, które zadowolą większość klientów i nie zrujnują budżetu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Canalys

Źródło tekstu: Canalys

Przewiń w dół do następnego wpisu