DAJ CYNK

Xiaomi i Huawei rosną na liście Fortune Global 500

Isand

Prawo, finanse, statystyki

Xiaomi Huawei Apple Microsoft Google Fortune Global 500

Jest już tegoroczne wydanie listy Fortune Global 500.  Są tam wszystkie najważniejsze firmy technologiczne, ale o największych sukcesach mogą mówić Amazon, Huawei i Xiaomi. Różnią je jednak ich przyczyny.

Lista Fortune Global 500 obejmuje 500 firm z największymi przychodami na świecie. Znalezienie się na niej to potwierdzenie potęgi każdego z przedsiębiorstw. Jak poszło firmom technologicznym w tym roku? Cóż, żadna nie wygrała. Na pierwszym miejscu jest amerykański Walmart, na drugim chiński State Grid, ale już trzeci jest Amazon. Pierwszą szóstkę zamykają China National Petroleum, Sinopec Group oraz Apple. Na liście znalazł się też Samsung. Nawet trzykrotnie. Na piętnastej pozycji jest najbardziej nas interesujący Samsung Electronics. Pozostałe dwa wcielenia Samsunga to Samsung CT oraz Life Insurances.

Na miejscu 21 jest Alphabet, czyli Google. Na liście nie zabrakło Microsoftu - jest na 33 pozycji. Wzrost z 49 na 44 miejsce zanotował Huawei. To doskonały wynik, szczególnie patrząc na amerykańskie sankcje. Wysoko bo na 63 miejscu jest Alibaba, czyli właściciel platformy AliExpress. Sony jest na miejscu 88, natomiast LG Electronics na 192. Na pozycji 132 jest chiński Tencent. Na miejscu 461 jest z kolei LG Chem. Na 338 pozycji jest Xiaomi. Chiński producent zanotował wzrost aż o 84 miejsca. To rekord na tegorocznej liście. W rankingu znalazły się też Tesla i Netflix. Pierwszy z nich jest na miejscu 392, drugi - 484.

Zobacz: Xiaomi króluje w Europie. Realme w TOP 5 po spektakularnym wzroście
Zobacz: DxOMark: Huawei P50 Pro to nowy król fotografii mobilnej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis

Źródło tekstu: Fortune Global 500

Przewiń w dół do następnego wpisu