DAJ CYNK

Wyniki spółki Telestrada po 4Q2013

19.02.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3

Ważne 1

0

Telestrada, operator telekomunikacyjny działający na rynku usług biznesowych i domowych, zaprezentował wyniki finasowe. Przychody na koniec 2013 r. wyniosły 33,5 mln zł, a zysk netto 2,6 mln zł.

Telestrada, operator telekomunikacyjny działający na rynku usług biznesowych i domowych, zaprezentował wyniki finasowe. Przychody na koniec 2013 r. wyniosły 33,5 mln zł (wzrost o 1,66% rok-do-roku), a zysk netto spadł o 28,87% do 2,6 mln zł (rok-do-roku). W samym IV kwartale 2013 r. przychody wyniosły 7,77 mln zł, a zysk netto 0,45 mln zł.

W ramach grupy kapitałowej spółka Telestrada, zajmuje się dostarczaniem usług detalicznych dla klientów biznesowych i domowych. Natomiast spółka Infotel Service dostarcza usługi hurtowe utrzymując się z prowizji od ruchu telekomunikacyjnego. W grupie kapitałowej klienci biznesowi (firmy, instytucje publiczne) generują około 43% przychodów podczas gdy klienci detaliczni 57% przychodów.

W komentarzu do wyników zarząd poinformował, że w IV kwartale spółka prowadziła pozyskiwanie klientów poprzez własnych sprzedawców. Sprzedaż była na niezadowalającym poziomie i obecnie spółka poszukuje partnerów sprzedażowych. Słabsze wyniki to także efekt nasilonej akcji grupy Orange skierowanej na odbieranie klientów operatorom alternatywnym po okresie na jaki klienci zawierali umowy.

W IV kwartale 2013 r. baza klientów detalicznych skurczyła się do około 37200 osób. Powodem spadku jest niedostateczna liczba nowych klientów przy stałej migracji międzyoperatorskiej klientów.Głównym zadaniem spółki na pierwszy kwartał 2014 roku jest zatrzymanie odpływu klientów oraz rekrutacja sprzedawców detalicznych usług telekomunikacyjnych. Spółka prowadzi także działania na rzecz zakupu 100% udziałów w spółce NOM.

Zobacz: TELKO.in: Telestrada przygląda się NOM-owi

Telestrada rozpoczęła także działania w zakresie wdrożenia stacjonarnych kart przedpłaconych w zakładach karnych z założeniem osiągnięcia przychodów min. 100 tys zł miesięcznie z powyższych usług.

Źródło tekstu: Telestrada, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy