DAJ CYNK

Wyniki P4 po 4Q2012

26.02.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 19463

Ważne 16

3

W IV kwartale P4 pozyskało 500 tys. kart SIM powiększając swoją bazę do 8,7 mln. W całym 2012 roku zwiększyła się o 1,62 mln.

W IV kwartale P4 pozyskało 500 tys. kart SIM powiększając swoją bazę do 8,7 mln. W całym 2012 roku zwiększyła się o 1,62 mln.

W 2012 roku P4 pozyskało 795 tys. kart abonamentowych (ma ich teraz 3,915 mln) i 825 tys. prepaid (4,785 mln). Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że w samym IV kwartale P4 przybyło około 265 tys. kart abonamentowych i 235 tys. prepaid. Operator chwali się, że na koniec 2012 roku miał 1,1 mln klientów biznesowych, czyli o 107% więcej niż 12 miesięcy wcześniej.

Operator podaje, że 36% transmisji danych wykonanych w sieciach komórkowych w Polsce generują jego klienci. Najchętniej kupowanymi telefonami były Samsung S5660 Galaxy Gio, Samsung S5830 Galaxy Ace oraz Nokia 500.

Przychody P4 w 2012 roku wyniosły 3,44 mld zł, co stanowi wzrost o 29%. Co ciekawe, około 960 mln zł (29%) z tej kwoty stanowią przychody z tytułu interkonektu (MTR). W 2011 roku było to około 908 mln zł (34% z kwoty 2,44 mld zł). EBITDA wzrosła o 40% do poziomu 1,23 mld zł. Dług netto zmalał w 2012 roku o 20 mln euro.

Telekom chwali się swoją efektywnością marketingową. Jak podano w prezentacji, koszt pozyskania klienta przez Orange to 1100 euro, T-Mobile 930 euro, Plusa 716 euro, a Play tylko 91 euro.

Zobacz: P4 oficjalnie o roamingu w sieci PTC.

Źródło tekstu: wł

Tagi: p4
Komentarze
Zaloguj się
95. wiklef
0

2013-03-09 14:16:06

ale nuda na portalu ;)

Odpowiedz

94. ~Adam
0

2013-03-09 07:35:13

Witam z dostępnością telefonów w Play potwierdzam robi się cienko ale sieć w podlaskim działa w miarę dziwi mnie fakt iż w Białowieży gdzie masa turystów mają tylko e-gsm i to o słabym zasięgu . Oferta internetowa niestety ze względu na zasięg i porównując ceny wybrałem Plusa był nawet tańszy od Play

Odpowiedz

93. ~GOŚĆ
0

2013-03-07 12:38:14

Najchętniej kupowanymi telefonami były Samsung S5660 Galaxy Gio, Samsung S5830 Galaxy Ace oraz Nokia 500. BO NIE MA NIC INNEGO , OFERTA CORAZ GORSZA , NIE DBANIE O KLIENTÓW NAGMINNE, KONSULTANCI CORAZ GŁUPSI. OBY TO NIE POCZĄTEK KOŃCA.

Odpowiedz

92. ~fggh
0

2013-03-07 11:30:48

PLAY TO LIPA Z AZJI Z WIELKIMI DŁUGAMI, TYLKO PATRZEC JAK KLAPNĄ, LUB KUPI ICH KTOS , BO PO TO TA SIEĆ POWSTAŁA.

Odpowiedz

91. ~
0

2013-03-05 19:21:02

88, i jest to oferta dla firm

Odpowiedz

90. ~
0

2013-03-05 19:20:00

88, zaznacz, ze to nie jest standardowa oferta tylko przedluzeniowa dostepna przewaznie po zlozeniu wypowiedzenia. Podkreslic nalezy fakt, ze pakietu zlotowek nie mozna wykorzystac na internet. Slabo jestes zorientowany.

Odpowiedz

89. ~jalo
0

2013-03-05 00:33:54

"chwilowo brak w magazynie" - nie ma żadnych topowych smartfonów. To niech zmienią reklamy ,że play NIC nie ma w ofercie

Odpowiedz

88. ~były użytkownik orange
0

2013-03-04 22:13:07

abonament w play 12,30zł brutto w tym 103zł - pakiet złotówkowy na wszystko do wszystkich (na rozmowy/smsy internet itd =350minut), + no limit play i stacjonarki / umowa 12mc i później z tymi warunkami na czas nieokreślony - ostatni w orange gasi światło... /

Odpowiedz

87. ~
0

2013-03-04 16:33:44

Ale neta to na play nie zamienię bo tu mi przynajmniej szybkości nie obcinaja . limity gigabajtow też OK. polecam oręż jest.

Odpowiedz

86. ~
0

2013-03-04 16:31:35

Ją polecam oręż . mam u nich telefon od 2008 roku i za rok się dla mnie kończy umowa i chyba pójdę do playa bo ma największy zasięg w polsce. nie chodzi tu o ceny że w play taniej bo mam orange to stać mnie na play. o ten zasięg wszystkich opów dla mnie chodzi. ją muszę mieć zawsze kontakt z bazą . oręż jest dobry tylko zasięgiem gdzie niegdzie nie bardzo. na ceny w orange nie narzekam, stać mnie.

Odpowiedz

85. ~Paco (Partyzant)
0

2013-03-04 13:18:03

Ja całe lata byłem w Playu. Ostatniego dnia lutego przeszedłem do Plusa, bo dostałem tam lepszą ofertę niż przy przedłużaniu umowy w Playu.

Odpowiedz

84. ~natasha
0

2013-03-04 09:26:28

@zoll, nie narzekaj na zasieg, bo mozesz go manualnie zmienic ;] moim zdaniem play jest ok :)

Odpowiedz

82. ~Maciek
0

2013-03-03 14:09:31

Zacznie się dopiero ..wchodzą opłaty u Czerwonej Łapy i T mobile za niedługo...ciekawi mnie czy któryś z operatorów to wykorzysta...

Odpowiedz

79. ~EBITDA
0

2013-03-02 15:42:08

EBITDA Play (p4) jest inna niż u pozostałych operatorów. P4 księguje telefony z 12 miesięcznym okresem amortyzacji. Podbijają sobie statystyki. Czas o tym może publicznie napisać?

Odpowiedz

78. ~majk
0

2013-03-02 12:47:41

dylan u mnie było podobnie z Play kiedyś wiele osób się śmiało, że jestem w tej sieci teraz może z 60% numerów w książce to ludzie w Play. Sam nie wierzyłem, że ta sieć się tak rozwinie.

Odpowiedz