DAJ CYNK

Wyniki Microsoftu po 1Q2016

22.04.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3705

Ważne 7

1

Microsoft zaprezentował wyniki finansowe po I kwartale 2016 roku. Mocno spada sprzedaż smartfonów z serii Lumia.

Microsoft zaprezentował wyniki finansowe po I kwartale 2016 roku. Mocno spada sprzedaż smartfonów z serii Lumia.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2016 roku Microsoft osiągnął przychody na poziomie 20,5 mld dolarów oraz 3,8 mld dolarów zysku netto. W obu przypadkach jest to spadek w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, kolejno z 21,7 mld i 5 mld dolarów.

Mocno spadły przychody ze sprzedaży urządzeń z serii Lumia, aż o 47%. Na rynek trafiły 2,3 mln smartfonów, podczas gdy w I kwartale 2015 roku było to 8,6 mln, a w IV kwartale 4,5 mln. Nie tylko smartfony nie radzą sobie najlepiej. W I kwartale 2016 roku na rynek trafiło 15,7 mln telefonów, podczas gdy przed rokiem były to 24,7 mln.

Źródło tekstu: neowin

Komentarze
Zaloguj się
23. ~Darek
0

2016-04-25 23:25:36

Mam podobne zdanie jak większość komentujących tutaj. Dla mnie WP to bardzo fajny system choć ma kilka ograniczeń funkcyjnych w porównaniu z Antkiem i nie zawsze dopracowane aktualizacje, ale to i Ogryzkowi się zdarza. Same urządzenia z WP także są fajne, choć daleko im do finezji coraz częściej prezentowanej w urządzeniach z Androidem. Podsumowując polityka M$ nie zachęca nowych nabywców do korzystania z ich urządzeń, a szkoda. Wygrywają na tym konkurenci stopniowo przejmując ten maleńki udział WP w rynku jak sobie zdążył wypracować.

Odpowiedz

22. ~Adam
0

2016-04-23 21:13:05

@13 co nam daje "niezły interfejs" - tu bym polemizował, gąszcz opcji nieintuicyjnie pochowanych, czy sama płynność kiedy klient indywidualny patrzy na dostępność aplikacji. Nokia z Symbianem też była "niezła". Korzystam z dwóch słuchawek. I częściej sięgam po tą z Androidem. To bardzo subiektywne, ale: Chrome vs IE 1:0, Google Maps vs Maps Here 1:0, dostępność i stabilność aplikacji jak chociażby kursy walut, tłumacz, Bilkom, JakDojade, natywny dyktafon(!), bezproblemowy klient VPN, Adobe Reader, czytnik książek... Czy pomimo niezłej jakości zdjęć, Lumia irytująca czasem uruchomienia aplikacji aparat. Lista na korzyść użyteczności Androida jest naprawdę pokaźna. I jest jeszcze coś czego nie można ignorować. "Przenoszalność" - zmieniając słuchawkę czy aktualizując oprogramowanie, wiem że aplikacje "pójdą za mną" i będą działać. Tak czy siak lubię Lumie za stricte dobry telefon do rozmów, namiastkę smartfona jakiego oczekuję, czy wręcz swoistą "niepoprawność polityczną". To jednak za mało i nie dziwi mnie niski popyt na mobilnego Windows. No i jakby wszystkiego było mało - opinię tą zostawiam na koniec - to z dużej chmury... Lumia 950 to wyłącznie czysty marketing, za który płaci się bajońską sumę. Jak tu lubić Ciebie M$ (sic!) za coś więcej niż sentyment?

Odpowiedz

21. ~mezu
0

2016-04-23 19:52:34

@ applefan_ qrwa jasnowidz Jackowski się znalazł, a może powiesz jeszcze kiedy koniec świata nastąpi?

Odpowiedz

20. Jazeon
0

2016-04-23 12:19:36

Z przykrością muszę się zgodzić z opinią ~S@s.pl. Ja jednak nadal kibicuję Lumiom używając 720.

Odpowiedz

19. ~S@s.pl
1

2016-04-23 08:59:41

Miałem dużo cierpliwości do WP. Mordowalem się prywatnie z L920 i WP10. Dostałem jednak w firmie iPhone 6s. Uwazam, że WP 10 jest lepszym systemem. IOS ma sporo głupich ograniczeń i absolutnie nie jest wart tej ceny (brak raportów sms i żywych kafli, glance screen itd., jedyne co jest na plus to 4k i prędkość). Gdybym miał za to zapłacić 3 tys. to bym się rozbił :) ale dali to używam. Niestety MS dał ciała z telefonami. L950 na którą się szykowalem wygląda jak zabawka. A aplikacji jest mniej a te które są maja mniej funkcji. Reasumując WP10 to najlepszy system, bez aplikacji i sprzętu.

Odpowiedz

18. ~
1

2016-04-22 18:06:13

Applefan, jesteś już księdzem kościoła apple czy jeszcze ministrantem?

Odpowiedz

17. ~Wania
1

2016-04-22 16:34:25

Zgadza się, szkoda MeeGo, za samo uśmiercenia tego systemu dobrze tak M$ z ich wynikami!

Odpowiedz

16. ~Ok
1

2016-04-22 15:06:52

Już tylu fanboyow Microsoft nie ma. Niedawno by cię gimbusy za taki news zjadłyŻe niby nieprawdę siejes

Odpowiedz

15. ~log
0

2016-04-22 14:52:34

at7. czy tego durnia z postu nr 7 nie mozna tu zbanowac ?

Odpowiedz

14. Hose
0

2016-04-22 14:07:27

@13- Jak się okazuje niezły jest tylko dla nielicznych.

Odpowiedz

13. ~karluum
0

2016-04-22 13:29:10

Trochę to dziwne bo telefony na W8.1 naprawdę pracują bardzo płynnie i ten interfejs jest niezły.

Odpowiedz

12. PiotrM
0

2016-04-22 12:58:26

@10 MS nigdy nie słuchał klientów. To jest firma wizjonerska, nastawiona na kreowanie a nie słuchanie rynku. Zaspokaja głównie czyjeś rozbudowane ambicje....tzn właściwie to nie zaspokaja właśnie.

Odpowiedz

11. Hose
0

2016-04-22 12:57:19

@10 - Szkoda Nokii? Przecież też zeszła z rynku dzięki samej sobie... Ale jak widać z powodzeniem zostało miejsce na rynku zajęte przez innych...

Odpowiedz

10. ~ROB
1

2016-04-22 12:52:27

Od początku było widać dziwne podejście. Ograniczenia, brak opcji, najgorszy sklep, najwolniejszy rozwój. Umowa Nokii z Microsoftem na wyłączność z WP tylko ich dobiła. Sam MS nie wykorzystał przejęcia firmy. Nie dość, że olali rynek to parę razy olali swoich fanów.MS jak na rynku konsumenckim ma dużą konkurencję to sobie często nie radzi. Kluczy na oślep, strzela sobie w kolano, nie słucha klientów, działa jakby sam chciał przegrać.Konkurencja jest potrzebna, ale to z winy Microsoftu mają takie słabe wyniki. Szkoda Nokii i MeeGo.

Odpowiedz

9. ~Zenek
0

2016-04-22 11:58:44

Nie bardzo jest co kupować jeśli chodzi o telefony, nasuwa się pytanie co po 625 i 1320, które mam... Przydałby się telefon wyglądu Honor 5X, Xiaomi Redmi Note 3 z systemem Windows, diodą powiadomień, ekranem 5,5 - 5,7 cala... Może seria Surface coś zmieni ?

Odpowiedz