DAJ CYNK

Wyniki LG po 3Q2017

msnet

Prawo, finanse, statystyki

W III kwartale LG zanotował wzrosty w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016 w niemal każdym segmencie.W III kwartale LG zanotował wzrosty w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016 w niemal każdym segmencie.

Przychody LG w III kwartale 2017 roku wyniosły 13,44 mld dolarów (wzrost o ponad 15% rok-do-roku), a zysk operacyjny 404,9 mln dolarów, co jest najlepszym kwartalnym wynikiem firmy. Rekordowa okazała się także marża operacyjną (9,9%), przede wszystkim dzięki wyższemu zapotrzebowaniu na telewizory klasy premium w Ameryce i Azji.

Przychody samego działu mobilnego wyniosły 2,48 mld dolarów, czyli o 8% więcej, niż przed rokiem - głównie ze sprzedaży flagowego smartfonu G6 oraz modeli masowych takich jak seria Q i K. Strata operacyjna wyniosła 331,37 mln dolarów (poprawa o 13% rok-do-roku). Na rynek trafiło 13,7 miliona sztuk smartfonów firmy - o 44% więcej, niż w drugim kwartale na rynku krajowym i 9% więcej w Ameryce Północnej. W ostatnim kwartale LG skupi się na zwiększeniu sprzedaży modelu V30 i poprawie konkurencyjności kosztowej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: LG, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu