DAJ CYNK

Wyniki Lenovo po 3Q2017

02.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2432

Ważne 0

1

W III kwaratale Lenovo sprzedał 15,3 mln smartfonów - o 10% więcej, niż przed rokiem i o 37% więcej niż w II kwartale.



W III kwaratale Lenovo sprzedał 15,3 mln smartfonów - o 10% więcej, niż przed rokiem i o 37% więcej niż w II kwartale.

Na ogólny wzrost sprzedaży wpłynęły dobre wyniki w Europie Zachodniej (wzrost dostaw o 71%), Ameryce Łacińskiej (wzrost o 69%) i Ameryce Północnej (wzrost o 67%). W Ameryce Łacińskiej firma Lenovo osiągnęła rekordowy udział w rynku na poziomie 17,7%, co oznacza wzrost o 6,5 p.p. w ujęciu rok do roku.

Dział Mobile Business Group (MBG) Lenovo, który produkuje smartfony pod marką Moto i Lenovo, odnotował wzrost obrotów w ujęciu rok do roku oraz znaczny, 19% wzrost z kwartału na kwartał, na co wpłynęła mocna dynamika sprzedaży smartfonów Moto. Wzrost tego działu trwa już trzeci kwartał z rzędu. Znacznie wzrosło zapotrzebowanie na modele Moto G i Moto E w ujęciu rok do roku, podczas gdy wzrost popytu na Moto Z wyniósł 18% w ujęciu kwartał do kwartału. Współczynnik sprzedaży powiązanych akcesoriów Moto Mods zwiększył się do 37%, podczas gry w ubiegłym kwartale wynosił 30%.

Wszystkie działy Lenovo wypracowały w III kwartale 2017 roku sprzedaż w wysokości 11,8 mld dolarów, co stanowi wzrost o 5% w ujęciu rocznym i 18% w porównaniu z II kwartałem bieżącego roku. Wzrost przychodów z kwartału na kwartał uzyskano we wszystkich trzech głównych obszarach działalności: centra danych, urządzenia mobilne oraz komputery PC i urządzenia inteligentne. Zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 104 mln dolarów, do 35 mln dolarów.

Zobacz: Test telefonu Motorola Moto Z2 Play

Źródło tekstu: Lenovo

Komentarze
Zaloguj się
12. ~rollo
0

2017-12-05 13:03:55

Skoro już ogarnęli, to może i ja w jakiegoś legiona przyinwestuję

Odpowiedz

11. ~jaro
0

2017-11-28 13:30:56

Ja oddawałem lapka do serwisu, wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie. Lapek działa jak trzeba, a to była moja pierwsza styczność z tym serwisem, bo generalnie mój thinkpad jest niezniszczalny

Odpowiedz

10. ~riri
0

2017-11-17 14:53:13

@9 Potwierdzam, ostatnio wysyłąłem lapka i wszystko ok przeszło

Odpowiedz

9. ~paczek
0

2017-11-07 18:04:47

@8 Be ogarnęli serwis już. Było z tym serio słabo jeszce niedawno, ale faktycznie też zauważyłem, że już jest git, a znajomek z branży mówił, że to była kwestia jakiegoś jednego serwisu, który im robił złą robotę i że już ich pogonili.

Odpowiedz

8. ~damian
1

2017-11-03 16:58:19

serwis Lenovo w moim przypadku zadziałał bardzo dobrze:) najpierw mój telefon na infolinię, wszystko mi wyjaśnili, ostatecznie sprzęt poszedł do serwisu, ale szybko naprawili, więc jestem zadowolony i zastrzeżeń brak. nie ma na co narzekać.

Odpowiedz

7. ~Cytuj
0

2017-11-02 22:37:41

@3 kupiłeś tanio laptopa i piszesz że wolny,w laptopach nie montuje się dysków o prędkości większej niż 5200 więc co to ma do rzeczy? Jak jesteś mało inteligentny i nie wiesz że do laptopa kupuje się dysk ssd to nie narzekaj że laptop chodzi wolno

Odpowiedz

6. ~Z1
0

2017-11-02 19:55:55

Mam do dziś dzień 2tablety Lenovo (ponad 2lata mają) smartfona LENOVO ( 6misięcy mam go) i miałem 4lata laptopa Lenovo i jestem zadowolony ....

Odpowiedz

5. adziu82
0

2017-11-02 18:40:38

@2 może i masz rację, ale zwykłe pytanie, prośba o pomoc, nikt Ci nie pomoże!!! Sam jestem użytkownikiem smartfona p2, tabletu a8, i 100s nootebook, i mam pewne problemu z urządzeniami a nie mogę nigdzie się poradzić.

Odpowiedz

4. adziu82
0

2017-11-02 18:38:50

@1 potwierdzam, zero kontaktu !!! I to ja próbuję się kontaktować i zero pomocy.

Odpowiedz

3. ~adi
0

2017-11-02 17:32:21

lenovo to chinskie g*wno ! Miałem laptopa w którym po czasie pękło mocowanie monitora. Po uszkodzeniu było widać że słabe maretiały i po 1,5 roku poprostu mocowanie pękło razem z mocowaniem do płyty głowej. Serwis - uszkodzenie mechaniczne. Po namowach dałem się namówic na kolejnego Lenovo. Po roku system chodzi jak bym miał comodore 64 a nie laptopa. Dysk 5200 obrotow to jakis wolny zart. Telefony pewnie tak samo robia jak i laptopy

Odpowiedz

2. ~troip
0

2017-11-02 17:26:20

at1.po co serwis jezeli te telefony w ogole nie psuja sie ? sprzedajemy w sklepie duzo i prawie nigdy na serwis nie wracaja. inne samsungi czy sony i owszem

Odpowiedz

1. ~kris
0

2017-11-02 15:07:35

szkoda tylko,ze serwis lenovo prawie nie istnieje.

Odpowiedz