DAJ CYNK

Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 3Q2017

09.11.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4472

Ważne 10

5

Na koniec III kwartału Cyfrowy Polsat miał 16,4 mln aktywnych usług, z czego 11,46 mln stanowiły oferty komórkowe.



Na koniec III kwartału Cyfrowy Polsat miał 16,4 mln aktywnych usług, z czego 11,46 mln stanowiły oferty komórkowe.

W III kwartale 2017 roku Grupa Cyfrowy Polsat odnotowała wzrost w ujęciu rocznym we wszystkich segmentach ofert abonamentowych:

  • telewizja - o 4,3% - do 4 882 505,
  • telefonia komórkowe - o 3,8% - do 6 864 787,
  • Internet - o 3,5% - do 1 782 872.
Jednocześnie jednak o 1,2% spadła liczba samych klientów postpaid osiągając 5 791 841.

W efekcie, na statystycznego klienta abonamentowego Grupy przypadało na koniec września 2,34 usługi, względem 2,22 przed rokiem. Usługi abonamentowe Grupy stanowiły na koniec III kwartału 82,4% wszystkich usług, w stosunku do 78,7% przed rokiem. Przy tym ARPU spadło z 88,6 do 88,4 zł.

W ofercie prepaid Cyfrowy Polsat pochwalić może się jedynie wzrostem o 18,7 tys. liczby oferty telewizyjnej. Telefonia komórkowa i mobilny Internet to już jeden wielki spadek:
  • telefonia komórkowa - o 18,6% - do 2 623 950 (ubytek 599 274 kart SIM),
  • Internet - o 25,9% - do 192 584 (ubytek 67 183 kart SIM).
Co przy tym warto zauważyć, ARPU na GRU wzrósł w ofertach na kartę o 8% w ujęciu rocznym, osiągając 20,2 zł - to korzystny efekt czyszczenia bazy prepaid z tych "jednorazowego użytku".

Łączny przychód Grupy wyniósł 2,391 mld zł i był o 0,7% wyższy niż przed rokiem. Jednocześnie EBITDA spadła o 0,7% do 851 mln zł, a marża EBITDA o 0,5 p.p. do 35,6%. Zysk netto Grupy wniósł na koniec kwartału 235 mln zł i był o 4,9% niższy od tego przed rokiem.

W pierwszych trzech kwartałach klienci detaliczni Cyfrowego Polsatu i sieci Plus przetransferowali 525 PB danych, czyli o 49% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat

Komentarze
Zaloguj się
14. ~mirekb
-1

2017-11-16 13:48:35

szkoda ze najistotniejszej informacji nie podaliscie-refarming czesci pasma 900gsm i 2100umts pojdzie w przyszłym roku na lte..czyzby rok pełen "awarii sieci" sie szykował?

Odpowiedz

13. ~Robert
2

2017-11-13 14:03:02

Bardzo dobra informacja i bardzo dobre usługi ma Cyfrowy Polsat - a SmartDom to naprawdę dobry pomysł na oszczędności - sam mam i korzystam, nie narzekam, bo jest dobrze.

Odpowiedz

12. ~Szkab
1

2017-11-12 11:43:13

I oby tak dalej! ;) Trzeba wspierać polskie firmy :) Telewizję już u nich mam, jak się skończą umowy z telefonem i internetem to też się do niech przeniosę.

Odpowiedz

11. ~ad.2
0

2017-11-10 09:12:06

Poniewaz internet ich nie działał u mnie a tylko usluga rozmowy. Mam modem3G oraz smartfon tez na 3G i na obu nie bylo internetu a pakiet takowy wykupiłem.

Odpowiedz

10. ~Punk
0

2017-11-09 22:14:11

Niedługo im ubędzie o kolejnego klienta, a w następnym roku może i kolejnych 2 bo znajomi też mają zrezygnować.

Odpowiedz

9. ~antyplus
-1

2017-11-09 20:14:06

ohoo grubo ponas pół miliona mniej kart, ludzie zmądrzeli?

Odpowiedz

8. ~pabloki
0

2017-11-09 14:26:07

zgłaszam wniosek o tabelę . ciężko mi się czyta bez tabeli. wogóle mało danych jak dla mnie.

Odpowiedz

-1

2017-11-09 13:09:45

@5. LuiN. Nie twierdzę że podałeś złe dane, chodziło mi tylko że w newsie o Tym dane są q/q a w powyższym r/r.W komentarzu dodałem dane q/q CP aby łatwiej porównać dane tych dwóch operatorów.

Odpowiedz

6. ~thx
0

2017-11-09 12:36:03

Wzrost użytkowników Internetu mobilnego, a z rozbudową sieci są 100 lat za murzynami. Już nawet na wsi tak kolorowo nie jest, bo wciskają każdemu ODU-IDU, nadajniki pomału nie wyrabiają, zapchana sieć, transfery wypadają coraz gorzej.

Odpowiedz

5. LuiN
1

2017-11-09 12:07:08

@3, Patryk7588 - mam przed sobą tabelę z pressa CP z porównaniem Rok-do-roku. Wzrosty podane zostały według tej tabeli.

Odpowiedz

-2

2017-11-09 11:22:13

Ten "jeden wielki spadek prepaid" w skali rok do roku w przypadku Plusa to 0,666 mln kart SIM, w przypadku T-Mobile to 1,180 mln kart SIM.

Odpowiedz

-2

2017-11-09 10:56:37

W porównaniu kwartał do kwartału a nie rok do roku (LuiN kwartał do kwartału porównuje wyniki T-Mobile a rok do roku CP w dzisiejszych newsach) wszystko jest na plusie:Abonament głosowy: +53788 kart SIMAbonament data: +9866 kart SIMKarta głosowa: +7358 kart SIMKarta data: +12058 kart SIM

Odpowiedz

2. ~sid
2

2017-11-09 10:46:25

@1Z czego tu sie cieszyć ? Że CP wpadł w stagnację? A nawet powoli się kurczy ?

Odpowiedz

1. ~Abonent Polskiej Sieci Plus
-3

2017-11-09 10:38:41

Brawo brawo brawo !!!

Odpowiedz