DAJ CYNK

Wyniki Apple po 3Q2015

27.10.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3719

Ważne 5

8

Apple zaprezentowało wyniki finansowe za IV kwartał fiskalny 2015 roku. Firma zanotowała 51,5 mld dolarów przychodów.

Apple zaprezentowało wyniki finansowe za IV kwartał fiskalny 2015 roku. Firma zanotowała 51,5 mld dolarów przychodów.

W III kwartale kalendarzowym 2015 roku Apple zaliczyło 11,1 mld dolarów zysku netto. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to odpowiednio 42,1 mld dolarów przychodu i 8,5 mld dolarów zysku. Marża brutto wzrosła z kolei z 38%, do 39,9%. W całym 2015 roku przychody firmy wzrosły o 28%, do 234 mld dolarów.

Apple przewiduje, że w IV kwartale 2015 roku osiągnie przychody rzędu 75,5-77,5 mld dolarów i wzrost marży brutto do 40%.

Źródło tekstu: Apple; wł

Tagi: apple
Komentarze
Zaloguj się
27. tMati
0

2015-10-28 20:46:35

@22 Dzięki za info, bo przestałem korzystać z ich chmury po masie maili i powiadomień o wersji płatnej (zagmatwany był dla mnie regulamin odnośnie wrzucania prywatnych plików). Chwaliłem ją sobie przy korzystaniu z elektronicznych biletów kolejowych (skanery kolei słabo łapią z ekranów w smartfonach), wystarczyło przekierować maila na adres chmury i po chwili pdf był w Kindlu.@25 Dokładnie to, tyle że lepiej sprawuje się to na tablecie/phablecie z dedykowanym gniazdem hdmi mhl (bluetooth potrafi generować spore opóźnienia)

Odpowiedz

26. ~Daek
0

2015-10-28 18:57:07

Fakt że system jest ciekawy i działa płynnie....podobno. Nie miałem tego urządzenia w używaniu i raczej nie będą go miał, bo nic mnie w nim nie zachwyca az do tego stopnia, żeby zapłacić tak duża cenę. W dodatku wszystko co chcemy zrobić kosztuje. Zyski AP biorą się przede wszystkim ze sklepu i OK. Ja sam używam telefonu z innym systemem, o wiele tańszego, funkcjonalnego i na moje potrzeby w pracy zapewniającego mi spokój działania. I tyle.@19 - świetny komentarz, bardzo rzeczowy@12 obecnie tylko dzięki sklepowi i przyzwyczajonym do "wygody" klientom@5 nie oczekuj że każdy z użytkowników smartfonów to maniak gierek i TV w telefonie :) Niektórzy potrzebują fona do podstawowej komunikacji lub po prostu do pracy i tutaj inne systemy spokojnie się sprawdzają.

Odpowiedz

25. PLANET
1

2015-10-28 15:17:34

Mając USB OTG można NA PRZYKŁAD podpiąć huba i podłączyć myszkę, klawiaturę, na TV normalnie rzucić bezprzewodowo (np. Throwem przez BT) obraz i dźwięk, podłączyć zewnętrzną pamięć - czy to pendrive, czy to dysk - i w zasadzie używać komórki jako komputera. Czyli w zasadzie to, co M$ teraz wprowadza (choć po prawdzie w lepszej wersji, bo teoretycznie z pełną wersją okien).Tylko jeden z przykładów rzeczy których nie można zrobić na iOSie. Lista jest długa... a że Apfel ma taką sytuację finansową - cóż, konsumenci mogą sobie potem pluć w brodę, że jest monopolista w narzucaniu trendów (które nie zawsze są dobre, a czasami tragiczne, vide czytnik linii papilarnych).

Odpowiedz

24. applefan_
0

2015-10-28 14:52:02

@23 w USA IV kwartał fiskalny to odpowiednik naszego III kw.

Odpowiedz

23. ~haha
0

2015-10-28 14:01:46

"Apple zaprezentowało wyniki finansowe za IV kwartał fiskalny 2015 roku. Firma zanotowała 51,5 mld dolarów przychodów."to w końcu są to wyniki po 3 kwartale czy po czwartym który się niedawno co zaczął??

Odpowiedz

22. LuiN
0

2015-10-28 13:18:06

19, tMati - chmura Amazon Kindle nie jest płatna - nadal wysyłam pliki bez problemu na Kindle/''a.

Odpowiedz

21. ~
0

2015-10-28 12:25:55

17, ale pilot zadbany to niekoniecznie taki, który jest zawinięty w folię, a telefon - upchnięty w etui.Tym niemniej zdobycie nowego to żaden problem; jeśli nie przeznaczony do danego sprzętu, można kupić sprzęt uniwersalny.

Odpowiedz

20. ~ckg
0

2015-10-28 12:03:54

@19 Nareszcie czytam pierwszą i fachową wypowiedź.Gratulacje dla Ciebie kolego. Jak ja podawałem sposoby kontrolowania sprzętu, to mniezaraz kasowano.

Odpowiedz

19. tMati
0

2015-10-28 11:52:09

@9 "iPhone po prostu działa" do ostatniej aktualizacji (diablo okrojonej z funkcji, ale ważne że ma się najnowszy numerek iOS), która to strasznie zapycha pamięć urządzenia, do tego wystarczy dołożyć dziury w systemie istniejące całe lata z których kilka przebija Stagefright (NSA twierdzi, że nie muszą brać iPhone/''a do ręki by się włamać,) oraz aktualizacje, które za każdym razem psują coś innego (jedna wyłączyła wifi, a druga możliwość dzwonienia). Od kilku lat Apple nie pokazało praktycznie nic nowego, a jedynie goni konkurencję (nawet klawiaturę Surface za..inspirowali się). Do tego zamknięcie systemu i zmuszanie do korzystania z chmury gdzie tylko się da (słynny problem z otwieraniem plików pdf). Dodajmy jeszcze protezę bluetooth i NFC.W moim przypadku iPhone nie nadaje się do połowy regularnie wykonywanych przeze mnie działań na smartfonie:np. przerzucanie kilku pdf pobranych z www lub poczty lub pendrive na Kindle przez OTG.Żeby zrobić to na iPhonie musiałbym mieć adapter za kilkaset złotych i skorzystać z obecnie płatnej chmury Amazon Kindle, no i przesłać pliki dwa razy udostępniając połączenie przez wifi, a tak wystarczą mi dwa kabelki (jeden zwykły usb, i OTG za 5 zł)PS. Macbooki są jeszcze na jako takim poziomie , ale różnica w cenie wersji z np. większą ilością RAM powala.

Odpowiedz

18. ~do-wlo
1

2015-10-28 10:49:09

Dlatego ja zainwestowałem w uniwersalny pilot od Logitecha i problem z głowy ;) Nowy, oryginalny do sprzętu sprzed kilkunastu lat kosztował 70 zł, Logitech dla 4 urządzeń jakieś 150 zł, więc wybór był prosty ;)

Odpowiedz

17. wlo
0

2015-10-28 09:44:49

11 - wbrew pozorom, pilot do TV to rzecz, o którą ja dbam (nie, nie trzymam go w folii). Czemu? Ano dlatego, ze jak go szlag trafi (nie mówię o wyeksploatowaniu, bo to mało prawdopodobne, tylko o uszkodzeniu) zdobyć nowy... No raczej to niemożliwe jest ;-)

Odpowiedz

16. ~be be
-1

2015-10-28 09:38:57

Treść wiadomości do 14@Witam Cie Pieseczku - Ty moja jedyna radość!!! na tym portalu!!!...

Odpowiedz

15. wtd
0

2015-10-28 08:45:34

@1 - Też się nad tym zastanawiałem dopóki nie dostałem swojego pierwszego iphoen (3G) od tej pory kupuję już praktycznie tylko iphone, każda próba innego systemu (WP, Android kilka razy) kończyła się tym, że telefon lądował na allegro po max 2 tygodniach.

Odpowiedz

14. ~Ja±
0

2015-10-28 08:42:58

13). żeby aż taak nie uświnić:-)

Odpowiedz