DAJ CYNK

WWW ma 30 lat. Obecnie ponad połowa Polaków nie wyobraża sobie życia bez Internetu

12.03.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4945

Ważne 2

0

World Wide Web, czyli słynne WWW, ułatwia dostęp do informacji i rozrywki, a także jest narzędziem, które pozwala pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi - wynika z badania przeprowadzonego przez Cisco z okazji 30-lecia powstania usługi.

Dzisiaj, 12 marca 2019 roku, mija 30 lat od powstania usługi internetowej WWW, która zmieniła sposób, w jaki korzystamy z Internetu i wpłynęła na jego ogromną popularyzację w ostatnich trzech dekadach. Celem badania przeprowadzonego przez firmę Cisco była prezentacja najczęstszych sposobów wykorzystywania najpopularniejszej usługi sieciowej na świecie, jaką jest World Wide Web, a także poznanie opinii internautów na temat przyszłości Internetu. 57% respondentów w Polsce uważa, że możliwość kontaktu z ludźmi niezależnie od dzielącej ich odległości jest najbardziej pozytywnym zjawiskiem, do którego przyczynił się Internet. Największe szanse dla przyszłych generacji polscy ankietowani upatrują w lepszym dostępie do edukacji (76% odpowiedzi) oraz służby zdrowia (71% odpowiedzi).

Badenia "30 lat www" objęło 11 tysięcy respondentów z 13 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), w tym tysiąc osób z Polski, w każdym przedziale wiekowym. Wyniki pokazują, że usługa WWW miała ogromny wpływ na rozwój społeczeństwa. Na Internecie polegają zarówno osoby prywatne, jak i całe organizacje, które wręcz nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez możliwości korzystania z sieci.

30 lat www - opinie polskich respondentów

  • Zdaniem polskich internautów, Internet jest ważnym narzędziem rozwoju. 79% respondentów uważa, że umożliwia on zdobywanie nowych umiejętności, a 70% twierdzi, że pozwala pracować na nowe sposoby.
  • 53% uczestników badania zwraca uwagę na fakt, że Internet ułatwia życie.
  • W perspektywie kolejnych trzydziestu lat 58% internautów spodziewa się, że sieć stworzy możliwości łatwiejszego uzyskania przychodu. Ponad 40% badanych twierdzi, że Internet przyczyni się do wyrównania różnic społecznych, a także będzie stanowił platformę dla zmian społeczno-politycznych.

30 lat www - opinie respondentów z regionu EMEA

  • W ciągu ostatnich trzydziestu lat, dla uczestników badania z regionu EMEA, Internet był przede wszystkim źródłem informacji i pozwalał pozostać "na czasie" (74%), dostarczał rozrywkę (71%) oraz pozwalał utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi (70%).
  • W perspektywie kolejnych trzydziestu lat ankietowani chcieliby, aby Internet umożliwiał zdobywanie edukacji (63%) oraz ułatwił dostęp do służby zdrowia (54%).
  • Niespełna 40% respondentów z regionu EMEA nie wyobraża sobie funkcjonowania w życiu prywatnym bez dostępu do sieci.

- Przeprowadzone przez Cisco badanie pokazuje jak ogromny wpływ na życie miała wprowadzona 30 lat temu usługa internetowa WWW i jak wielkie oczekiwania mamy wobec niej w przyszłości. 80% ruchu sieciowego, w którymś momencie przechodzi przez urządzenia Cisco. Od początku bierzemy udział w tworzeniu sieci, którą znamy dziś i która stała się integralną częścią naszego życia.W ciągu kolejnych 30 lat Internet z pewnością zmieni sposób w jaki żyjemy, pracujemy i spędzamy czas wolny, a także otworzy przed nami zupełnie nowe możliwości rozwoju.

- powiedział Łukasz Bromirski, dyrektor ds. technologii w Cisco Polska.

Zobacz: Chcecie Szwajcarii i 80 zł za 1 GB? Tam jest 16x drożej
Zobacz: Internet bywa brutalny. Co trzeci nastolatek doświadczył agresji w sieci
Zobacz: Lutowe wyniki Speedtestu. Play z 5G Ready rośnie w siłę, Inea ze spadkiem prędkości, ale cały czas na czele

Źródło tekstu: Cisco

Komentarze
Zaloguj się