DAJ CYNK

Lutowe wyniki Speedtestu. Play z 5G Ready rośnie w siłę, Inea ze spadkiem prędkości, ale cały czas na czele

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 11592

Wygląda na to, że prezentacja sieci 5G Ready w Play zbiegła się z coraz lepszymi wynikami sieci w lutowym speedteście. T-Mobile nawet bez roamingu krajowego czuje na sobie fioletowy oddech przeciwnika, który w wyścigu wyprzedził Orange. Inea, pomimo sporego spadku prędkości, nadal jest liderem rankingu operatorów stacjonarnych.

Internet stacjonarny

Inea sporo traci w lutowym speedteście, zarówno jeśli chodzi o prędkość pobierania danych, jak i wysyłania. To jednak nie przeszkodziło w utrzymaniu pierwszej pozycji z wysoką przewagą na konkurencją. Inea pozostaje jedynym operatorem, którego średnie wyniki pomiarów przekraczają 100 Mb/s.

Zobacz: Nowości w sieci Inea: platforma telewizyjna HIWAY oraz tańsze pakiety internetowe

Internet mobilny - ogółem

Nawet uwzględniając wyniki obejmujące testy wykonane w roamingu krajowym Play zajął w lutym drugie miejsce w zestawieniu, tylko minimalnie przegrywając z T-Mobile. Można śmiać się z 5G Ready, ale sieć Play naprawdę jest coraz lepsza. Orange ze stabilnym wynikiem minimalnie spada za fioletowe plecy, a Plus cały czas pozostaje w ogonie stawki.

Zobacz: 5G Ready w sieci Play - wszystko co musisz wiedzieć

Wyniki bez roamingu krajowego

Jeśli w testach nie uwzględnimy prób przeprowadzonych w roamingu krajowym, to Play wysuwa się zdecydowanie na pierwsze miejsce zestawienia z wyraźną przewagą nad resztą stawki.

Zobacz: Orange Love i nowe pakiety TV - znamy już wszystkie szczegóły nowej oferty Orange

Internet mobilny - LTE

Testy przeprowadzone wyłącznie w zasięgu sieci LTE dają takie same rezultaty. Wyższe są tylko prędkości. Wyniki bez roamingu krajowego (dolna tabela) mają podobną różnicę w wynikach pomiędzy pierwszym Play, a drugim T-Mobile. Dokładnie jak w przypadku ogólnego pomiaru Internetu mobilnego.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Speedtest; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu