DAJ CYNK

Wszyscy sprzedają, zarabia Apple

16.02.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4274

Ważne 2

1

51% przychodów ze sprzedaży smartfonów w IV kwartale 2017 roku trafiło do kieszeni Apple'a.



51% przychodów ze sprzedaży smartfonów w IV kwartale 2017 roku trafiło do kieszeni Apple'a.

Przychody ze sprzedaży smartfonów w IV kwartale 2017 roku wyniosły 120,2 mld dolarów. Przychody Apple'a stanowiły 51% tej kwoty. Drugi na liście Samsung zanotował 18,9 mld dolarów przychodu (15,7%), a trzeci Huawei 8,4 mld dolarów (7%). Dla porównania, w analogicznym okresie 2016 roku przychody wyniosły 111,8 mld dolarów. Apple zainkasował wtedy 48,5% tej kwoty, Samsung 14,5%, a Huawei 6,5%.



Co wpływa na takie wyniki Apple'a? Oczywiście cena smartfonów. Średnia cena iPhone'ów w IV kwartale 2017 roku to prawie 800 dolarów za sztukę. Duży wpływ na to mają ceny iPhone'a X. Dla porównania średnia cena smartfonu Samsunga to 254 dolary (wzrost o 21%), a Huaweia 205 dolarów.

Źródło tekstu: StrategyAnalytics; wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~łowca browca
0

2018-02-18 21:41:03

16 ty szukasz d, czy udostępniasz?

Odpowiedz

16. ~CaIm7 (_|_)
0

2018-02-18 19:22:27

15) a co jest prestiżowe jeśli nie Apple?... Xiaomi?....

Odpowiedz

15. ~
0

2018-02-18 19:11:15

@14 W żadnym miejscu nie pisałem, że iphone jest prestiżowy.

Odpowiedz

0

2018-02-18 13:20:05

@13 W takim razie podaj definicje: Prestiżu według ciebie? Dla jednego prestiżowy będzie X, dla innego 7, dla jeszcze innego SE, a dla Ukraińca 5S czy 6. Stąd mój wpis.

Odpowiedz

13. ~
0

2018-02-17 21:10:17

@9 przeczytaj jeszcze raz to co napisałem (5),bo chyba nie zrozumiałeś.

Odpowiedz

12. ~CaIm7 (_|_)
-1

2018-02-17 15:29:26

To Apple spija całą śmietanę a reszta to jelenie:-D

Odpowiedz

11. ~
1

2018-02-17 14:38:47

@10 ty masz firmę?lol dobry żart

Odpowiedz

10. applefan_
-1

2018-02-17 07:35:09

@6 sam sie izolujesz od wspolczesnego swiata. Ja prowadzac wlasna firme nie moglbym juz tego robic bez iphona. Banking, systemy firmowe, szeroko pojety internet, skype itd itd. W moim przypadku i moich klientow rozmowy glosowe to moze 5% aktywnosci „sluchawkowej”. Moze jeszcze fax uzywasz bo mail Ci nie odpowiada?

Odpowiedz

0

2018-02-16 19:41:34

@5 Nie przesadzaj z tym prestiżem... ja nawet Ukraińców widzę z Iphonami 5s. To prawda, że dzieciaki mają sporo Iphonów, ale są to przeważnie używki 5s/6/SE. Modele, które można kupić za mniej jak najniższą krajową, to nie jest żaden prestiż.

Odpowiedz

8. ~medyk Suisse
1

2018-02-16 19:15:00

a po drugie Apple ma jedna zalete. Wifi Calling dziala bez dyskusji czy kupisz telefon w Szwajcarii czy gdzie indziej.

Odpowiedz

0

2018-02-16 18:32:42

Wcale się nie dziwię. Iphon SE można już dostać nowy za 1200 zł. Iphon 6 za 1500zł. Siódenkę da się poszukać za 2300zł. Używki jeszcze tańsze. Drogie są tylko flagowce z ostatnich dwóch lat. Jak ktoś chce kupić taniego Iphona, to na pewno go znajdzie.

Odpowiedz

6. wlo
-1

2018-02-16 17:45:25

3 - daj spoój z tymi porónaniami... Kupuje kto chce. Mnie stać, a jednak nie kupię. Dlaczego? Bo uważam to za bezcelowe. Wystarcza mi póki co E52 (7-letnia od 7 lutego) ;-)2 lata temu kupiłem smartfon - leży nieużywany. W tym roku (w rocznicę E52) kupiłem kolejny... Jeszcze go nie rozpakowałem ;-)Bo druga sprawa - ja nie lubię tego typu telefonów. Do rozmów - co jest podstawą mojego użytkowania telefonu komórkowego - chciałbym nową E52 ;-)

Odpowiedz

5. ~
3

2018-02-16 17:40:54

@4 Kiedyś wyróżniały się biznesowe słuchawki Nokii (seria E), na które nie każdego było stać. A dzisiaj "prestiżowe" iPhony lądują w dłoni dzieciaka z podstawówki, studenta, biznesmena i tzw zwykłego Kowalskiego /Smitha.

Odpowiedz

4. septum
-2

2018-02-16 17:31:27

Ceny mają wysokie, ale czasem warto zapłacić 10 % więcej i mieć coś dużo fajniejszego, wyróżniającego się.

Odpowiedz

3. ~MQ
0

2018-02-16 17:01:02

Boli Was to, że ludzie mają pieniądze i kupują? Nawet jeśli są w czymkolwiek gorsze od Androida? Co Was to obchodzi kto, co, za ile i po co kupuje? Cieszcie się, że jesteście "lepsi" i kupujecie #XiaomiLepsze ;) Zamiast odnieść merytorycznie do artykułu to stękacie, jakbyście mieli jakieś kompleksy. I nie, nie używam iPhone/''a.

Odpowiedz