DAJ CYNK

Windows Phone rośnie w siłę we Włoszech i w UK

23.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2469

Ważne 4

1

Według raportu firmy analitycznej Kantar Worldpanel ComTech, Windows Phone zyskuje na znaczeniu na europejskich rynkach. Udział systemu Microsoftu znacząco wzrósł szczególnie w Wielkiej Brytanii i we Włoszech

Według raportu firmy analitycznej Kantar Worldpanel ComTech, Windows Phone zyskuje na znaczeniu na europejskich rynkach. Udział systemu Microsoftu znacząco wzrósł szczególnie w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

We Włoszech Windows Phone osiągnął w 2012 roku aż 13,9% udziału w rynku, w porównaniu do 2,8% w 2011 roku. Niemal potroił się też udział Windows Phone w rynku brytyjskim - z 2,2% w 2011 roku do 5,9% w 2012 roku.

Wzrosty Microsoft osiągnął też we Francji (z 3,7% do 4,1%) oraz w Hiszpanii (z 0,4% do 1,8%). Przekonanie do Windows Phone stracili natomiast Niemcy i z 3% udziału w rynku w 2011 roku, zrobiło się tylko 2,6% w 2012 roku.

W 2012 roku do Nokii, głównego dostawcy smartfonów z Windows Phone, należało 6,2% światowego rynku smartfonów (35% miał Samsung, a 32% Apple). Sprzedaż Lumii powiększyła się o 50% względem 2011 roku. Teraz największym wyzwaniem dla Nokii jest rynek chiński.

Zmniejszył się dystans Windows Phone do BlackBerry OS. System kanadyjskiego RIM ciągle traci udziały - w przypadku Wielkiej Brytanii w 2012 roku BlackBerry OS miał 6,4%, względem 16% udziałów w 2011 roku. Być może kondycję BlackBerry poprawi nadchodząca premiera BlackBerry OS 10.

Źródło tekstu: Kantar Worldpanel ComTech

Komentarze
Zaloguj się
20. Forest150
0

2013-01-24 08:39:32

@ marrcus Ten Twój "blutut" będzie działał po aktualizacji do 7.8 więc powód jaki podałeś jest strasznie śmieszny i nie ma podstaw....

Odpowiedz

19. ~zqt
1

2013-01-23 20:57:34

Co racja to racja sam mam WP i system jest dla mnie super aplikacje które wykorzystuje są jest szybki i się nie wiesza a po aktualizacji po zalogowaniu się na koncie wszystkie apki i gry w tym płatne wracaja na nowy system nie wspominając o kontaktach:)

Odpowiedz

18. marrcus
0

2013-01-23 18:45:56

WP to tragedia, wszystkim odradzam. Czcionka kulfiasta, stary 7.5 to nawet przez blutut piosenek nie szlo przesłać, jak i zdjęcia i filmiku. WP8 lepszy ale to dalej padło. Jedunie kafleki na ekranie blokady jeszcze spoko. Jak ktoś chce prosty telefon to niech se kupi zwykły z klawiaturą i 2,8" ekranem. Ja tam na S2 nie moge narzekać, coś tam sie wysypie ale to okazjonalnie.

Odpowiedz

17. ~nick
0

2013-01-23 18:03:39

W Finlandii mają 20% rynku :P

Odpowiedz

16. ~a_lex
1

2013-01-23 17:42:32

"Co to za smartfon co nie ma aplikacji bankowych" - a po co, jak dobrze działają przez przeglądarkę? Przynajmniej na Lumii 820 i Multi Banku.

Odpowiedz

15. galtom
1

2013-01-23 17:27:49

@6: chcialbym abo ktos mi zasponsorowal Nokie - serio. Ale i bez tego S3 to niestety (jak u Apple) duzo marketingu - to na pewno nie jest "Next Big Thing". Nokia po prostu dzialala a S3... 4 rdzenie, 1 GB ram a TouchWiz i tak sie zacina.

Odpowiedz

14. galtom
0

2013-01-23 17:25:01

@4: po to by miec wygodna laczonsc ze swiatem. Aplikacje z ktorych korzystam sa dostepne na wszystkie systemy. I zarowno na 710 jak i na S3 mam ich klikanascie - te z ktorych korzystam i kroych potrzebuje. Nie specjalnie bawi mnie spedzanie godzin na zmienianiu tla, wygladu ikonek, wgrywaniu luncherow, szukaniu potem widgetow. Nie specjalie interesuje mnie dostep do plikow systemowych, nauka rootowania, flashowania, itd. Mam miec wygodne w uyciu narzedzie, ktore zaoferuje mi bez problemowa prace. Szybki i latwy dostep do danyc, wiadomosci i ludzi, z ktorymi sie kontaktuje. Niestety, S3 tego nie daje. A przynajmniej nie na takim poziomie jak iOS czy WP. Niestety, "awarie" aplikacji, w WP nie wystepuja a w S3 to codziennosc. Nie liczac swietnych aplikacji (np. nawigacja), ktore Zona ma teraz w Lumii za free a ja za Navigona bede musial zaplacic 250 zl!

Odpowiedz

13. Forest150
0

2013-01-23 16:44:51

Ja tam się nie dziwie wp to moim zdaniem super os szybki i intuicyjny a tego od smartphona oczekuje a niestety android stabilności mi nie może zapewnić więc niedługo do domu przyjedzie paczuszka z 820-tką :)

Odpowiedz

12. ~
0

2013-01-23 16:06:00

@Tomek pokaż te aplikacje bankowe. Na tą chwilę chyba tylko Sync i Raifaisen Bank posiadają takowe. A banków w PL mamy kilkanaście. Symbian a WP to chyba różnica jest. CO tu mówić w ogóle gdy Play, T, Orange ani Plus nie posiadają swojej aplikacji na tą platformę.

Odpowiedz

11. Xavi
0

2013-01-23 15:08:16

@4 Uprzedziłeś mnie właśnie miałem to samo napisać 100 % racji!

Odpowiedz

10. ~Tomek
0

2013-01-23 15:03:22

@7 Nie wprowadzaj kolego ludzi w błąd bo aplikacje bankowe na W8 są. A voip w Nokii to był kupe lat temu. Zanim jeszcze Androida odkryto. Korzystałem już z voip na E71 na Symbianie i była to aplikacja systemowa a nie coś co trzeba dodatkowo instalować.

Odpowiedz

9. ~killaz
0

2013-01-23 15:01:11

Coz, jednoczesnie testuje sgs3 i lumie 920. No i przyznam ze wirtualna klawiatura plus prostota jest po stronie wp. Android to taka swiecaca choinka, niby fajna ale mam wrazenie ze to przerost formy nad trescia :pp Na 3 tyg rownoleglych testow. Sgs mial 3 zwiechy (wszystkie przed updeate) Lumia sie wysypala 1 raz.

Odpowiedz

-1

2013-01-23 13:01:51

@3 Miałem ten sam problem. Miałem SE Arc S i myślałem, że mnie coś trafi jak czekałem 10-15 sekund aż włączy się funkcja telefonu. Fajnie było sobie ustawić ikonki jak mi się podobało, mieć w markecie kilkaset tyś. aplikacji z czego 3/4 do niczego się nie przydaje, ale to wszystko szybko się nudzi. Za szybko zaczęło mnie drażnić zastanawianie się systemu co ma zrobić na moje polecenie. Kupiłem Lumie i wszystkie problemy jak ręką odjął. Jeśli ktoś lubi często zmieniać wygląd urządzenia, zmienić położenie ikon i bawić się w modyfikacje to Android jest stanowczo dla niego, a jeśli ktoś potrzebuje szybkości i funkcjonalności w każdym momencie i od razu po wyjęciu tel z pudełka to stanowczo WP. Ale raczej Ameryki tym stwierdzeniem nie odkryłem. Pozdrawiam ;)

Odpowiedz

7. ~Nick
1

2013-01-23 12:51:59

WP to system nadający się tylko do dzwonienia, smsowania, i co najwyżej serfowania w necie. Co to za smartfon co nie ma aplikacji bankowych, voipowych. Za rok, może dwa jak pojawią się aplikacje na ten system to wtedy ten system można brać pod uwagę. Teraz WP kusi ludzi tym że to nowy system (próbują go użytkownicy znudzeni androidem).

Odpowiedz