DAJ CYNK

Wielka Brytania dopuszcza Huawei do budowy sieci 5G. Dostęp do infrastruktury w limitowanym zakresie

24.04.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5174

Ważne 0

0

Jak donosi Daily Telegraph, decyzję o dopuszczeniu Huawei do budowy sieci 5G w ograniczonym zakresie, podjęła premier Wielkiej Brytanii Theresa May, która jednocześnie piastuje stanowisko przewodniczącej tamtejszej Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC).

NHC (National Security Council) zdecydowało się zezwolić Huawei na pomoc w budowie infrastruktury 5G w ograniczonym zakresie, mimo sprzeciwu ze strony kilku wysoko postawionych ministrów w rządzie. W efekcie udzielonej przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego zgody, Chińczycy będą mogli zaopatrywać infrastrukturę w stacje bazowe 5G na terenie Wielkiej Brytanii i dostarczać sprzęt do transmisji danych.

Zobacz: Donald Trump chce sieci 5G. Ale strategia USA kończy się na atakowaniu Huaweia

Co ciekawe, zaledwie kilka dni temu brytyjski wywiad opublikował raport, w którym kwestionuje bezpieczeństwo sprzętu 5G dostarczanego przez Huawei. Wskazuje na obecność realnego zagrożenia dla danych użytkowników. Z drugiej strony wiemy, że Chińczycy podpisali w ostatnim czasie przynajmniej 40 nowych kontraktów na dostawę infrastruktury do budowy sieci 5G dla operatorów komórkowych z różnych miejsc na świecie.

Zobacz: Huawei - 59 mln sprzedanych smartfonów i duży wzrost przychodów w I kwartale 2019 roku

Tymczasem biznes sieciowy Huawei rośnie w tempie 15 proc. na kwartał. Do końca maja na rynek może trafić nawet 100 tys. stacji bazowych przystosowanych do budowy sieci 5G. Przedstawiciele firmy przyjęli decyzję Wielkiej Brytanii z zadowoleniem. Jednocześnie zapewniają o chęci współpracy z regulatorami nad wyjaśnieniem wszelkich problemów.

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu