DAJ CYNK

W 2020 roku 90 proc. ludzi będzie miało telefon komórkowy

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2358

Z najnowszego raportu Ericsson Mobility wynika, że w 2020 roku świat będzie połączony jak nigdy dotąd.

Z najnowszego raportu Ericsson Mobility wynika, że w 2020 roku świat będzie połączony jak nigdy dotąd.

Najwięcej subskrypcji mobilnych przyrasta w Indiach i Chinach - kolejno 18 i 12 mln w samym tylko trzecim kwartale 2014 roku. W 2014 roku na całym świecie pojawiło się 800 mln nowych kart SIM działających na smartfonach. Całkowita liczba subskrypcji na smartfonach to obecnie 2,7 mld sztuk. Ericsson prognozuje, że w 2020 roku liczba ta osiągnie poziom 6,1 mld sztuk.

Spadająca cena urządzeń mobilnych w połączeniu z poprawą ich użyteczności oraz rozwojem zasięgu sieci, to główne przyczyny rosnącego globalnego fenomenu jakim jest telefonia komórkowa, która niebawem będzie dostępna dla zdecydowanej większości ludzi, niezależnie od ich wieku i miejsca zamieszkania - powiedziała Rima Qureshi, wiceprezydent i szef strategii w firmie Ericsson. Ericsson Mobility Report pokazuje, że w 2020 roku będziemy ze sobą połączeni, jak nigdy wcześniej - dodaje Qureshi.

Wzrost liczby smartfonów na świecie nabiera dynamiki - stanowiły one ponad 65% wszystkich telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2014 roku (rok wcześniej było to tylko 55%). Mimo rosnącego tempa sprzedaży smartfonów, raport firmy Ericsson wskazuje, że wciąż istnieje przestrzeń do wzrostu w tym obszarze. Smartfony odpowiadają obecnie tylko za 37% wszystkich działających na świecie kart SIM. Co oznacza, że wielu użytkowników nie wybrało jeszcze bardziej zaawansowanych i ułatwiających korzystanie z Internetu telefonów.

Wśród rodzaju danych przesyłanych w sieciach mobilnych dominują filmy. W sieciach 4G materiały wideo stanowią obecnie 45-55% całego ruchu. Filmy pojawiają się już nie tylko w dedykowanych serwisach, jak YouTube, ale również w reklamach, serwisach społecznościowych i materiałach informacyjnych. Sprzyjają tego coraz lepsze i większe ekrany w urządzeniach mobilnych, a także coraz wyższa jakość przesyłanych filmów. Ericsson przewiduje, że do 2020 roku ilość przesyłanych filmów wzrośnie dziesięciokrotnie.

Ericsson w raporcie wspomina również o nadchodzącym standardzie 5G, którego wprowadzenie jest przewidywane na 2020 rok.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ericsson; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu