DAJ CYNK

UOKiK: T-Mobile ma zapłacić 15 mln zł kary. Jest wyrok sądu

msnet

Prawo, finanse, statystyki

UOKiK T-Mobile kara 15 mln zł wyrok sądu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował za pośrednictwem Twittera, że Sąd Apelacyjny oddalił apelację T-Mobile Polska i magentowy operator wciąż ma do zapłacenia karę w wysokości 15 mln zł za uruchamianie klientom płatnych usług dodatkowych, na które nie wyrazili zgody.

Operatorzy telekomunikacyjni co jakiś czas wymyślają usługi dodatkowe, które oferują swoim klientom. Nie inaczej było i jest w przypadku T-Mobile Polska. Magentowy operator miał między innymi usługi Granie na czekanie, Szafa Gra i Prenumerata, które były płatne.

W toku przeprowadzonego postępowania UOKiK stwierdził, że T-Mobile nie uzyskiwał wyraźnej zgody od konsumentów na dodatkowe płatności związane z powyższymi usługami. Były one bezpłatne przez określony czas, a jeśli klient ich nie wyłączył przed upływem okresu promocyjnego, przechodziły one w okres płatny.

Zobacz: UOKiK - 15 mln kary dla T-Mobile
Zobacz: Znasz PESEL klienta T-Mobile? Możesz przejąć jego numer telefonu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dopatrzył się w działaniach operatora naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, za co T-Mobile otrzymał karę w wysokości 15 mln zł. Kara została następnie podtrzymana przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

T-Mobile złożył apelację od wyroku SOKiK, jednak sąd wyższej instancji ją oddalił. Tym samym T-Mobile wciąż ma do zapłacenia 15 mln zł za uruchamianie klientom dodatkowo płatnych usług, na które nie wyrazili wyraźnej zgody.

Zobacz: Heyah 01 – prosto, wygodnie i bez zobowiązań
Zobacz: T-Mobile: Turbo Week ze zniżkami i głośnikiem w prezencie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixabay

Źródło tekstu: UOKiK

Przewiń w dół do następnego wpisu