DAJ CYNK

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - styczeń

02.02.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8587

Ważne 0

0

Styczeń znów stał pod znakiem SonyEricssona, który w naszym rankingu zajął aż ponad połowę miejsc. Z kolei w rankingu marek ZTE wyprzedziło Apple, głównie dzięki taniemu telefonowi z Androidem - modelowi Blade, występującemu także pod nazwą Orange San Francisco.

Styczeń znów stał pod znakiem SonyEricssona, który w naszym rankingu zajął aż ponad połowę miejsc. Z kolei w rankingu marek ZTE wyprzedziło Apple, głównie dzięki taniemu telefonowi z Androidem - modelowi Blade, występującemu także pod nazwą Orange San Francisco.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w styczniu (w nawiasie pozycja z grudnia):

1. (1) Sony-Ericsson XPERIA X8
2. (2) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro (test telefonu)
3. (4) Nokia C6
4. (6) Nokia C3 (test telefonu)
5. (8) Samsung S8500 Wave (test telefonu)
6. (10) SonyEricsson Hazel
7. (N) SonyEricsson Xperia X10
8. (5) SonyEricsson Cedar
9. (N) SonyEricsson Elm (test telefonu)
10. (3) SonyEricsson Zylo

W porównaniu z poprzednim zestawieniem z rankingu wypadły Nokia N8 (z 7. miejsca) i LG GT540 Swift (z 9. miejsca).

Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1783 (8 nowych w styczniu), były oglądane w zeszłym miesącu ponad 2,3 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w stycznia (w nawiasach zmiana w stosunku do grudnia):

1. (1) Nokia - 32,15% (-0,93 p.p.)
2. (2) SonyEricsson - 26,00% (+0,79 p.p.)
3. (3) Samsung - 18,12% (-0,34 p.p.)
4. (4) LG - 8,67% (-0,11 p.p.)
5. (5) HTC - 6,44% (+0,45 p.p.)
6. (6) Motorola - 4,22% (+0,03 p.p.)
7. (7) BlackBerry - 1,08% (+0,00 p.p.)
8. (9) ZTE - 0,97% (+0,67 p.p.)
9. (8) Apple - 0,76% (-0,01 p.p.)
10. (10) Emporia - 0,37% (+0,08 p.p.)
Pozostałe marki - 2,22% (+0,37 p.p)

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~agrafka
0

2011-03-02 19:28:39

Ok a powiedz mi czy w tym modelu dobrze się sprawdza Android 2.1 czy jesteś zadowolony/a z tego systemu operacyjnego?

Odpowiedz

17. ~kwiatu
0

2011-03-02 18:10:36

Korzystałem przez bardzo długi czas i moge z czystym sumieniem go polecic.Telefonik ma oryginalnie zainstalowanego Androida 2,1 (super, bo nie trzeba już przeprowadzać aktualizacji ). Wszystko ładnie chodzi i co mnie zdziwiło ekran lepiej działa na dotyk niż w SE Xperia.Jesli miałaś porównanie z SE to będziesz tez wiedziała o co mi chodzi.

Odpowiedz

16. ~agrafka
0

2011-02-28 20:14:23

Ale korzystałeś/aś z tego telefonu czy tylko czytałaś o nim opinie, bo mam zamiar sobie kupić ten model i potrzebuję wypowiedzi osoby która z niego korzystała żeby tylko się upewnić w swoim przekonaniu do zakupu tego telefonu.

Odpowiedz

15. ~kwiatu
0

2011-02-28 15:08:43

No szkoda strasznei ze LG spadło z tej listy,bo ja musze powiedziec ze poki co dla mnie najlepszym telefonem własnie okazał sie byc LG GT540 Swift.Jest to super telefon, szybki, tani-ma WI-FI i Androida OS.Brakuje mi go na tej liście.

Odpowiedz

14. ~szarit
0

2011-02-03 23:27:47

@10 Dziwi cie?a czemu Zylo to walkmen słabszy w tej funkcji chyba tylko od flangowego modelu w995,a że ma feralną taśmę to inna sprawa pozostałe funkcje są bardzo dobre dla normalnego użytkownika co kocha muzykę,a Cedar to bardzo dobry telefon o dobrych funkcjach dla normalnych ludzi czyli takich co nie potrzebują telefonu z systemem,a mają całkiem sporo w niskiej cenie,nokie czy samsungi lub inne marki o podobnych parametrach technicznych mają albo zbyt mały ekran,słabą baterię brak wielozadaniowości,gorszą antenę albo inne słabości.Na cedarze możesz przeglądać internet,słuchać muzyki odebrać sms i rozmawiać nie spowalniając pracy telefonu,przetestowane w praktyce,samsungi mają z tym problem i nokie też,a brak wi-fi czy słabszy aparat foto to nie jest coś bez czego nie da się wytrzymać.A są ludzie którzy po pewnym okresie fascynacji telefonami z systemem wraca do tych zwykłych które w wielu sprawach są zwyczajnie wygodniejsze i pewniejsze w użytkowaniu np.bateria.

Odpowiedz

13. a_lex
0

2011-02-03 20:36:26

W każdym razie na pewno zakres możliwości powiększenia strony internetowej Ciebie zadowoli, bo jest bardzo duży - innych telefonów z takimi możliwościami nie znam.

Odpowiedz

12. a_lex
0

2011-02-03 20:25:22

W Avilli jest możliwa zmiana wielkości czcionek w dużym zakresie wielkości - w SMS-ach. W menu są one duże i wyświetlane na dużym ekranie. W przeglądarce też można płynnie i (chyba)bez ograniczeń powiększać strony internetowe.

Odpowiedz

11. ~Ron
0

2011-02-03 17:16:53

Muszę zmienić tel. na początku lutego. Jakaś sugestia? Zaznaczam, że musi mieć możliwość zwiększenia czcionki. Jestem krótkowidzem.

Odpowiedz

10. ~xxl
0

2011-02-03 09:51:39

SE zrobił spory krok do przodu ale w tym momencie dziwi mnie brak w zestawieniu samsunga wave533 który sprzedaje się nawet trochę lepiej niż x8, porównanie tych dwóch telefonów jest bardzo ciekawe bo to telefony z podobnej półki:) dziwi mnie zestawienie cedara i zylo( telefon w 75% wraca do serwisów ponieważ coś jest nie tak, ale później to jest ok) które są telefonami z o wiele niższej półki, a wysokie miejsce Noki c6?? Telefon dość drogi a niczym szczególnym się nie wyróżnia spodziewałem się więcej po tym telefonie tym bardziej za taką cenę.

Odpowiedz

9. ~
-1

2011-02-02 23:56:39

dziwi mnie to że Xperia x8 jest na pierwszym bo z tego co widzę to na forum nie ma zbyt dużo tematów na jej temat chyba się spisuje, a sam się nią bawiłem od kolegi i napradę nie narzeka nawet bateria jest dość konkretna :)

Odpowiedz

8. a_lex
0

2011-02-02 22:07:44

Do-kład-nie - 7 miejsc na 10. Dzisiaj do mnie dotarł mój wymarzony dawniej SE k810i - wtedy był za drogi, a teraz z Allegro za odpowiednią cenę :) I daje radę, kilka lat temu to robili telefony ;) ciekawe np. czemu teraz zarzucili prawdziwe flesze.

Odpowiedz

7. babeo
0

2011-02-02 20:47:22

SE zajął ponad połowę miejsc 7/10 a nie połowę ;)

Odpowiedz

0

2011-02-02 16:44:56

5 wiadomo ze kazdy swoje chwalic bedzie

Odpowiedz

5. ~QWERTY
0

2011-02-02 16:12:04

A ja posiadam Sony Ericsson Vivaz i uważam, że ten telefon jest dobry pod wzgłedem jakości, wbrew opinii nr 4 (Daniel_K).

Odpowiedz