DAJ CYNK

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - marzec

11.04.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6654

Ważne 0

0

Marzec przyniósł bardzo mało zmian w comiesięcznym rankingu. Nie ma się temu co dziwić, bo całe zainteresowanie świata mobilnego i wysyp nowych modeli przypada na styczeń, kiedy to odbywa się Mobile World Congress w Barcelonie.

Marzec przyniósł bardzo mało zmian w comiesięcznym rankingu. Nie ma się temu co dziwić, bo całe zainteresowanie świata mobilnego i wysyp nowych modeli przypada na styczeń, kiedy to odbywa się Mobile World Congress w Barcelonie.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w marcu (w nawiasie pozycja z lutego):

1. (1) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro (test telefonu)
2. (2) Sony-Ericsson XPERIA X8 (test telefonu)
3. (3) HTC Wildfire
4. (5) SonyEricsson Hazel (test telefonu)
5. (4) Nokia C3 (test telefonu)
6. (7) Nokia C5
7. (6) Nokia C6
8. (8) Nokia X3-02
9. (N) Nokia E52 (test telefonu)
10. (N) Samsung S5330 Wave 2 Pro

W porównaniu z poprzednim zestawieniem z rankingu wypadły SonyEricsson Xperia X10 (z 9. miejsca) oraz SonyEricsson Elm (z 10. miejsca).

Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1811 (3 nowe w marcu), były oglądane w zeszłym miesącu 1,7 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w marcu (w nawiasach zmiana w stosunku do lutego):

1. (1) Nokia - 32,18% (-0,58 p.p.)
2. (2) SonyEricsson - 21,54% (-0,21 p.p.)
3. (3) Samsung - 20,31% (+0,87 p.p.)
4. (5) HTC - 9,38% (+0,44 p.p.)
5. (4) LG - 7,09% (-0,43 p.p.)
6. (6) Motorola - 4,00% (+0,07 p.p.)
7. (7) BlackBerry - 1,43% (+0,16 p.p.)
8. (9) Apple - 0,86% (0,00 p.p.)
9. (8) ZTE - 0,81% (-0,18 p.p.)
10. (N) Sagem - 0,25% (0,00 p.p.)
Pozostałe marki - 2,15% (-0,15 p.p)

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
19. ~opór
0

2011-04-29 09:44:24

No albo chociażby najświeższy model marki Swift 2X jeden z najwydajniejszych na świecie smartfonów wyposażony w dwurdzeniowy procesor, który na dniach ma się pojawić w sprzedaży, więc w kolejnych zestawieniach na pewno powinien się, nie do końca podoba mi się to zestawienie bo rzeczywiście pominięto kilka dobrych modeli

Odpowiedz

18. ~Asfi
0

2011-04-28 17:35:57

Myślę, że teraz Lg ma bardzo duzo dobrych telefonów jak chociażby P500 Plus czy też GT 540

Odpowiedz

17. ~maj
0

2011-04-28 15:56:09

Ale nie wiem czy to wszystko zostanie w takim podsumowaniu uwzglednione.Mnie tutaj na pewno brakuje dobrych telefonów LG,jak chociazby modelu T310.

Odpowiedz

16. ~opór
0

2011-04-28 12:37:42

Słuchajcie to dopiero początek roku, tak naprawdę na podsumowania trzeba będzie poczekać jeszcze trochę bo firmy telefoniczne dopiero szykują zmasowany atak na rynek, z tego co wiem np. LG ma zamiar wypuścić na rynek kilka bardzo zaawansowanych modeli więc na pewno wskoczy na wyższe miejsce w rankingu najpopularniejszych marek telefonów.

Odpowiedz

15. ~Zniesmaczony
0

2011-04-15 15:20:45

Ad 14.: Po co tak konfabulujesz i ziejesz tu taką nienawiścią do Nokii?? Weź się opanuj! To tylko telefony, a nie polityka, czy sprawa "kwietniowej katastrofy"! ;-)

Odpowiedz

14. ~
0

2011-04-12 12:56:58

Nokia produkuje tak cudownie zacofany system operacyjny, że ani SonyEricsson, ani Samsung nie chcą tego śmierdzielstwa w swoich telefonach. W 2010 roku definitywnie podziękowali Symbian Foundation. A sama nokia co ma do zaoferowania? Procesor 680MHz w nokia n8? Przecież to śmiech na sali. Spójrzcie na Samsung''a: ta firma jest samowystarczalna. Produkuje świetne wyświetlacze SuperAMOLED, procesory 1.2GHz, pamięci. A nokia? Udające że pracujące półgłówki. Nawet telefonu DualSIM nie potrafią wyprodukować. Bo co z tego że ten ich pseudotelefon nokia c1-00 "obsługuje" dwie karty sim, jak aktywna może być tylko jedna. Śmierć dla nokia nadejdzie szybko i niespodziewanie.

Odpowiedz

13. camelkamil
0

2011-04-12 11:34:04

No, niestety telefony Nokia dotychczas wyprzedzą telefonów od Sony Ericsson, ale to tylko teraz jest tak. Myślę, że za nie długo nie telefony od Nokii będą rządzili. Jeszcze jakiś czas i ludzie się skapną, że nie są aż takie dobre telefony od Nokii..

Odpowiedz

12. Prepaid
0

2011-04-11 23:42:50

Nokia jest najlepsza, mogę brać każdy model w ciemno i zawsze mam jakość rozmów i co najważniejsze zasięg którego u mnie brak czasem pod lasem.

Odpowiedz

11. Pavan
0

2011-04-11 19:41:56

@7: a wiesz wogóle czego ten news dotyczy, bo sądząc po Twojej wypowiedzi, nie masz zielonego pojęcia.

Odpowiedz

10. ~szczerpik
0

2011-04-11 19:37:48

..ktoś tu zapomina o rewelacyjnych telefonach BlackBerry..faktycznie nie dla mas..

Odpowiedz

9. ~fandango
0

2011-04-11 19:22:32

Mało wiarygodne jest to zestawienie, bowiem na dziwnym polskim rynku jest podział pomiędzy atrakcyjnymi telefonami "dla firm" i badziwiem dla mas. Więc automatycznie badziew zawsze wygra. Dla mnie powinno wyglądać to tak: HTC, Iphone, Sony ericsson i Nokia.

Odpowiedz

8. ~biolog
0

2011-04-11 19:13:04

@7, brednie. Zasięg jest gorzej niż kiepski w wielu współczesnych modelach (E52, N8 i inne), a jakość rozmów w E52 czy tanich modelach serii X to koszmar.

Odpowiedz

7. ~
0

2011-04-11 19:06:09

Ale jak sami widzicie Nokii tak szybko nie dogonią zajmie im to z 5 lat jeszcze. Nokia zawsze miała zasięg i jakość rozmów na wysokim poziomie.

Odpowiedz

6. ~
1

2011-04-11 17:41:00

mój fon na 5-tym miejscu!

Odpowiedz

5. ~Znawca
2

2011-04-11 17:17:26

Te wyniki poszczególnych modeli są dziwne, bo wcale się nie pokrywają z rzeczywistym zainteresowaniem telefonami na rynku, ani ze sprzedażą, ani z popularnością marek, ani z niczym. Tylko wiecie z czym? Z pozycjonowaniem stron. Jeśli wpiszecie w google XPERIA X10, to pierwszy pojawia się link do tego modelu na portalu telepolis.pl. Podobnie z innymi SE. Natomiast z pozostałymi markami i modelami już tak nie jest. Tzn, że większość tych, którzy przeglądali pierwszy model z listy, trafiła na portal telepolis.pl prosto ze strony google. I to tłumaczy przedziwne statystyki. Aczkolwiek nie winię za to portalu, ani nikogo, bo powyższe wyniki traktujemy jako ciekawostkę, mam nadzieję :)

Odpowiedz