DAJ CYNK

Tell sfinalizował przejęcie Cursora i Divante

09.10.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 272

Ważne 0

0

5 marca realizując postanowienia umowy podpisanej w listopadzie 2014 roku, Tell przejął 100% akcji Cursora i 51% udziałów w Divante za łączną kwotę 23,1 mln zł.

5 marca realizując postanowienia umowy podpisanej w listopadzie 2014 roku, Tell przejął 100% akcji Cursora i 51% udziałów w Divante za łączną kwotę 23,1 mln zł. Akcje tych spółek zostały wniesione aportem przez OEX SA, który w zamian obejmie nową, skierowaną do niego emisję akcji serii C Tell SA, to jest 25,8% akcji i 21,5% głosów w podwyższonym kapitale spółki.

Zobacz: Tell chce rozszerzyć kanały sprzedaży

Tell, do tej pory specjalizujący się w sprzedaży w kanale tradycyjnym, prowadził sprzedaż usług telefonii komórkowej w sieci salonów Orange, Plus i T-Mobile. Po przejęciu Cursora i Divante będzie jednym z największych na polskim rynku podmiotów oferującym kompleksową usługę i operacyjną skalę działania odpowiadającą potrzebom dużych korporacji.

Cursor i Divante działają w rozwijającym się segmencie e-commerce, co zapewni Grupie Tell możliwość dalszego wzrostu. Grupa nie przewiduje synergii kosztowych na dużą skalę, ponieważ biznesy przejmowanych spółek są rozdzielne operacyjnie od dotychczasowej działalności Tella.

Źródło tekstu: Tell

Komentarze
Zaloguj się