DAJ CYNK

T-Mobile: Zmodernizowana sieć obejmuje już połowę Polski

15.04.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 15

Ważne 11

3

Już 3000 stacji bazowych zostało wymienionych w ramach trwającego od maja 2012 roku projektu modernizacji i budowy sieci współdzielonych - informuje biuro prasowe T-Mobile.

Już 3000 stacji bazowych zostało wymienionych w ramach trwającego od maja 2012 roku projektu modernizacji i budowy sieci współdzielonych - informuje biuro prasowe T-Mobile.

Dotychczas zmodernizowana sieć, którą PTC sukcesywnie uruchamia na terenie kolejnych miejscowości we współpracy z Centertelem (w ramach NetWorkS!) obejmuje ponad 35% populacji kraju i ponad 47% powierzchni Polski.

W wyniku przeprowadzanych prac w znaczącym stopniu poprawiony został zasięg zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, a co za tym idzie - klienci uzyskują znacznie lepszą jakość połączeń oraz szybszy Internet mobilny, w którego zasięgu znajduje się blisko 80% populacji.

Testy prowadzone na zmodernizowanych obszarach wskazują, że średnie prędkości przesyłania danych wzrosły tam nawet kilkukrotnie, przy jednoczesnym wzroście ilości transmitowanych danych przez użytkowników średnio o 43%.

Do tej pory prace modernizacyjne zostały zakończone, m.in. w Szczecinie, Kielcach, Malborku, Zielonej Górze, Olsztynie, Elblągu, Sanoku, Bielsko-Białej, Przemyślu, Rzeszowie i Lesznie. Obecnie prace trwają m.in., w Augustowie, Bielsku Podlaskim, Leżajsku, Łańcucie, Grudziądzu, Siemiatyczach, Toruniu, Nowym Targu i Lublinie.

Na 2013 rok zaplanowane zostały prace modernizacyjne w większości największych miast Polski i ich aglomeracjach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem do końca roku zostanie zmodernizowanych kolejnych 4500 stacji. Zakończenie całego projektu planowane jest na rok 2014, a całkowita łączna liczba stacji w sieciach współdzielonych wyniesie 10 tysięcy.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy