DAJ CYNK

T-Mobile wraca na pozycję lidera. Wrześniowy ranking RFBENCHMARK

14.10.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4046

Ważne 1

0

RFBENCHMARK wrzesień 2019

Połowa każdego miesiąca to czas, w którym można spodziewać się rankingu RFBENCHMARK oceniającego jakość i szybkość internetu mobilnego w Polsce. W najnowszym, wrześniowym podsumowaniu najlepiej wypadła sieć T-Mobile.

Twórcy mobilnej aplikacji RFBENCHMARK po raz kolejny odnotowali rekord pomiarów wykonanych przez jej użytkowników. We wrześniu liczba ta wyniosła dokładnie 174 143. Miesiąc wcześniej było to 142 994.

Użytkownicy aplikacji najczęściej korzystali z technologii 4G. która objęła 89,15% wszystkich testów. Zmniejszyła się w porównaniu z poprzednimi miesiącami liczba pomiarów w technologii 3G, która stanowiła 10,75% wszystkich badań. Marginalna na terenie Polski jest już technologia 2G (0,1%). 

Zobacz: RFBenchmark: Orange sierpniowym liderem prędkości Internetu
Zobacz: T-Mobile i Orange wciąż na czele – wakacyjny ranking RFBENCHMARK (lipiec 2019)

Pomiary użytkowników aplikacji najczęściej wykonywane były w zasięgu sieci Play (37,59%). Drugim co do popularności operatorem był Orange (28,63%). W zasięgu sieci Plus przeprowadzono blisko jedną piątą testów (19,79%), a statystycznie najrzadziej mierzono jakość i szybkość usług Internetu mobilnego T-Mobile (14,26%).

Dla przypomnienia - w sierpniu najlepszy wynik uzyskała sieć Orange. Operator zajął najwyższe pozycje w dwóch notowaniach: średniej szybkości pobierania danych oraz w średniej szybkości wysyłania danych. W tej pierwszej kategorii po wielu miesiącach wyprzedził T-Mobile dzięki wynikowi 27,24 Mb/s. A jak sytuacja wyglądała we wrześniu?

Operatorzy w barwach pomarańczy i magenty prowadzą co miesiąc zażarty bój o najlepszy wynik w kategorii średniej szybkości pobierania danych. We wrześniowym rankingu szala zwycięstwa przechyliła się na stronę T-Mobile, który powrócił na prowadzenie dzięki wynikowi 27,75 Mb/s.

Orange znalazł się tuż za nim, notując 27,64 Mb/s. Różnica dosłownie kilku setnych może być obietnicą kolejnych zmian w przyszłych edycjach rankingu RFBENCHMARK. Na trzecim miejscu znalazł się Play (25,88 Mb/s). Za nim, na ostatniej pozycji zameldował się Plus z wynikiem 22,84 Mb/s.

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

Najlepszym operatorem według klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych był we wrześniu Orange. W pierwszym miesiącu jesieni przeciętnie abonenci mogli wysyłać pliki z szybkością 13,52 Mb/s. Drugie miejsce należało do T-Mobile (12,87 Mb/s). Tuż za tą siecią znalazł się Plus (12,75 Mb/s). Na czwartym miejscu we wrześniu w tej kategorii sklasyfikowaliśmy sieć Play (12,15 Mb/s).

Zobacz: Wrześniowe wyniki speedtestu - mobilnie wciąż na szczycie T-Mobile i Play, liderzy stacjonarni przyspieszyli
Zobacz: Ranking SpeedTest.pl – wyniki za sierpień 2019. INEA, T-Mobile, Play...

Najniższa wartość ping: T-Mobile

T-Mobile nie zamierza rezygnować z wywalczonego w zeszłym miesiącu prowadzenia w kategorii najniższej wartości ping. We wrześniu uzyskał zdecydowanie najlepszy wynik 36,41 ms. Reszta operatorów pozostała w tyle ze sporą różnicą. Na podium ze srebrnym medalem wylądował Plus (45 ms), który wyprzedził Orange (45,93 ms). Wrześniowy raport w dziedzinie wartości ping zamknął Play, z najsłabszymi rezultatem wynoszącymi 47,1 ms.

Źródło zdjęć: Pixabay.com, wykresy RFBENCHMARK

Źródło tekstu: RFBENCHMARK

Przewiń w dół do następnego wpisu