DAJ CYNK

Sprzedaż iPhone’ów spada, Apple Watcha - rośnie. Wyniki Apple za Q3

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7695

Firma Apple opublikowała wyniki za zakończony w czerwcu trzeci kwartał roku fiskalnego.  Dochód producenta wyniósł w tym czasie 53,8 mld USD, czyli o 1% więcej niż w analogicznym okresie w 2018 roku. Jest to najlepszy trzeci kwartał w historii Apple. 

Zobacz: BrandZ: Apple, Google i Microsoft to najbardziej wartościowe marki technologiczne
Zobacz: Sprzedaż iPhone'ów ciągle spada. Apple pokazuje wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku

Co przyczyniło się do tego wzrostu? Przede wszystkim rosnące przychody z usług, a także - też  bardzo znacząco - przychody z działu elektroniki noszonej, czyli głównie Apple Watcha, chociaż Apple w swojej klasyfikacji w tej samej kategorii umieszcza urządzenia inteligentnego domu oraz akcesoria jak słuchawki AirPods. Trudno więc oszacować, co w rzeczywistości zapewniło tu wzrost. Skądinąd jednak wiadomo, że Apple Watch świetnie się sprzedaje, napędzając cały rynek smartwatchy,

Dużo gorzej radzą sobie za to iPhone’y, których sprzedaż spadła o 13,1% w porównaniu do analogicznego okresu i wyniosła 25,986 mld USD (w Q32018: 29,47 mld USD).

Zobacz: Apple zapłaciło Samsungowi 680 milionów dolarów za niezrealizowaną sprzedaż paneli OLED
Zobacz: Apple Music ma już ponad 60 mln użytkowników miesięcznie na całym świecie

Chociaż całkowita sprzedaż w Stanach Zjednoczonych osiągnęła poziom 25,1 mld USD (wzrost z 24,5 mld USD w trzecim kwartale 2018 r.), to jednocześnie firma Apple odnotowała spadek przychodów w Europie (11,9 mld USD wobec 12,1 mld USD w Q3 2018) oraz w Chinach (9,2 mld USD wobec 9,6 mld USD w trzecim kwartale 2018 r.). To efekt rosnącej konkurencji na rynku i coraz bardziej atrakcyjnych urządzeń chińskich i koreańskich producentów. Firmie Apple poprawiły się też wyniki w Japonii i innych państwach tamtego regionu. 

Zobacz: Amerykańscy właściciele iPhone'ów wydają coraz więcej na płatne aplikacje i subskrypcje
Zobacz: Producenci podzespołów odczuwają spadek sprzedaży iPhone'ów

W następnym kwartale należy spodziewać się premiery iPhone’a 11, mówi się także o 16-calowym MacBooku. Wkrótce też Apple zamierza udostępnić klientom w Stanach Zjednoczonych własną kartę kredytową wspierającą system Apple Pay. Szef Apple, Tim Cook, zapowiedziała, że karta będzie dostępna już w sierpniu.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Źródło tekstu: GSM Arena

Tagi: apple
Przewiń w dół do następnego wpisu