DAJ CYNK

Sferia doniesie na prezesa T-Mobile do prokuratury

22.09.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 25

Ważne 7

10

Sferia skieruje sprawę Miroslava Rakowskiego, prezesa T-Mobile, do prokuratury. Chodzi o wywiad dla Dziennika Gazety Prawnej, w której mówił o tunelu.

Sferia skieruje sprawę Miroslava Rakowskiego, prezesa T-Mobile, do prokuratury. Chodzi o wywiad dla Dziennika Gazety Prawnej, w której mówił o tunelu.

Zobacz: Rakowski: może pójdziemy do arbitrażu jak Sferia.

Pełna treść oświadczenia Sferii poniżej:

Rozumiemy, że firmy konkurują ze sobą i podejmują działania, jakie uważają za najlepsze dla realizacji swoich celów. Istnieją jednak granice, których w dobrych relacjach biznesowych nie powinno się przekraczać. Pomówienia, obrażanie i ciężkie oskarżenie o korupcję i transfer państwowego majątku do prywatnej firmy są przekraczaniem tej granicy. Słowa Miroslava Rakowskiego, Prezesa Zarządu T-Mobile Polska, są więc obraźliwe nie tylko dla Sferii i jej akcjonariuszy, ale również dla ministrów i urzędników Rządu Polskiego, a także renomowanych firm doradczych i kancelarii prawnych, które Rząd RP i Sferia zatrudniły w procesie negocjowania ugody. Uznaliśmy, że w piśmie do nas Pan Rakowski wycofał się przynajmniej z tych twierdzeń.

Pan Miroslav Rakowski pierwotnie swoje oskarżenia sformułował publicznie. Nie miał wystarczająco dużo dobrej woli, aby swoje wyjaśnienia przedstawić również z otwartą przyłbicą. Wybrał formę niemal półprywatnego pisma, w którym jak uznaliśmy, wycofuje się ze swoich oskarżeń. Nie mogliśmy jednak pozwolić, aby sprawa która rozpoczęła się od ciężkich oskarżeń ogłoszonych publicznie przez Pana Rakowskiego w gazecie ogólnopolskiej, zakończyła się niemal półprywatnym pismem, przesłanym do nas późnym popołudniem tuż przed weekendem. Dlatego wydaliśmy krótkie oświadczenie informujące opinię publiczną o piśmie Pana Rakowskiego.

Kiedy jednak sprawa pisma do Sferii stała się publiczna, Pan Rakowski wycofał się z tego, co sam napisał. W związku z tym, że Pana Rakowskiego nie stać na publiczne wycofanie się ze swoich słów, to zmuszeni jesteśmy skierować sprawę do prokuratury.

Podobnie jak Pan Rakowski, liczymy na normalne i zdrowe relacje z konkurentami biznesowymi, ale budowanie ich na pomówieniach nie mieści się w naszych zasadach korporacyjnych i modelu prowadzonej działalności. Skoro Pan Miroslav Rakowski wycofał się z tego, że się wycofał, to wystąpimy do stosownych organów państwa o weryfikację stawianych zarzutów.

Nie oczekujemy od Miroslava Rakowskiego popierania naszych koncepcji biznesowych, ale uznania i poszanowania obowiązującego w Polsce prawa.


Zobacz: Teraz T-Mobile chce przeprosin od Polsatu.
Zobacz: Sferia: prezes T-Mobile wycofał się ze swoich słów.

Źródło tekstu: Sferia

Komentarze
Zaloguj się