DAJ CYNK

Samsung sprzedał najmniej telefonów od 9 lat

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3829

Samsung Galaxy Z Flip 5G w Polsce cena

Ten rok był trudny dla właściwie wszystkich producentów sprzętu. Największy producent smartfonów odczuł go równie boleśnie. Samsung ma najsłabszy wynik sprzedaży od dziewięciu lat.

Nie ma się co dziwić, że większość producentów zanotuje w tym roku stratę pod względem sprzedaży. Oczywiście będą wyjątki, takie jak Realme, jednak to kwestia tego, że w tamtym roku chińska marka była obecna na o wiele mniejszej liczbie rynków niż obecnie. Kłopotom nie uciekł koreański Samsung, który wedle najnowszych szacunków sprzedał w tym roku 270 milionów telefonów. Koreańczycy spadli tym samym poniżej 300 milionów sprzedanych egzemplarzy po raz pierwszy od dziewięciu lat.

Samsung jest jednak optymistą jeśli chodzi o przyszłość. W przyszłym roku producent zamierza sprzedać na rynku 307 milionów telefonów, z czego 287 milionów mają stanowić smartfony. Pozostała część to telefony klasyczne. Jednocześnie aż 50 milionów spośród 287 milionów smartfonów mają stanowić flagowce. Samsung wielkie nadzieje wiąże bowiem z segmentem składanych urządzeń. Na drugim miejscu w hierarchii ważności ma się znaleźć średni sektor 5G. Koreańczycy szykują się też do dalszej walki o Indie i Europę. Z ostatnich statystyk wynika, że największym rywalem będzie tam chiński Xiaomi.

Zobacz: Samsung Galaxy A72 4G pojawia się w Geekbench
Zobacz: Samsung Galaxy Z Flip 5G dostaje Androida 11

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: ithome via gsmarena, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu