DAJ CYNK

Samsung dostał zakaz sprzedaży smartfonów. Dotyczy aż 61 modeli

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Samsung dostał zakaz sprzedaży smartfonów. Dotyczy aż 61 modeli

Samsung nie może sprzedawać w Rosji 61 modeli swoich smartfonów – zdecydował tamtejszy sąd. To z powodu naruszenia patentu przez usługę Samsung Pay, która jest bardzo popularna w tym kraju.

Samsung nie ma lekko w Rosji. Sąd Arbitrażowy w Moskwie zdecydował, że koreański producent i jego rosyjska spółka-córka ma wstrzymać import oraz sprzedaż 61 modeli swoich smartfonów, w których jest obecna funkcja Samsung Pay. Dotyczy to również najnowszych "składaków" Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3. Samsung odwołał się od wyroku, więc sprawa wciąż jest w toku

Zobacz: Samsung Galaxy Z Fold3 5G – test składanego telefonu, który uzależnia
Zobacz: Samsung Galaxy Z Flip3 5G: rozkładany smartfon jeszcze bliżej ideału

Samsung – zakaz sprzedaży. Geneza sporu

O co poszło? Szwajcarska firma Sqwin SA, zajmująca się płatnościami mobilnymi, oskarża Samsunga o naruszenie jej patentu. Problem ten sięga 2013 roku, kiedy złożono w Rosji wniosek patentowy dotyczący rozwiązania wymyślonego przez mieszkającego w Szwajcarii Wiktora Gulczenko.

Patent pod tytułem "Elektroniczny system płatności" został zarejestrowany 23 kwietnia 2019 roku. Usługa Samsung Pay wystartowała w 2015 roku, a rok później trafiła do Rosji.

Obecnie Samsung Pay jest trzecim, najczęściej używanym systemem płatności zbliżeniowych w Rosji, odpowiadając za 17% tego typu transakcji. Bardziej popularne są tam tylko Google Pay (32%) i Apple Pay (30%). Co ciekawe, zdaniem ekspertów zajmujących się prawem patentowym, usługi płatnicze Amerykanów również mogą stać się ofiarą patentowej wojny Sqwin SA.

Zobacz: PKO udostępnia wszystkim płatności BLIK na Allegro bez kodu i bez potwierdzenia
Zobacz: W Moskwie można zapłacić twarzą za metro

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis

Źródło tekstu: ria.ru

Przewiń w dół do następnego wpisu