DAJ CYNK

Samsung: mniejsze przychody, ale większy zysk

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2736

Ostatni kwartał był trudny dla wszystkich producentów smartfonów. Niektórzy poradzili sobie jednak lepiej lub dużo lepiej niż inni. W tej grupie jest Samsung.

Informowaliśmy już, że Huawei (przynajmniej na razie) wyprzedził Samsunga i na koniec tego kwartału tron największego producenta smartfonów należał do Chińczyków. W trudnej sytuacji jest LG, ale ma on uzasadnione powody do optymizmu. Jak z kolei przedstawia się sytuacja u innej firmy rodem z Korei Południowej? Samsung również podzielił się swoimi wynikami. Okazuje się, że większy z koreańskich koncernów poradził sobie naprawdę dobrze.

Dział Samsunga odpowiedzialny za IT i rynek mobilny zanotował przychody sięgające 20,75 biliona koreańskich wonów (około 66 miliardów złotych). Jednocześnie zysk wyniósł 1,95 biliona wonów, czyli 6,05 miliarda złotych. W jaki sposób niższe przychody przełożyły się na wyższy zysk? To zasługa ograniczenia kosztów wewnętrznych oraz zmniejszenia wydatków na marketing. Następne miesiące powinny być dla producenta jeszcze lepsze. W końcu za kilak dni oficjalnie światło dzienne ujrzą flagowce szykowane na konferencję Galaxy Unpacked. Jednocześnie Samsung swoim zwyczajem szykuje całe armie urządzeń przeznaczone dla każdego możliwego segmentu rynkowego.

Zobacz W drugim kwartale Huawei pokonuje Samsunga
Zobacz Poznajemy specyfikację Samsunga Galaxy Watch 3

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Tagi: samsung
Przewiń w dół do następnego wpisu