DAJ CYNK

Rząd zajmie się ustawą przeciwko Uberowi

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3952

Rząd zajmie się zmianami w ustawie o transporcie drogowym. Zmiany będą celować w przewoźników nieposiadających licencji na przewóz osób.Rząd zajmie się zmianami w ustawie o transporcie drogowym. Zmiany będą celować w przewoźników nieposiadających licencji na przewóz osób.

O całej sprawie pisaliśmy już w czerwcu. Chodziło wtedy o zrównanie warunków wykonywania przewozów drogowych osób i stworzenia jednakowych szans dla prowadzenia działalności gospodarczej, m.in. poprzez wprowadzenie definicji pośrednictwa przy przewozie osób oraz ustanowienie licencji na pośrednictwo przy przewozie osób. Dodatkowo Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chciało blokować aplikacje mobilne związane ze zleceniem przewozów, takich jak Uber.

Zobacz: Ministerstwo Infrastruktury chce blokować aplikacje mobilne

Zmiany oznaczają, że osoby zajmujące się przewozem osób będą musiały posiadać stosowną licencję. W przeciwnym razie na firmy świadczące takie usługi zostaną nałożone kary finansowe, a ich aplikacje mobilne zostaną zablokowane na terenie Polski. Co jak wiadomo nie będzie proste z technicznego punktu widzenia. Aplikację trzeba by całkowicie zablokować w sklepie Google Play.

Zmiany mają jednocześnie uprościć procedury związane ze zdobyciem licencji na przewóz osób.

Projekt nowelizacji ustawy jest już gotowy i został wpisany do wykazu prac legislacyjnych rządu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gazeta.pl; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu