DAJ CYNK

Rozstrzygnięcie przetargu na 1800 MHz "nie w najbliższych dniach"

30.01.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5051

Ważne 2

1

Ze względu na okres ferii w Warszawie i urlopy, nie należy spodziewać się w najbliższych kilku dniach rozstrzygnięcia przetargu na 1800 MHz - taką informację od UKE otrzymał serwis rpkom.pl. To oznacza, że nie zapadnie ono w styczniu, jak wynikało z ostatnich zapowiedzi prezes UKE Magdaleny Gaj.

Ze względu na okres ferii w Warszawie i urlopy, nie należy spodziewać się w najbliższych kilku dniach rozstrzygnięcia przetargu na 1800 MHz - taką informację od UKE otrzymał serwis rpkom.pl. To oznacza, że nie zapadnie ono w styczniu, jak wynikało z ostatnich zapowiedzi prezes UKE Magdaleny Gaj.

29. stycznia UKE otrzymał od UOKiK opinie w sprawie ofert złożonych ofert, w których Urząd stwierdza, czy dana propozycja ma negatywny, neutralny czy pozytywny wpływ na konkurencję na rynku.

Wygląda na to, że wyniki przetargu zostaną ogłoszone w okolicach 11-12 lutego - podsumowuje serwis rpkom.pl.

Zobacz: Sześć firm złożyło oferty w przetargu na częstotliwości z pasma 1800 MHz oraz Rakowski: przetarg na 1800 MHz da większy przychód niż sądzi UKE.

Zobacz także: [Aktualizacja] Dlaczego UOKiK odmawia ujawnienia pism PTC i P4?.

Źródło tekstu: rpkom.pl

Komentarze
Zaloguj się
106. ~GGG
0

2013-02-11 23:11:02

Nawet do dziś nie mamy wyniki:(((((( Ale tutaj http://www.rp.pl/artykul/977807-Hurtowa-siec-podnosi-efektywnosc -wykorzystania-pasma.html cos ciekawego.

Odpowiedz

105. ~
0

2013-02-11 22:46:32

@104. Zapewne chodziło o "dalsze" okolice 11-12 lutego. Przecież dopiero dzisiaj skończyły się ferie zimowe w województwie mazowieckim i zarazem "wysyp" urlopów wypoczynkowych pracowników UKE. Jeszcze trochę cierpliwości nam potrzeba :).

Odpowiedz

104. Ricki1980
0

2013-02-11 16:18:34

Mamy już 11, a nadal cisza w sprawie przetargu?

Odpowiedz

103. WitekT
1

2013-02-01 12:19:01

Triddle: no i? Kto prowadził postępowanie? UOKiK czy UKE? UKE wydawał tylko opinię, którą UOKiK mógł w całości, w części lub wcale wziąć pod uwagę. To UOKiK wydawał zgodę na koncentrację. Przypomnę co pisałeś: "(...) poprzednia prezes oddała częstotliwości za pół darmo w ręce jednego człowieka i jednocześnie uwaliła inwestycje (...)". Dodatkowo, nie odpowiedziałeś mi na stwierdzenie, że w momencie ogłaszania wyników przetargu Karkosik, Eutelia i Solorz-Żak nie mieli ze sobą NIC wspólnego. Pisałeś, znów przypomnę, "(...) Kto wyłonił firmy krzaki, ja? Wszyscy już wtedy wiedzieli, że za tymi wszystkimi firmami stoi jedna osoba. Nie wiedział tego tylko urzędnik państwowy? (...)". Mówiąc krótko - udowodniłem, że niespecjalnie masz pojęcie o czym piszesz, a na dodatek robisz to strasznie napastliwe. Sorry, ale ja nie mam czasu na prowadzenie akcji edukacyjnej niekultrualnych czytelników. Życzę Ci miłego dnia.

Odpowiedz

102. ~Tridlle
0

2013-02-01 11:53:16

WitekT. Spytam jeszcze raz. Kto się zgodził na koncentrację tylu częstotliwości w jednych rękach? Dla ułatwienia odpowiedzi cytat: "Oceniając skutki planowanej koncentracji Urząd przeanalizował opinie działających operatorów komórkowych oraz regulatora rynku ? Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jak wykazało prowadzone postępowanie antymonopolowe ? na żadnym z obszarów działalności łączących się, w szczególności świadczenia usług telefonii komórkowej, dostępu do szerokopasmowego mobilnego Internetu, a także posiadanych częstotliwości ? nie dojdzie do zagrożenia ograniczeniem konkurencji."

Odpowiedz

101. omena1
1

2013-01-31 16:06:10

@100 właśnie do dziś się zastanawiam co PLAY zrobiło z kasą? bali się że za bardzo konkurencyjni będą w przetargu na 18oo? Przecie dwie paczki 900 dawały by pełen GSM i U900, do tego U2100. I mamy kompletną pojemną sieć... 18oo i tak by dostali, bo nie mają. Jedyna wypadkowa jak piszesz, BDi do konca 2016 :)

Odpowiedz

100. ~
1

2013-01-31 13:59:35

ale dzieki aero mamy dzis darmowy internet ;) a to, ze aero moglo dostac pasmo, to zasluga P4, ktore zrezygnowalo z 2 paczki

Odpowiedz

99. ~
1

2013-01-31 13:53:17

aero2, spolka zalozona przez Krzysztofa Zyto-mecenasa, znajomego Solorza. Poczatkowo miala sie zajmowac wszystkim, od rolnictwa po rafinerie a pozniej dopisano tez branze telko. Kto takiej spolce zaufal skoro miala duze problemy z gwarancjami. Trudno, dzis mamy co mamy. Niedlugo moze okazaz sie, ze Sferia dostanie 180MHz jako dobrze wplywajaca na konkurencje :)

Odpowiedz

98. ~dj maxxx
1

2013-01-31 10:30:23

Przez to mamy zniszczony w Polsce rynek, mogloby byc 7-8 operatorow a tak mamy W4

Odpowiedz

97. WitekT
1

2013-01-31 09:41:33

djkarateka: moja teoria jest taka, że Eutelia zaśpiewała wysoką cenę czterem obecnym operatorom. Aero2 (Solorzowi), jako operatorowi ostatniej szansy, dała już dużo rozsądniejszą cenę...

Odpowiedz

1

2013-01-31 09:39:16

Ciekawe czemu żaden polski operator nie wykupił udziałów od włoskiej Eutelii, po drugie dlaczego właściciel Centernetu wodził o nos cały UKE, obiecywał gruszki na wierzbie, nowa sieć, duży zasięg a jak pamiętam to stacje były tylko w Toruniu a dopiero potem coś tam sharing w całej Polsce

Odpowiedz

94. ~Tridlle
-1

2013-01-31 09:34:14

Masz na myśli tą firmę wydmuszkę (Tolpis) co to była zbieraniną bliżej nieokreślonych inwestorów, oraz CenterNet założony przez kolegę Solorza?

Odpowiedz

93. WitekT
1

2013-01-31 09:11:22

Triddle: w momencie rozstrzygnięcia przetargu na 1800 MHz, właścicielem CenterNetu był Roman Karkosik, a Mobylandu (Tolpisu) włoska Eutelia, która potem kolędowała po wszystkich operatorach w sprawie sprzedaży udziałów. Właścicielem Aero2 w momencie wygrania przetargu był Zygmunt Solorz-Żak. Jeżeli uważasz, że te trzy podmioty to jedna osoba, to trudno mi kontynuować rozmowę na takim poziomie abstrakcji.

Odpowiedz

92. ~Tridlle
-1

2013-01-31 09:07:41

WitekT. Odnoszę dokładnie takie samo wrażenie, że nie rozumiesz. Czy to nie zadziwiające? Kto wyłonił firmy krzaki, ja? Wszyscy już wtedy wiedzieli, że za tymi wszystkimi firmami stoi jedna osoba. Nie wiedział tego tylko urzędnik państwowy?

Odpowiedz

91. WitekT
1

2013-01-31 08:44:46

Triddle: pytam kto co komu konkretnie oddał, bo mam wrażenie, że nie rozumiesz sytuacji, o której mówisz. Nie mówię tego ironicznie.

Odpowiedz