DAJ CYNK

Rośnie transfer w mobilnej sieci Orange

14.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8003

Ważne 10

4

Orange zakończyło trwającą trzy lata modernizację sieci i liczy na dalszy rozwój LTE.

W ciągu ostatnich dwóch lat transmisja danych w mobilnej sieci Orange wzrosła o 365%. Liczba użytkowników Internetu mobilnego wzrosła natomiast o 40%, a 10% całego transferu odbywa się za pośrednictwem LTE.

Po zakończeniu trwającej trzy lata modernizacji sieci, zasięg Orange w technologii 3G dociera już do 99,2% Polaków, a zasięg LTE do 60%. Teraz, jak podaje rzecz Orange Wojciech Jabczyński, Orange czeka na rozstrzygnięcie ogłoszonej w piątek aukcji LTE. Właśnie w tej technologii Orange widzi swoją przyszłość i najlepszą szansę na zapanowanie nad rosnącym transferem danych w swojej sieci.

Zobacz: Startuje aukcja LTE!
Zobacz: Magdalena Gaj na temat aukcji na częstotliwości LTE

Źródło tekstu: Orange

Tagi: LTE orange
Komentarze
Zaloguj się
60. Gormar
1

2014-10-16 10:12:40

@53. mlb. Ekspertem od DC nie jestem, ale ponieważ ten akronim ma dwa rozwinięcia: "Dual Cell" i "Dual Carrier" to od dawna uważam, że ta technika może działać bez problemu na dwóch nośnych "obsługiwanych" przez jeden e-NodeB. Dla twojego modemu nie ma znaczenia, skąd dociera sygnał tylko aby był odpowiednio silny. Z jednego źródła taki stan rzeczy jest nawet łatwiej osiągnąć. Dodatkowo ze strony btsearch wynika, że dwie nośne UMTS są niemal standardem na e-Node B, a przecież każdy operator w Polsce dysponuje trzema 5 MHz kanałami w zakresie 2100MHz, czyli można by uruchomić nawet Tripple Carrier ;).

Odpowiedz

59. ~xxx
1

2014-10-15 22:38:15

@punk. to samo mozna powiedziec o plusie t-mobile playu. mam stycznosc z kl ktory korzystaja z roznego rodzaju internetu i rozne sa opinie na opkow od tych negatywnych do pozytywnych. w roznych miejscach roznie dziala kazdy internet. punx ok!

Odpowiedz

58. ~Punk
-1

2014-10-15 13:01:17

Tak działa LTE w Plus`ie w odległości 10 km od nadajnika na routerze Huawei B593s z fabrycznymi antenkamiJak słyszę jak działa LTE Orange to śmiać mi się chce, nie urażając sieci bo sam mam kartę pre paid Orange Free u nich.Powinni coś poprawić jak chcą konkurować.Ciekawe mi mnie też jak Play ze swoim LTE działa, będę musiał kupić starter i sprawdzić.

Odpowiedz

57. ~HD
1

2014-10-15 11:53:47

Wszystko fajnie bo jestem w oranje ale to LTE co teraz jest to jakiś namiastka tylko. Miało być 150 a jest max 25 Mb/s. Tyle w teorii to HSPA+ miało latać do 42 Mb/s

Odpowiedz

56. ~SeT
0

2014-10-15 10:25:24

To chyba jakaś pomyłka?! Warszawa, H+ sygnał -78 dBm

Odpowiedz

55. ~wlkp-powiat Pleszew
1

2014-10-15 10:11:25

Mnie rośnie ciśnienie jak słyszę o modernizacji tej sieci ! Oni skończyli a mi zwykłe GSM nie działa poprawnie,normalnie nawet przy oknie w domu nie da się rozmawiać ! Totalne dno ta modernizacja Orange !

Odpowiedz

54. mlb
0

2014-10-14 23:44:57

i jeszcze test sprzed chwili:

Odpowiedz

53. mlb
0

2014-10-14 23:42:13

@51 Nie wiem jak w centrum miasta, ale pod Warszawą mam po modernizacji w Orange praktycznie przez większość czasu download na poziomie15- 20M Bps, upload 3 do 4 MBps. Transfer spada nieco w weekendy wieczorem, ale wciąż jest znośny. Bez LTE, u mnie jeszcze nie ma. Teoretycznie z +DC, ale w pobliżu tylko jeden silny nadajnik - więc działa tylko HSPA. Straszyli mnie tutaj że to tylko przejściowo - ale już ładnych parę miesięcy to trwa i działa stabilnie. Dlatego narzekam na ofertę bo serwis dość stabilny ale transfery małe.

Odpowiedz

2014-10-14 20:59:04

Jak dali 5 GB za 1 zł. w "promocji" + coś na ząb to i transfer wzrósł ;) U mnie Orange LTE działa na poziomie 20 mbps / 2 mbps. Tyle samo jest w 3G. Jak w Playu skończy się 200 GB a Orange będzie miał atrakcyjną promocję to chętnie znowu przetestuje pół roku.

Odpowiedz

51. ~ded
1

2014-10-14 20:35:25

Z tym LTE w Orange jest jakaś kicha. NIe mogę w Warszawie wyciągnąc więcej niż 10 Mb/s. Oczywiście to i tak lepiej niż ich HSPDA, ale w TMOBILE bez LTE na HSPA DC spokojnie idzie 15 Mb/s. Plus LTE wymiata towarzystwo.

Odpowiedz

50. ~z
-1

2014-10-14 20:30:53

Jest dużo do poprawienia,wiele nadajników skasowano,wiele zmodernizowano i są na mapce z lte umts900 a w rzeczywistości brak.Ale postęp jest wyraźny,w mojej lokalizacji trzy wszystko mające nadajniki ful wypas i tak jeszcze mają problem uciągnąć ruch żaków 7 dni w tygodniu z wyjątkiem świąt

Odpowiedz

49. mlb
2

2014-10-14 20:06:17

do mnie ostatnio wydzwaniają z nową ofertą na Business Everywhere. Tańszy internet i zwiększenie transferu o... 6 GB miesięcznie. Tak, o 6 a nie o 60. Powiedziałem im że na razie się wstrzymam z przedłużeniem umowy...

Odpowiedz

48. ~adek
-2

2014-10-14 19:12:42

możliwe jest dołączenie Plusa i Play do NetworkS! ? Te sieci mają słabiutki zasięg GSM, a do UMTS Orange lub T-Mobile im strasznie daleko

Odpowiedz

47. ~xxxxx
1

2014-10-14 18:36:17

jak wystawie laptopa za okno to mam nawet HSPA+ :D tak to marne EDGE :p po wystawieniu taki zasięg :P

Odpowiedz

46. ~gimbyminusujo!
-3

2014-10-14 17:34:29

o widze ze pleye minusuja moj post o speedtescie. wydał sie sekret. szykujcie sie inni tez zaczna nabijac speedtesty cwaniaczki