DAJ CYNK

Redmi Note: 100 milionów na całym świecie. Xiaomi chwali się wynikami

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5034

Redmi Note: 100 milionów na całym świecie.

Smartfony submarki Xiaomi - Redmi - pozwoliły chińskiej firmie zawojować rynek smartfonów budżetowych.  Z kolei linia Redmi Note to urządzenia, dzięki którym Xiaomi  dowiodło, że „budżetowy” nie pozostaje w sprzeczności z dobrym wyposażeniem i ciekawym wyglądem. Producent odnotował właśnie przekroczenie pułapu 100 milionów sprzedanych smartfonów Redmi Note.

Jutro w Indiach swoją wielką premierę będzie miał znany już na naszym rynku Redmi Note 8 Pro. Z tej okazji przedstawiciele Xiaomi pochwalili się wynikiem, jaki osiągnęła cała seria Redmi Note. Na całym świecie urządzenia trafiły do rąk ponad 100 milionów użytkowników. W tweecie, który wysłał Manu Kumar Jain z indyjskiego Xiaomi, pojawiła się co prawda sugestia, że 100 milionów to liczba obecnych użytkowników smartfonów  Redmi Note, co też obrazuje stosowna grafika, ale jednak chodzi tu o liczbę sprzedanych, a nie aktywnych Redmi Note.

Zobacz: Smartfony Redmi Note 8 Pro w Polsce. Aparat 64 Mpix za 1099 zł
Zobacz: Play: Xiaomi Redmi Note 7 w promocyjnej cenie i 10 innych smartfonów też

Seria Redmi Note powstała jako uzupełnienie podstawowych, najtańszych modeli Redmi i  propozycja dla oszczędnych użytkowników, którzy jednak oczekują nieco więcej niż minimum. Seria szybko zdobyła popularność w Chinach i Indiach, a jednocześnie producent wyposażał ją w coraz lepsze funkcje. Szczególnym modelem z tej serii był Redmi Note 7 z aparatem 48 Mpix, który bił rekordy sprzedaży na całym świecie. W Polsce wszedł do sklepów za cenę 799 zł, co przesądziło o jego dużym sukcesie. Wiele wskazuje na to, że Redmi Note 8 Pro może okazać się równie popularnym smartfonem, chociaż to już cenowo kilka poprzeczek wyżej. 

Zobacz: Redmi Note 7: w 129 dni Xiaomi sprzedał 10 mln telefonów z tej serii
Zobacz: Xiaomi lepszy od Honora. 15 mln sprzedanych smartfonów Redmi Note 7

Przed indyjską premierą przedstawiciele Xiaomi pochwalili się też liczbą 80 milionów aktywnych użytkowników smartfonów z interfejsem MIUI w samych tylko Indiach. To stosunkowo niewielka liczba w porównaniu do ludności tego kraju (1,3 mld), ale patrząc z innej perspektywyn to dwa razy tyle, ile ludności liczy Polska. 

Zobacz: Redmi Note 8 Pro: w jeden dzień sprzedało się 300 tys. egzemplarzy
Zobacz: Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro) przetestowany przez ekipę DxOMark. Jak wypadł?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu