DAJ CYNK

Premier przeciwko podwójnemu opodatkowaniu kabli

27.02.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3840

Ważne 6

1

Trwające prace nad nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, które mogą uderzyć w sieci telekomunikacyjne poprzez nałożenie na nie dodatkowego podatku. O pieniądze walczą jednak samorządowcy, którzy - jak na to wygląda - przegrają jednak tę batalię.

Trwające prace nad nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, które mogą uderzyć w sieci telekomunikacyjne poprzez nałożenie na nie dodatkowego podatku. O pieniądze walczą jednak samorządowcy, którzy - jak na to wygląda - przegrają jednak tę batalię.

Zobacz: TELKO.in: Kabel jak budowla, podwójnie opodatkowany ze studzienką?.

Pozwolenie nakładania dodatkowych podatków samorządom jest ostatnią rzeczą, którą powinniśmy robić. Jestem nastawiony sceptycznie. Jestem za szybkim Internetem - powiedział premier Donald Tusk.

Źródło tekstu: wł

Tagi: donald tusk
Komentarze
Zaloguj się
17. ~MDX
-1

2014-03-01 17:11:19

premier gra pod publiczkę

Odpowiedz

16. ~gościuuu
0

2014-02-28 19:53:38

Panowie i panie: podatki były są i będą i tylko zmieni się ich nazwa, jak nie za użytkowanie to za /''/''zabezpieczenie użytkowania/''/'' czy inne takie ;)

Odpowiedz

15. WitekT
1

2014-02-27 23:31:54

Amigo: ale to nie jest podatek odprowadzany do gminy.

Odpowiedz

14. ~Amigo
-1

2014-02-27 22:21:51

Ja płacę za prąd i płace też za przesył prądu, a także podatek od tych 2 rzeczy.

Odpowiedz

13. ~aaa
1

2014-02-27 21:20:03

Ja proponuję opodatkować powietrze w studzienkach i kanałach...taka opłata klimatyczna dla infrastruktury...

Odpowiedz

12. ~Myśl Samodzielnie
-2

2014-02-27 21:03:29

Płemieł już nie raz był "przeciwko", ale on co innego myśli, co innego mówi i co innego robi. Dlatego też do przedwyborczych słów premiera (kampania zaczęła się już w listopadzie 2013 r.) podchodziłbym z dużą rezerwą i jeszcze większą ostrożnością.

Odpowiedz

11. ~
-1

2014-02-27 19:14:19

Widocznie nie było z tego jak wziąć "prowizji".

Odpowiedz

10. goral2099
1

2014-02-27 19:13:41

Dobrze, że nie wpadli na pomysł opodatkowania każdego elektronu pędzącego w przewodzie z osobna. Ale premier już spojrzał łaskawym okiem w tym kierunku, więc wszystko będzie dobrze. ;)

Odpowiedz

9. WitekT
1

2014-02-27 19:05:59

disckfish: powrót do CHWILOWEJ sytuacji sprzed kilku lat. Ponawiam pytanie - czy za wodę lecącą w wodociągu płaci wodociągom za każdy m3 czy może dodatkowo podatek do gminy? Uwaga, chodzi mi o "środek", bo kanalizacja wodociągowa, jak i teletechniczna jest już opodatkowana.

Odpowiedz

8. ~dickfish
-1

2014-02-27 18:13:20

@WitekT trochę mylące jest to pisanie przez ciebie o podwójnym opodatkowaniu. Jak sam zauważyłeś opodatkowana jest na razie sama kanalizacja (bez światlowodu) i teraz są plany aby opodatkować zawartość tej kanalizacji czyli światłowod - czyli nie będzie tu podwójnego opodatkowania tylko rozszerzenie podstawy opodatkowania, lub jak kto woli powrót do sytuacji sprzed kilku lat.

Odpowiedz

7. pacman
0

2014-02-27 18:06:53

Premier łaskawy po medialnej lekkiej burzy nie chciał oczywiście w mniejsze skali powtórki jak z ACTA kiedy to rząd działa niejawnie i wbrew obywatelom ;)

Odpowiedz

6. ~
3

2014-02-27 16:38:56

@1 Głupota tej wypowiedzi jest oszałamiająca :)

Odpowiedz

5. ~Maciek
2

2014-02-27 15:40:16

@WitekT - dzieki za wyjaśnienie, to faktycznie przeginka do kwadratu.

Odpowiedz

4. WitekT
2

2014-02-27 15:29:18

LTE: tak? I szkielet też cały na radiu w Polsce? Bo podatek dotyczy w takiej samej mierze sieci szkieletowych, światłowodów np. do stacji bazowych...

Odpowiedz

3. WitekT
6

2014-02-27 15:28:34

Maciek: a opodatkowana jest ta woda, która w tych rurach leci? Czy może płacisz wodociągom za każdy m2 w ramach usługi kupna? Tak samo jest tu - rury kanalizacji teletechnicznej SĄ opodatkowane, DODATKOWO chce się opodatkować kable w nich biegnące (czyli dwa razy to samo). Teraz jest jak za opisywaną przez Ciebie wodę - płacisz dostawcy Internetu za bity.

Odpowiedz