DAJ CYNK

Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2014

07.04.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 68874

Ważne 26

1

W I kwartale Polacy przenieśli 420,6 tys. numerów pomiędzy sieciami komórkowymi, o 8,2% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Ten kwartał dla poszczególnych operatorów był jednak zupełnie inny niż I kwartał 2013 roku - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

W I kwartale Polacy przenieśli 420,6 tys. numerów pomiędzy sieciami komórkowymi, o 8,2% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Ten kwartał dla poszczególnych operatorów był jednak zupełnie inny niż I kwartał 2013 roku - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

W I kwartale liderem MNP ciągle jest P4, z wynikiem netto na poziomie prawie 160 tys. To o 40 tys. mniej niż w I kwartale 2013 roku, a procentowy udział w przyjęciach spadł o 8 p.p. do poziomu 51%. Z kolei pozycja Orange zmieniła się o 180 stopni w drugą stronę - w pierwszym kwartale zeszłego roku operator ten stracił netto 54 tys. numerów, a w I kwartale tego roku zyskał 13,5 tys. Swój bilans poprawił T-Mobile, dzięki ograniczeniu odpływu numerów. Z kolei Polkomtel rozpoczął głębokie nurkowanie, dwukrotnie powiększając stratę netto w ciągu roku.

W 1Q14

Przyjął

Udział

Oddał

Udział

Bilans

P4

214,4 tys.

51,0%

55,2 tys.

13,1%

159,2 tys.

Orange

122,6 tys.

29,1%

109,2 tys.

26,0%

13,4 tys.

T-Mobile

41,5 tys.

9,9%

109,2 tys.

26,0%

-67,7 tys.

Polkomtel

38,8 tys.

9,2%

140,8 tys.

33,5%

-102,0 tys.

Pozostali

3,3 tys.

0,8%

6,2 tys.

1,5%

-2,9 tys.


Spośród pozostałych operatorów, na plusie jest Virgin Mobile (600 numerów) i Viking (500), a na spektakularnym minusie Lyca Mobile (3,5 tys.) i mBank mobile (400). Nieprzyjmujący nowych ofert lub aktywnie ich niepromujący Cyfrowy Polsat stracił 150 numerów, a Dialog 300. Pozostali operatorzy oscylowali wokoło 100 numerów na plusie bądź minusie.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2013.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
97. ~tia
1

2014-05-27 08:40:52

Witek, jeszcze raz link, bo cuda się dzieją (choć tamten chyba przekierowuje):

Odpowiedz

96. ~tia
1

2014-05-27 08:38:01

a proszę bardzo (strona 7):

Odpowiedz

95. ~dudecki
0

2014-05-25 14:12:54

Od 15 lat w PLUSIE. Tera sukcesywnie przenoszę 4 (cztery) numery do PLYa. Co mi z LTE w abonamencie 120pln, jak zasięg w lokalizacji TRAGICZNY. W PLY - 60pln, zasieg OK. Jeszcze mi 2 numery pozostały do przeniesienia.... Pozdrawiam.

Odpowiedz

94. ~007
0

2014-05-24 01:36:41

Do Adama w Plusię nie ma abonamentu za ,69 zł netto tylko brutto!!! A to już różnica!!!! A jak masz np Tv za 49.9 to dostaniesz 50 % rabat na abonamencie!!! Noo i kto tu jest góra!!! A to że Play taki udział w migracji to tylko sztuczne napędzanym klientów. Tam każdy klient jak chce podpisać nową umowę..... To numer musi przenieść!!!! I to zarejestrowany startem np. Z Plusa... Wielkie hallllo robicie

Odpowiedz

93. ~michal
0

2014-05-23 21:41:41

Czy mozna prosic redakcje o szczegolowe dane operatorow okreslonych jako "pozostali". Inaczej trudno mowi o "pelnym" raporcie.

Odpowiedz

92. ~Adam
1

2014-05-17 14:01:05

A ja dalej w Play, i tak od 2008 roku. Teraz już wszyscy z rodziny sa w PLay i wielu moich z poczatku sceptyków jest w Play. Teraz mam taka umowę , ze nie będę jej zmieniać tylko przechodzi na czas nieokreslony. Tak trzymac Play. Zasięg jak trzeba, nieraz inni mi zazdroszczą. Zreszte net też mam z Play i jest OK.

Odpowiedz

91. WitekT
2

2014-05-14 22:19:17

tia: jakiś link do wypowiedzi ludzi z Orange?

Odpowiedz

90. ~tia
1

2014-05-14 22:09:47

moim zdaniem dane o Orange są zawyżone. firma informowała o kilku tysiącach netto. ktoś może powinien to zweryfikować jednak. nawet władcy pomarańczy mówili o kilku tysiącach bilansu

Odpowiedz

89. ~terenf
0

2014-04-15 09:17:06

Ostatnio czytalem opinie Playowca, ze wzrost liczby odejsc z Playa nic nie znaczy... I ze to wlasciwie jest objaw dojrzalosci tej sieci :P

Odpowiedz

88. ~kcp
-1

2014-04-14 10:45:08

@dssdw sam chyba jesteś klakierem, bo z tym rwaniem połączeń w play sam miałem problemy, dlatego też pożegnałem tą firmę...jeśli nie masz dostatecznej wiedzy na jakiś temat to się nie wypowiadaj...pozdrawiam

Odpowiedz

1

2014-04-13 11:03:45

@86 wlo ale tutaj nie rozmawiasz z przeciętnymi klientami. Dają w bonusie do doładowania "darmowe" rozmowy i SMSy to się z tego korzysta. Cała kwota doładowania idzie na inne usługi. Pewnie jak za dużo przeciętnych klientów się dowie o takiej promocji to już jej nie będzie. Tylko po co gdybać ?

Odpowiedz

86. wlo
-2

2014-04-13 10:29:22

Gormar - tak samo jak przekonywanie mnie od lad, odkąd Plej jest, że głupi jestem, zęnie wybrałem Plej z darmowymi połączeniami w sieci i płacę po 10 groszy za połączenia wewnątrz innej ;-) Ja tylko po raz kolejny - już po kilku latach - mówię - czy na pewno mi się Plej opłaca? Kiedyś w ogóle nie miałem połaczeń do Plej, teraz zawrotne pól godziny na 10 godzin w ogóle ;-) Co więcej - do znajomych mam kilka numerów, resza to klienci, firmy. Naprawdę szok! Tak tanio, prepaidy rozdają, a firmy nie chcą brać - kto nimi kieruje? Debile? słoneczny - vide wyżej... Nie pamiętasz jak to mnie przekonywano i uświadamioano mi moją głupotę? Nie jesteś nowy - powinieneś pamiętać... teraz zdanie zmieniłeś na to co ja od lat mówiłem? Nie mówiłem, że no limit to tylko marketing, bo oni doskonale wiedzą do jakiego poziomu zejść z opłątą dla przeciętnego klienta? Mają to do sekundy rozcykane! Budzą się wszyscy widzę...O zasięgu też nie pamiętasz co mówiłem? Zdaje się że macie wszyscy bardzo krótką pamięć ;-)

Odpowiedz

0

2014-04-13 10:20:10

Sieć Plusa jest po to żeby czasami korzystać w roamingu mając "darmo" w Play ;) Zresztą pozostałe sieci też ;)

Odpowiedz

84. ~marcellove
-1

2014-04-12 19:40:08

@ 82,83 Panowie,ja kiedyś miałem telefon w Plusie.Było to w roku 1999,kupowałem właśnie pierwszy telefon komórkowy w życiu a był to Bosh com608 i miał on simlocka w tej sieci.Z usług tego operatora korzystałem max 3 miasiące po czym przeszedłem do dawnej Idei(styczeń 2000r.)W tej sieci byłem ogrom czasu,az do 2007r.Od tego roku(2007) jestem szczęśliwym posiadaczem telefonu w Play z numerem aktywnym od stycznia 2000 roku.

Odpowiedz

83. Spacedust
-1

2014-04-12 18:55:43

Też nigdy u nich nie byłem, mimo, że miałem numer w IDEI, Erze, a teraz w Playu ;) Oferta Plusa na kartę zawsze była tak beznadziejna, że nawet mnie nie kusiło.

Odpowiedz