DAJ CYNK

Orange Światłowód ma już pół miliona klientów

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8675

Pomarańczowy światłowód

Z pomarańczowego światłowodu korzysta już pół miliona klientów Orange, najwięcej w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie i Łodzi. Korzysta z niego ponad połowa znajdujących się w zasięgu mieszkańców Podkowy Leśnej, co trzeci mieszkający w zasięgu Orange Światłowodu w Milanówku oraz co czwarty w Zakopanem. Wykorzystanie sieci światłowodowej Orange w skali kraju zwiększyło się do 12,5%.

– Widzimy, że Polacy coraz chętniej wybierają superszybki internet. Potwierdza to ponad 500 tysięcy użytkowników Orange Światłowodu. Wystarczy spojrzeć na tempo, w jakim ta usługa zdobywała klientów: pierwsze sto tysięcy użytkowników zdobyliśmy po dwóch latach od uruchomienia oferty, a ostatnie w zaledwie 7 miesięcy.

Od 2015 roku zainwestowaliśmy w rozwój sieci światłowodowej ponad 3 mld zł. Dziś z usługi może korzystać ponad 4 mln, czyli blisko 30% wszystkich domów i mieszkań w Polsce. Chcemy, aby do końca przyszłego roku co najmniej 5 mln gospodarstw domowych było w zasięgu.

- powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska

Zobacz: Orange podsumowuje testy 5G w Warszawie
Zobacz: Jedna trzecia ruchu na stronach internetowych pochodzi od klientów Orange, Play, Plusa i T-Mobile

Prowadzone od 5 lat inwestycje spowodowały, że dostęp do sieci światłowodowej Orange ma ponad 4 mln gospodarstw domowych i firm w 142 miastach, w tym 400 tys. domów jednorodzinnych. W ponad 70 miastach zasięgiem sieci światłowodowej objętych jest ponad połowa gospodarstw domowych.

Orange Polska zapewnia dostęp do Internetu także z wykorzystaniem sieci światłowodowych innych operatorów. Pomarańczowi biorą również udział w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, dzięki czemu w zasięgu światłowodu znalazło się 37 tys. domów i firm,  głównie w obszarach tak zwanych białych plam.

Orange oferuje światłowodowe łącza internetowe o szybkości maksymalnej 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1 Gb/s. Możemy z nich skorzystać także w pakiecie Orange Love. Klienci, którzy zdecydują się na zakup lub przedłużenie pakietu Orange Love z telewizją na 2 lata w ofercie świątecznej, otrzymają telewizor Thomson 32” HD oraz drugi smartfon w prezencie.

Zobacz: Orange na święta - telewizor oraz drugi smartfon w prezencie pod choinkę
Zobacz: Orange wyłączy taryfy Smart na kartę i Nowe Orange Go

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu