DAJ CYNK

Orange podsumowuje testy 5G w Warszawie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 9372

Testy 5G Orange w Warszawie

Rzecznik Orange zaprezentował ciekawe dane podsumowujące dotychczasowe testy sieci 5G w Warszawie, które trwają już od dwóch miesięcy.

Najwyższa prędkość uzyskana przez osoby testujące sieć 5G w Warszawie to 1015 Mb/s. Podziwiam wynik, bo mój maksymalny rezultat to 725 Mb/s, natomiast podczas startu testów Orange chwalił się własnym wynikiem na poziomie 933 Mb/s. To pokazuje, że to faktycznie są testy i Pomarańczowi ciągle pracując nad poprawą parametrów sieci. Co widać w coraz wyższych prędkościach. Średnia prędkość testowego 5G Orange to 380 Mb/s.

Zobacz: Ruszyły komercyjne testy sieci 5G Orange i Ericssona. Pierwsze pomiary prędkości robią wrażenie

Ciekawie wygląda łączna liczba przesłanych danych przez urządzenia testerów - 1500 GB. To dużo, czy mało? Orange zamówił ok 100 smartfonów Neva Jet 5G, z czego do pierwszych testerów trafiła ok połowa z nich. Tyle samo było również testowych kart SIM. Nawet jeśli przyjmiemy, że testy prowadzono za pomocą 100 urządzeń, daje to 150 GB na testera. To naprawdę niedużo, bo sam do samych celów testowych zużyłem ok 90 GB danych w ciągu dwóch dni, z czego 3/4 w ciągu kilku godzin.

Zobacz: 5G w Lublinie - sprawdziliśmy możliwości Orange [wideo]

Orange chwali się również skutecznością połączeń w sieci 5G. Ta wynosi imponujące 99,6%.

Zobacz: Play również podpisze memorandum w sprawie wspólnego operatora 5G w Polsce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu