DAJ CYNK

nju mobile ma 500 tys. klientów abonamentowych

14.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6237

Ważne 6

4

Po 4,5 roku na rynku nju mobile dobił do liczby 500 tys. klientów abonamentowych. Razem z klientami na kartę jest ich prawie 800 tys.



Po 4,5 roku na rynku nju mobile dobił do liczby 500 tys. klientów abonamentowych. Razem z klientami na kartę jest ich prawie 800 tys.

Jak się okazuje, nju mobile częściej wybierają mężczyźni (62%), a ich wiek zazwyczaj przekracza 25 lat (80% osób).

Na blogu Orange pojawił się wpis przypominający początki nju mobile. Przypomniane zostały czasy "kopiarek", kiedy to oferta nju mobile była szybko kopiowana przez Play i Heyah.

Zobacz: [Aktualizacja] nju mobile - nowa marka polskiego Orange
Zobacz: Do nju mobile niektórzy będą potrzebować nju kserokopiarki

Na przestrzeni lat zmieniały się pakiety nju mobile i ich nazwy, ale ogólne zasada działania pozostała bez zmian - płacisz tyle ile wykorzystasz, ale nie więcej niż kwota X, określona przez główną usługę na koncie. Po "wydzwonieniu" określonej wartości, kolejne połączenia, wiadomości i transmisja danych jest nielimitowana.

Źródło tekstu: Orange; wł

Komentarze
Zaloguj się
33. ~
0

2017-12-18 16:06:33

@ 32 ludzie coście tacy nerwowi:) trochę uśmiechnąć się trzeba :)Nie wiem czemu telefon przełącza się miedzy 3G+ a H+ chodziło mi tylko o to że w miejscu gdzie mieszkam nie da się normalnie funkcjonować z zasięgiem Orange, mamy 2017 rok a żeby porozmawiać muszę stać w oknie, bo rozmowa wygląda tak że człowiek w tak słabym zasięgu słyszy co któreś słowo. Nie wiem gdzie jest nadajnik Orange a gdzie Plus ale różnica jest w zasięgu.Obydwie karty porównałem w tym samym telefonie - bez LTE i bez dual sim, a na wspomnianym odcinku kolejowym Zabrze - Ruda Śląska, osoba która miała telefon z dual sim nie miała zasięgu Orange ( główna karta) gdy Lyca Mobile (jako druga karta) miała i to niezły zasięg, na moim telefonie bez dual sim tez był zerowy zasięg ( karta NJU) więc w tym miejscu ewidentnie biała plama w zasięgu Orange

Odpowiedz

32. ~
0

2017-12-18 12:29:59

@29, @31 - porównujesz na telefonie dual sim, na którym jedna karta ma tylko 2G. Gratuluję. Nie ma to jak porównywać jabłka do gruszek.No i co z tego, że u ciebie przy oknie jedna sieć ma lepszy zasięg, a druga gorszy? Po prostu akurat u siebie masz bliżej do jednego nadajnika, a dalej do drugiego? A może telefon łączy się w różnych pasmach/technologiach?A masz pojęcie, czemu telefon w stanie idle przełącza się między 3G+ a H+ ? No widać, że nie masz.Ogólnie twoje porównania i pseudoeksperymenty są o kant d... rozbić. Ani w nich nie ma technologii, ani pasm, ani nic. Są tylko wymysły lamera, który patrzy na ilość kresek, nie mając głębszego pojęcia, skąd one się biorą i dlaczego akurat tyle.Podsumowując: bredzisz.

Odpowiedz

31. ~
0

2017-12-18 12:11:44

@ 30 aż specjalnie kupiłem kartę z Plusa i 2 metry od okna zasięg cały czas 5 kresek oraz 3Gkarta NJU - telefon w tym samym miejscu 1-3 kresek , 3G+ na przemian z H+ Telefon bez LTEO ile zasię Orange na ulicy jest ok, o tyle w budynkach czy tym bardziej wysokich budynkach jest do niczego, i to w takim mieście jak Katowice, co potwierdzone prostym eksperymentem.

Odpowiedz

30. ~Marcin.503
0

2017-12-16 14:56:32

@29. Korzystam z sieci Orange(Idea) od 2000r. Przez pierwszy rok nie miałem zasięgu w domu, żeby zadzwonić musiałem wyjść na zewnątrz, ale później było co raz lepiej, obecnie mieszkam na południu woj.Śląskiego zasięg jest ok, prawie cały czas pełny zasięg LTE, na obrzeżach miasta 3G.

Odpowiedz

29. ~
0

2017-12-16 14:15:39

@ 24 niestety zasięg Orange przynajmniej na Śląsku w budynkach jest do niczego - ja mam od 1 do 3 kresek ale to już przy oknie, zasięg jest "pulsujący" telefon leży w tym samym miejscu i widać jak "skacze" zasięg.Ogólnie Orange ma białe plamy w zasięgu na Śląsku, prosty przykład w pociągu między Zabrzem a Rudą Sląską są miejsca gdzie jest zerowy zasięg a karta z Lyca Mobile - nie wiem na jakiej sieci działa pokazywała 3- 4 kreski zasięgu ( na 5 kresek zasięgu) akurat sprawdzone na telefonie z dwoma kartami sim.Może tam gdzie mieszkasz Orange działa super w mieszkaniach, blokach,wieżowcach bo na ulicy zasięg jest ok.Niestety nie chce mi się bawić w sprawdzanie innych sieci bo mój telefon ma tylko jedną kartę sim

Odpowiedz

28. ~Romano
0

2017-12-15 22:28:50

27 W p4 bylem od lutego 2013 roku. Więc nie minęło 6 lat. Przełączanie do plusa w rożnych okresach zdarzało mi się potem wiele razy, by było zabawnie mam takie miejsce gdzie przełączało mnie do Plusa gdzie plus był szczątkowy. Play też miał tam słabo. Gdyby mi sie podobało to bym tam został, jednak coś mnie pchnęło w inną stronę. Po śląsku nie jeżdżę więc może tam jest problem z orangem, tu gdzie mieszkam i pracuję zasięg jest rewelacyjny. Gdyby plus miał taki dobry zasięg jak to reklamują to bym korzystał z ich sieci. To jest oczywiste.

Odpowiedz

27. ~Marek
0

2017-12-15 20:02:40

To jakichś 6 lat temu. Natychmiast po udostępnieniu tmobile, Plus spadł na drugą pozycję dostawcy roamingu. Zatem, w tym miejscu zasięg miał tylko plus. Miejsce zatem nieciekawe,biała plama.Wpadnij na Śląsk. Zobaczysz jak beznadziejne 3g i LTE orange ma w budynkach. To nie przypadek. Tych miejsc jest zbyt dużo. Orange miał ładne pokrycie 3G w budynkach przed Networks właśnie. Abonent to wyjaśnił, do jednego sygnału podłączyli dwa razy więcej użytkowników, więc nie ma prawa być lepiej.

Odpowiedz

26. ~Romano
0

2017-12-15 18:21:05

25 Dlatego Marku pożegnałem się z fioletowym i zobaczyłem że u pomarańczowego może być kilka usług lepszych i to za mniejszą cene. Play miał wtedy ustawione że jesli nie P4 to Plus. Poznałem wtedy smak tej sieci. Jakieś nieszczęście. Najlepiej było gdy przełączało do Tmobile.

Odpowiedz

25. ~Marek
0

2017-12-15 10:11:46

Romano, skoro karta sim logowała się samoczynnie do plusa, oznacza to, że w tym miejscu był jedynym operatorem z jakimkolwiek sygnałem. Play własną sieć trzyma nawet, gdy poziom sygnału jest na granicy szumu. Następnie przechodzi na t-mobile, bo to główny partner do chwili obecnej, dopiero przy braku powodzenia w tych dwóch sygnałach próbuje z Plusem. Wniosek zatem prosty. . .

Odpowiedz

24. ~romano
0

2017-12-15 08:23:02

22 i 23. Panowie bujać to my a nie nas. Zasięg w plusie? Żart jakiś chyba. Jeszcze niedawno miałem play i jak zalogowało do plusa to była katastrofa. Dzwoniłem do mojego opiekuna w play zeby mi plusa wyłaczył bo to rozpacz była. Każda inna sieć ale nie plus, litości.

Odpowiedz

23. ~Marek
0

2017-12-15 07:21:11

~22 miałem to samo. Na zewnątrz super, w mieszkaniu 1 kreska. Też musiałem zrezygnować z nju. Teraz Plusha mam i tu problemy z zasięgiem w budynkach są dużo rzadziej.

Odpowiedz

22. ~Abonent
0

2017-12-15 06:30:15

@19. Miałem dokładnie takie same problemy z zasięgiem Orange, dlatego podziękowałem za nju. Mają zaskakująco dużo lokalizacji dzielących widmo z T-mobile. Może na prowincji się to sprawdza, ale dla 3G/H+ (nawet na 900 MHz) w miastach to jest klęska. Zjawisko oddychania komórek powoduje, że zasięg wewnątrz budynków potrafi spaść do zera. W domu pełny zasięg miałem tylko na 2G, co w 2017 roku jest żenadą. LTE to już w ogóle od 2 kresek na parapecie okna do zera w połowie pokoju. To nie tylko u mnie w domu, problemy były niemal wszędzie, gdzie przebywałem. Networks więcej w miastach zepsuło niż poprawiło. Przeszedłem do Plusa i zero problemu, zasięg wszędzie w miejscach, gdzie Orange się wykładało. W domu LTE śmiga bez problemu nawet w piwnicy. LTE z Playa też, bo durny orange sprzedał swoją stację Playowi kilka lat temu, a sam upchnął się w ramach N! na nadajnikach T-mobile.

Odpowiedz

21. ~klara
0

2017-12-14 22:35:02

nju jest idealny jako telefon kuchenny/biurowy/sypialny/domowy czy leżak dla fajnych numerów... na początku 3x9zł, ale są oferty z 50-100zł w gotówce.. więc wychodzi na mały plus. Czyli Orange umie - dopracować taryfę, pewno ze dwie osoby do obsługi i działa...

Odpowiedz

20. ~pabloki
0

2017-12-14 22:12:41

19 jest płatny 19 gr za minutę naliczanie sekundowe, max 5 zł.

Odpowiedz