DAJ CYNK

nc+ osiągnął sukces w walce z piratami

30.05.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3542

Ważne 5

2

Sąd skazał właściciela serwisu futbolhd.tv, który nielegalnie rozpowszechniał nadawane na platformie nc+ transmisje meczów piłki nożnej.Sąd skazał właściciela serwisu futbolhd.tv, który nielegalnie rozpowszechniał nadawane na platformie nc+ transmisje meczów piłki nożnej.

Zakończyło się trwające od ubiegłego roku postępowanie sądowe, w którym na ławie oskarżonych zasiadł właściciel pirackiego serwisu futbolhd.tv. Jego działalność polegała na nielegalnym rozpowszechnianiu transmisji meczów piłki nożnej, oryginalnie nadawanych na platformie nc+.

Sąd uznał, że działalność właściciela serwisu była prowadzona ze szkodą dla spółki ITI Neovision S.A., operatora platformy nc+, posiadającej wyłączne prawo do transmisji wyżej wymienionych treści. Na podstawie art. 46 §2 kodeksu karnego oskarżony został skazany na zapłatę nawiązki na rzecz ITI Neovision w wysokości 160 000 zł. Dodatkowa kara to 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, za pobieranie od użytkowników serwisu opłat za dostęp do transmitowanych nielegalnie treści i uczynienie z tego stałego źródła dochodu oraz osiąganie z tego tytułu korzyści majątkowych.

Wyrok jest prawomocny.

Zobacz: Na platformie nc+ obejrzycie mecze mistrzostw świata w jakości 4K
Zobacz: Mundial w 4K także w Orange TV
Zobacz: Mistrzostwa Świata w 4K dla wybranych

Źródło tekstu: nc+

Tagi: nc+
Komentarze
Zaloguj się