DAJ CYNK

Na świecie jest ponad 700 mln kablowych łączy szerokopasmowych

07.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2043

Ważne 1

1

Pod koniec II kwartału 2014 roku na świecie było 700,19 mln kablowych łączy szerokopasmowych.

Pod koniec II kwartału 2014 roku na świecie było 700,19 mln kablowych łączy szerokopasmowych.

Liczba łączy wzrosła w II kwartale tego roku o 9,93 mln, dzięki czemu przekroczona została bariera 700 mln. W porównaniu z I kwartałem, gdzie wzrost wyniósł 2%, w II kwartale tempo delikatnie spadło, osiągając wzrost o 1,4%.

Pod względem ilości łączy szerokopasmowych przewodzą oczywiście Chiny. 200,73 mln, to znacząca część światowego wyniku. Mimo wszystko, mniej niż połowa gospodarstw domowych w Chinach (49%) posiada dostęp do szerokopasmowego Internetu, co daje ogromny potencjał na wzrost w kolejnych latach. Drugi wynik pod względem ilości łączy przypadł Stanom Zjednoczonym, gdzie jest ich ponad 100 mln. Na trzecim miejscu znajduje się Japonia, z wynikiem ok 47 mln.



Pod względem penetracji Internetu przodują kraje Europejskie. Najlepiej sytuacja wygląda w Szwajcarii (47,3%), Norwegii (47,2%) oraz Danii (42,6%). W pierwszej dziesiątce tylko jeden kraj (Korea Południowa) nie leży w Europie.

Źródło tekstu: Point Topic; wł

Tagi: internet
Komentarze
Zaloguj się
9. ~ABP
0

2014-10-07 15:44:39

@8: Może są zablokowani? Kiedyś wysłałem znajomej Chince link do zdjęć na Picassie, to odpisała, ze nie jest w stanie się z nią połączyć. Podobnie jak z Google. Zdjęcia przechodziły tylko przez e-mail. Kto wie, czy po drodze nie muszą być przez jakiś urząd przeglądnięte i zaaprobowane jako nieszkodliwe dla władzy.

Odpowiedz

8. ~p lum
1

2014-10-07 14:37:13

Te chińczyki to straszne sobki, nigdy nie widziałem żeby jakiś seedował...

Odpowiedz

1

2014-10-07 14:01:17

@5 Aż mnie to zabolało jak przeczytałem. Ale dla mnie to wygląda bardziej na literówkę, już poprawione ;) .

Odpowiedz

6. Sig
1

2014-10-07 13:59:49

@1 - mogę się mylić, ale 30Mbps to cel Agendy Cyfrowej na 2020 rok. Ponadto odnosi się do gospodarstwa domowego, a tam może być kilku użytkowników. Widzę to raczej jako bezpieczny zapas (też jestem zdania, że 10Mbps starcza) i konieczność nowej technologi - gdyby to było np. 15Mbps to modernizacja byłaby mniejsza, bo by operatorzy brali dotacje i modernizowali ADSL (do 24Mbps teoretycznie), a tak - światłowody, lub VDSL. 30Mbps ponadto pokrywa kwestię stremingu mediów, modnego (choć dla mnie bezsensownego) internetu rzeczy itd.

Odpowiedz

5. ~Grammar nazi
1

2014-10-07 13:48:19

cześć tu grammar nazi, źle odmieniacie wyraz "łącze" w liczbie mnogiej, nieprzystoi to portalowi telekomunikacyjnemu.

Odpowiedz

4. ~pabloki
0

2014-10-07 13:28:33

... a polska "w tyle". Boni sie za mało stara.]]

Odpowiedz

3. ~
1

2014-10-07 12:41:54

@1Unia to 144kbps, OECD to 256 kbps, a generalnie przyjmuje się w takich zestawieniach lokalne definicje BB

Odpowiedz

2. ~
0

2014-10-07 12:13:28

tylko jeden kraj nie leży (Korea Południowa) nie leży w Europie????Kiedy naprawicie te irytujące obrazki ktore zawsze przewalaja głowne okno do góry?

Odpowiedz

1. Nomedaj
2

2014-10-07 12:02:17

No dobra, ale co to jest łącze szerokopasmowe? Jaką definicję przyjęli autorzy zestawienia? Pamiętam, jak jeszcze niedawno mianem szerokopasmowego określano łącza o przepustowości 128kb/s. Natomiast obecnie na potrzeby regulacji unijnych przyjmuje się przepustowość 30Mb/s. Pytanie, dlaczego akurat tyle, a nie np. 10Mb/s, które przecież wystarcza do komfortowego korzystania z sieci? Albo, jak szaleć, to szaleć - 100Mb/s! To jest dopiero szerokie pasmo! Uważam, że obowiązująca w danym momencie i miejscu definicja łącza szerokopasmowego wynika tylko z czyjegoś widzimisia, a jaką przyjmiemy definicję, takie mamy wyniki. Tak więc można sobie robić wykresy i tabelki, a i tak niewiele z tego wynika.

Odpowiedz