DAJ CYNK

Moodys o parametrach P4

23.01.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8224

Ważne 8

3

Zadłużenie P4 wkrótce po wyemitowaniu obligacji wyniesie aż 4,8-krotność rocznego wyniku EBITDA - podała w komunikacie agencja Moodys dodając, że do końca roku powinno to spaść do 4-krotności.

Zadłużenie P4 wkrótce po wyemitowaniu obligacji wyniesie aż 4,8-krotność rocznego wyniku EBITDA - podała w komunikacie agencja Moodys dodając, że do końca roku powinno to spaść do 4-krotności.

P4 poprzez spółki zależne Play Finance 1 i 2 chce wypuścić 4-letnie obligacje o sumarycznej wartości 970 mln euro. Emisja o wartości 630 mln euro będzie zabezpieczona na majątku operatora. 309 mln euro ma być przeznaczone na dywidendę dla udziałowców, a 597 mln euro na spłacenie kredytu w chińskim banku.

P4 we wrześniu miało 10,3 mln aktywnych kart SIM, spośród których 44% było abonamentowych. Sam operator dopiero w październiku mówił "lekko przekroczonych" 10 mln na koniec III kwartału. W 12 miesiącach poprzedzających 30. września 2013 roku, P4 miało 3,7 mld zł przychodów i 689 mln zł EBITDA wyliczonego wg standardów agencji Moodys.

Źródło tekstu: wł

Tagi: fitch p4
Komentarze
Zaloguj się
81. Halset
0

2014-01-24 15:19:09

@75 Już o tym pisałem. Są miejsca gdzie Play naprawdę dobrze chodzi. Ale więcej jest miejsc, gdy chodzi słabo, żeby nie powiedzieć kiepsko. Poruszam się po Polsce i chciałem mieć Play - testował sobie na karcie. Całe szczeście że tylko testowałem bo bym dzisiaj włosy wyrywał. Na trasie na Playu nie da się gadać. Ja przeważnie cały czas wiszę na słuchawce a nie tylko kilka minut i kilka rozmów. Jeżeli ktoś większość czasu spędza w miejscu, lub w obrębie jednego miasteczka to Play dobrze działa. Ale nie nadaje się na operatora ogólnopolskiego. Na lokalnego tak. Przecież Gruszka najbardziej się boi testów w ruchu.

Odpowiedz

80. ~Nick
0

2014-01-24 15:15:33

A kto oceni agencje oceniające? Bo jak to ciągle te same agencje co przed początkiem kryzysu... to można sobie to co piszą w buty wsadzić, moim skromnym zdaniem, razem z ich ocenami, ratingami itd.

Odpowiedz

79. ~Daniel
0

2014-01-24 14:54:13

Zrozumiałe hahahaaha..... niechce płacić za pakiet bo nie korzystam ale nie świadomy ze telefon czasem korzysta. Klient się zarzeka że na internet nie wchodzi tylko na wI-fi W DOMU. pakietu neta więc nie potrzebuje, a potem grając np. w Angry birds miliardy reklam ciągle ciągną transfer...

Odpowiedz

78. Tuldor88
0

2014-01-24 14:43:57

Niestety większosć z nich jest niezasadna - np klient nie zgadza się z opłatą za internet na fakturze (stare abonamenty), bo polecał konsultantowi na infolinii by mu wyłączył internet. Odsłuch rozmowy - klient zlecał dezaktywację pakietu internetowego a na propozycję blokady transferu od konsultanta wydarł się ze nie będzie mu nikt niczego blokować i sie rozłączył... a potem każda aktualizacja szła bez pakietu MB poza abonament...

Odpowiedz

77. ~
0

2014-01-24 14:32:16

wlo gdyby to było niepotrzebne dla mnie badziewie to bym z tego nie korzystał. A minuty zbieram po to, że w razie gdyby nie można było już kiedyś nabijać to żeby mieć zapas. Ewentualnie spieniężyć. Modlić do inwestorów się nie będę, bo co mnie oni obchodzą. A jak coś się zmieni to trudno.

Odpowiedz

76. ~Daniel
0

2014-01-24 14:01:16

@Tuldor88 dużo masz reklamacji gdzie klient słusznie wnosi o rozpatrzenie swojej sprawy ??

Odpowiedz

75. Tuldor88
0

2014-01-24 13:54:03

Halset jak powtarzam już n-ty raz na telepolisie - wszystko zależy od lokalizacji ^^ Osobiście mieszkam w mieście wiec na jakość play narzekać nie mogę :) I nie, nie naganiam nikogo, dla mnie im mniej klientów tym lepiej - mniej reklamacji będzie do mnie wpływało do rozpatrzenia :P

Odpowiedz

74. Tuldor88
0

2014-01-24 13:41:26

Tak jak pisałem Halset - jeśli ktoś ma sieć (a W3 ja musiało budować wiec ma) nie ma sensu korzystać z roamingu bo było by to placeniem dwa razy za to samo :) Możesz kupić samochód i nim jeździć, mozesz nie kupować samochodu i wydawać pieniądze na bilety do autobusu... ale jak już kupisz samochód to wydawanie pieniędzy na bilety i jeżdżenie co 3 dzień busem byłoby głupotą (pomijamy cenę benzyny w PL :P) zaś W3 można nazwać różnie, lecz na pewno nie kierują nimi idioci :) Teraz rozumiesz dlaczego nie opłaca sie im roaming? A skoro nie opłaca to po co z niego korzystać? Play jest uzależniony od roamingu i nigdy nie twierdziłem niczego innego :)

Odpowiedz

73. Halset
1

2014-01-24 13:29:50

tuldor88 - masz rację, chylę czoła. Trochę przesadziliśmy późno porą. Mnie szczerze nie interesuje, kto w jakiej sieci jest. Ale jak ktoś mi pisze o jakości Play - to po prostu bajdurzy.

Odpowiedz

72. Halset
1

2014-01-24 13:25:36

@53 Jakby chcieli to W3 już dawno się w to bawił. Dlaczego np N! nie połączył ze sobą częstotliwości tylko jadą na swoich poza UMTS900? Artykuł Witka czytałem. Ale mam swoje zdanie na ten temat. Witek też nie może wyciągać całej prawdy na wierzch. Co do cytatu " Mimo to własny szkielet jest z pewnością sporym atutem - pozwala obsłużyć klienta bez płacenia pozostałym operatorom, wiec w gruncie rzeczy sprowadza się to do kwestii "wydać sporo na start by się zbudować, czy wydawać o wiele mniej przez dłuższy czas płacąc innym za ich zasoby" Całkowicie się nie zgadzam. To jest wybranie mniejszego zła, wykorzystanie haseł marketingowych bo "głupi Polak" to kupi. I nie przez dłuższy czas. Ta sieć jest i będzie na roamingu cały czas. Inaczej nie będzie istnieć. Nazywajmy to po imieniu ;) Pzdr

Odpowiedz

71. wlo
-1

2014-01-24 13:25:03

68. - wiesz co? Osobiście uważam, że to także w Twoim przypadku niepotrzebne badziewie... Jakby nie było badziewiem, nie miałbyś aż tyle na koncie bo byś wykorzystywał. Nie wykorzystujesz - wiec nie pozostaje Ci nic innego jak modlić się do zagranicznych inwestorów, żeby nie polecili kasować te nikomu niepotrzebne zbiory ;-)

Odpowiedz

70. ~
0

2014-01-24 13:21:14

Ty natomiast musisz ciągle płacić za swoje badziewie i to rzeczywiście naprawdę jest badziewie. Ja nie musze płacić nic.

Odpowiedz

69. Halset
0

2014-01-24 13:20:32

@57 Wiesz co? Nie będę się zniżał do Twojego poziomu. Po pierwsze zgadza się - umiesz obsługiwać google - to nazwa syropu na kaszel. Ale nie od tego ma nick, tylko od bohatera jednej z książek. Dołączyłem do Telepolis jak ten portal jeszcze raczkował. W styczniu się zalogowałem. A dlaczego? Nie Twój biznes. Co do Twojego nicku też się nie popisałeś. Przygadał kocioł garnkowi. Biały - to od przesadzania koksu czy od tego, że jest w wiedzy też jesteś biały? Golfa nigdy nie miałem i nigdy nie będę miał. Nie jestem zwolennikiem marki Vieśwagena. A ksywkę to ja mam i nie jedną i o moich przyjaciół się nie martw - ba, od moich przyjaciół się odczep! Koniec OT

Odpowiedz

68. ~
0

2014-01-24 13:19:08

Badziewie powiadasz? Chciałbyś mieć takie badziewie z 500h do wykorzystania na koncie :)

Odpowiedz

67. Tuldor88
0

2014-01-24 12:50:22

Zbieraj minuty już dawno zlikwidowane, acz tylko w nowszych starterach/abonamentach... do tej pory nie wiem dlaczego nie wywalono tego badziewia ze wszystkiego za jednym zamachem - wszak usługa tak naprawdę aż się prosi o to by ją wykorzystywały /''cfaniaczki/'' :)

Odpowiedz