DAJ CYNK

M. Boni: Nie dla ograniczania wolności Internetu [wideo]

11.12.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2103

Ważne 0

0

M. Boni: Polska nie podpisze się pod treścią Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych, jeśli będą ograniczały wolność Internetu. Za ograniczeniami w dostępie do Internetu jest koalicja krajów arabskich oraz Rosja i Chiny.

M. Boni: Polska nie podpisze się pod treścią Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych, jeśli będą ograniczały wolność Internetu. Za ograniczeniami w dostępie do Internetu jest koalicja krajów arabskich oraz Rosja i Chiny.

Polska nie zgodzi się na regulacje, które ograniczałyby wolność i swobodę w sieci - zapowiada Michał Boni. Minister administracji i cyfryzacji przewodniczy polskiej delegacji biorącej udział w konferencji telekomunikacyjnej WCIT-12 (World Conference on International Telecommunications), odbywającej się w Dubaju. Ważą się tam losy międzynarodowej umowy telekomunikacyjnej.

Szef resortu administracji i cyfryzacji przed wylotem do Dubaju podkreślił, że stanowisko Polski w sprawie Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych jest jasne - poprzemy je, jeśli będą one dotyczyły telekomunikacji i ważnych dla użytkowników rozwiązań. Nie będzie natomiast zgody dla ewentualnych prób blokowania Internetu, czy ograniczania dostępu do sieci.

Internet, to jest sieć sieci, powstała jako coś otwartego, wolnego, dostępnego, przenikającego granice i w związku z tym wszelkie próby, żeby regulować tym ruchem, tzn. stawiać znak stopu dla dostępu do pewnych informacji, są nie do zaakceptowania - deklaruje Michał Boni w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.

Za takimi ograniczeniami opowiadają się kraje arabskie oraz Rosja i Chiny, które proponują, by każde państwo mogło ingerować w adresację IP (przydzielanie adresów), zarządzać nazwami domen czy wpływać na informacje o przebiegu ruchu sieciowego. Argumentują to walką z terroryzmem i handlem dziecięcą pornografią. Zdaniem wielu obserwatorów naruszałoby to jednak neutralność Internetu i poszanowanie wolności obywatelskich, a na to, w ocenie Michała Boniego, Polska zgodzić się nie może i nie chce.

W tym samym duchu wypowiadają się pozostałe kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone i Kanada. Według Michała Boniego odbywająca się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich konferencja będzie miała kluczowe znaczenie dla rozwoju Internetu oraz usług telekomunikacyjnych. Równolegle do rozmów o zarządzaniu siecią toczą się dyskusje na temat definicji telekomunikacji.Pojawiły się dyskusje dotyczące definicji operatorów i wprowadzenia operatorów jako partnerów dla państw do dyskusji przy regulacjach - mówi minister. Dzisiaj podmiotem, który podpisuje i który jest wymieniany przy tych regulacjach telekomunikacyjnych jest państwo. Propozycje, żeby to byli operatorzy, przy dzisiejszej definicji operatorów, z których każdy jest już operatorem teleinformatycznym, być może musiałaby radykalnie wpłynąć na to, żeby te regulacje obejmowały także kwestie internetowe. Można byłoby powiedzieć: stwarzamy możliwość dla ITU, żeby zarządzał Internetem.

MAC od dawna opowiada się za tym, by dyskusja na temat ITR odbywała się "przy otwartej kurtynie", publicznie. Polska jako pierwszy kraj (w sierpniu br.) skierowała do publicznych konsultacji projekt zmian w treści Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych. Dopiero po nas na taki sam krok zdecydował się Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), tłumacząc dokument na sześć języków, dzięki czemu był on dostępny dla szerszej grupy zainteresowanych.

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
16. ~
1

2012-12-11 18:14:29

bauer do perfekcji opanował sztukę kłamania co widać po jego wypowiedziach

Odpowiedz

15. ~Johny11
-2

2012-12-11 17:45:05

uuuuu... powiało polityką i nie tylko. A za ACTA i tymi innymi regulacjami byłem i jestem nadal. A Boni, cóż, nic nowego nie powiedział.

Odpowiedz

14. ~
-1

2012-12-11 17:19:54

ejj dzieci co wy wiecie żeby nie sb to ten kraj roszarpali by zachodzni imperialiści dla tego cenie boniego że w tamtych trudnych czasach miał odwage stanąc ramie w ramie z sb przeciwko cia i parszywym reakcjonistom z solidarnośći a to że jest zydem wcale mi nie przeszkadza bo nie jestem rasista tak jak wy i w przeciwieństwie do was ciesze sie że tak inteligentny i zacny człowiek wybrał polske jako swoja ojczyznę i broni ją przed zawładnięciem przez pisowski ciemnogród i faszystów którzy tylko czekaja żeby ukraść polske i urządzić tu krwawą rzeź ,

Odpowiedz

13. ~czy na sali jest lekarz?
-2

2012-12-11 11:59:35

Witku, zbanuj tego gościa pod proxy 69.197.160.68, nie dość, że pisze całkowicie nieskładnie, to dodatkowo bez sensu. Do plującego jadem anonima - z poziomu znajomości języka polskiego można mieć wątpliwości co do twojej narodowości :-). Zrozum, że nie wszystko co przeczytasz w internecie jest prawdą, ale trop sobie "listy Żydów", które każdy może tworzyć. Może nawet na którejś znajdziesz siebie.

Odpowiedz

12. ~
1

2012-12-11 11:54:05

10,na znanej stronie netowej yt jest też mowa o tym, że Kaczyńscy są Żydami i wielu innych z Warszawki, ile w tym prawdy nie wiem, jak są Żydami to po co to ukrywają ? a jak nie są to niby dlaczego ludzie tak o nich mówią ? jacy to zachodni imperisliści by rozszarpali kraj gdyby nie sb ?

Odpowiedz

11. ~
3

2012-12-11 11:47:18

poza tym jak ktoś mówi, że czegoś nie zrobi to można to odbierać jak komunikat, że może to zrobić.

Odpowiedz

9. ~
2

2012-12-11 11:45:20

przecież to jasne, że ten papier ACTA działałby tylko tak jak wydawanie ludzi do USA ale z USA do innych krajów nie bo USA taki ma system prawny, USA wszystko chce robić pod swój kraj i raczej nie za bardzo takie USA obchodzi system prawny w innych krajach, USA to mocarstwo, więc kto im czego zabroni.

Odpowiedz

8. ~...
5

2012-12-11 11:39:21

Jedno mówią, drugie robią. Banda sprzedajnych, zakłamanych drani.

Odpowiedz

7. ~LTE
2

2012-12-11 11:26:52

a kto to ten boni ?

Odpowiedz

6. ~wd
3

2012-12-11 11:00:28

@1 zgadza się, chodzi tylko o to żeby USA zachowały kontrolę, a polski rząd robi za dobrze wytresowanego pieska (jak zwykle). Cenzurę itp Chiny czy Rosja i tak robią i mają w d... czy mają możliwość przyznawania adresacji i domen. A Stuxnet i ataki na całe sieci informatyczne państw pokazały jakie naprawdę jest jUSA, więc nawet dobrze że kontrola zostanie im odebrana i przekazana do ONZ.

Odpowiedz

5. ~
3

2012-12-11 10:39:00

boni to ten agent?

Odpowiedz

4. ~sceptyk
5

2012-12-11 10:30:08

I kto to mówi...

Odpowiedz

3. ~KanonierKa
5

2012-12-11 10:13:12

"M. Boni: Polska nie podpisze się pod treścią Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych, jeśli będą ograniczały wolność Internetu. Za ograniczeniami w dostępie do Internetu jest koalicja krajów arabskich oraz Rosja i Chiny." Oficjalnie, ale zrobi to pokryjomu, tak jak uprzednio podpisano w ambasadzie w Japonii...

Odpowiedz

2. ~
3

2012-12-11 09:57:57

chca tego tylko te kraje, w ktorych nie ma wolnosci slowa! mam nadzieje, ze PL nie podpisze tego

Odpowiedz