DAJ CYNK

Lubimy korzystać z dwóch ekranów jednocześnie

02.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 14

Ważne 2

1

76% polskich Internautów deklaruje, iż zdarza im się jednocześnie korzystać z minimum dwóch ekranów dla dwóch urządzeń.76% polskich Internautów deklaruje, iż zdarza im się jednocześnie korzystać z minimum dwóch ekranów dla dwóch urządzeń.

Znaczna część aktywności bazuje na telewizorze i jednoczesnym korzystaniu z mniejszego urządzenia przenośnego. Wśród par ekranów najpopularniejszymi są: telewizor i smartfon (44% internautów wskazuje, iż korzysta z obu urządzeń jednocześnie) oraz telewizor i komputer stacjonarny lub laptop (41% wskazań).

Dominującym rodzajem czynności wykonywanej podczas korzystania z kilku ekranów jest oglądanie telewizji - aktywność tą wskazuje 77% użytkowników. Jednoczesne komunikowanie się ze znajomymi w tym samym czasie deklaruje 41% Internautów, natomiast 40% korzysta w tym czasie z serwisów społecznościowych. Trzecią najpopularniejszą czynnością wykonywaną na drugim ekranie jest granie w gry (25%) - aktywność, która tylko z pozoru wydaje się być niemożliwa do pogodzenia z drugim ekranem. Granie w gry pojawia się głównie jako dodatkowa czynność podejmowana na małym urządzeniu podczas oglądania telewizji lub materiałów wideo.

Źródło tekstu: ircenter

Komentarze
Zaloguj się