DAJ CYNK

iPhone 6 Plus zgarnął 41 proc. rynku phabletów

08.12.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4482

Ważne 3

4

Pomimo bardzo krótkiej obecności na rynku, iPhone 6 Plus był najlepiej sprzedającym się phabletem w III kwartale 2014 roku.

Pomimo bardzo krótkiej obecności na rynku, iPhone 6 Plus był najlepiej sprzedającym się phabletem w III kwartale 2014 roku.

Jak informuje KantarWorldPanel sprzedaż phabletów wzrasta (jako phablet zostały przyjęte urządzenia z ekranem 5,5 cala i większe). W III kwartale stanowiły one 10% sprzedanych smartfonów, podczas gdy rok wcześniej były to zaledwie 2%. Najlepiej sprzedającym się phabletem okazał się iPhone 6 Plus z wynikiem 41%.

W ankiecie przeprowadzonej w jednym z punktów sprzedaży, 58% kupujących wskazało, że wybrało iPhone'a 6 Plus ze względu na przekątną ekranu. Co ciekawe, 60% osób, które kupiło iPhone'a 6, wybrały go z tego samego powodu. W przypadku obydwu modeli, najwięcej osób jako główną cechę nowego zakupu wskazało łączność LTE.

Pośród smartfonów Apple, model 6 Plus zajął dopiero czwarte miejsce pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy z wynikiem 10%. Trzeci był iPhone 5c (18%), drugi iPhone 5s (26%), a najlepiej sprzedawał się iPhone 6 (33%). Pośród nabywców obu wersji iPhone'a 6, 85% z nich stanowiły osoby posiadające już smartfon Apple, natomiast 9% kupujących pozbywało się swojego smartfonu z Androidem.

Źródło tekstu: cellular-news; wł

Komentarze
Zaloguj się
34. ~serbon
0

2015-05-05 14:52:50

bank pracy dla nauczycieli języka portugalski w WrocławiuWitam)W firmie Preply zawsze znajdzie się miejsce dla doświadczonych nauczycieli języka portugalskiego w Wrocławiu. Preply oferuje odpowiednie wynagrodzenie i swobodny grafik. Oferty pracy dla korepetytorów zostawiają sami uczniowie. Skontaktuj się z nimi, aby otrzymać więcej szczegółów. Aby odpowiedzieć na ofertę pracy dla nauczycieli języka portugalskiego w Wrocławiu musisz zarejestrować się u nas.Doradzam)

Odpowiedz

33. ~HD
0

2014-12-09 18:16:03

Głupia polityka apla, już dwa lata wcześniej mogli sammiemu zawinąć trochę rynku fabletowego

Odpowiedz

32. ~Calm7
0

2014-12-09 17:29:15

29, 30, 31). Znów zacząłeś chrzanić???

Odpowiedz

31. ~calm7
0

2014-12-09 14:51:52

~30. nie zmieniłem stylu życia i jadłospisu. gdy niosiłem z tyłu flagowca sony to nie było kłopotu. stolce były jedrne , pełne i twarde. na zewntrz jakby pociagniete lakierem nawet takim poslizgowym. a teraz jest inaczej. przyczyne upatruje inna . to zapewne system apple zainstalowany na elektronice tak negatywnie oddziaływuje na moje trzewia.

Odpowiedz

30. ~dred
0

2014-12-09 14:36:07

@29 raczej nie wina ajfona. Lepiej się odżywiać, mniej chlac, ograniczyć homo seks i odbyt powinien się uszczelnić :-D

Odpowiedz

29. ~calm7
0

2014-12-09 13:17:22

mam sraczke po tym jak długo nosiłem ajfona w kieszeni tylnej. czy zawsze tak bedzie gdy go tam ulokuje ?

Odpowiedz

28. ~dred
0

2014-12-09 12:58:43

@26 ja chyba z nudów, bo fanatyka nic nie przekona- ani lepsza jakość wykonania, ani większe możliwości,a tym bardziej cena.

Odpowiedz

27. ~...
0

2014-12-09 11:08:06

@26Bo jesteśmy miłosierni i nie chcemy by nasi bracia popełniali błędy oraz żyli w grzechu.

Odpowiedz

26. ~gumiak
0

2014-12-09 11:02:44

Mam pytanie do przedstawicieli kościoła Św. Robocika. Skoro jesteście tak zadowoleni ze swoich smartfonów, to czemu przyłazicie ciągle pod newsy o Apple i staracie się wszystkich (i siebie przy okazji) przekonać, jaki genialny interes zrobiliście?

Odpowiedz

25. ~dred
0

2014-12-09 10:49:02

@23 fanowi nie przegadasz. Ja seojego G3 nie uważam za super ideal, ale jest ładniejsz, lżejszy i zgrabniejszy od iphona, podobno ma lepszy ekran, cale mnóstwo przewag samego androida,płynny system( ale i lag się zdarza). I dostałem go u opa za zete, bo umowę trzeba było przedłużyć.

Odpowiedz

24. ~Calm7
0

2014-12-09 10:06:21

23). Oj, coś długo te wnioski wysnuwałeś ;-) ..ale lepiej późno, niż wcale :-)

Odpowiedz

23. ~Templariusz
0

2014-12-09 09:55:11

Po odpowiedzi na moje pytanie zadane w poście #1, doszedłem do wniosku, że osoby będące "fanami" iPhona są tak na prawdę fanatykami, którzy lubią wydawać kasę na coś co nie dosyć, ma wady, które zostały wymienione w poniższych postach to jeszcze są dumni z tego, że wydali tyle kasy na coś co nie jest tyle warte.

Odpowiedz

22. ~dred
0

2014-12-09 08:32:08

@16 znaczy był czas, że stać Cię było na topowy smartfon, ale bieda przycisnela? Jest tak, to przyjmij wyrazy ubolewania.

Odpowiedz

21. ~dred
0

2014-12-09 08:28:40

@15 i 16 albo nie zrozumieliscie sensu mojej jednozdaniowej wypowiedzi, albo udajecie kretynow, albo nimi jesteście skoro nie zrozumieliscie. Zatem przetłumacze- ja czuję niemalże dumę z tego, że kupiłem telefon( phablet mi nie przechodzi przez usta), który jest lepszy imo od iphona 6plus i o połowę tańszy( wersja16 gb Gold). Nie lubię być dymany na kasie nawet na własne życzenie- stąd damozadowolenie. Corka ma ipada 3 lte i mi ios nie odpowiada. Nie dałbym za te zabawkę 3000zł. To samo iphona 6 plus. Dla mnie wart jest max 1500zł. Na szczęście mała dostala ipada jako prezent.

Odpowiedz

19. ~tata
0

2014-12-09 07:27:26

@15 i ja kiedyś stalem tam gdzie ty i reszta.

Odpowiedz