DAJ CYNK

Internet LTE i oferta abonamentowa napędzają rynek telefonii komórkowej. Korzysta na tym Play

26.02.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4892

Ważne 6

0

Rynek telefonii komórkowej w Polsce dynamicznie się rozwija, głównie dzięki usłudze LTE, czyli szybkiego Internetu mobilnego, oraz ofercie abonamentowej. Klienci odchodzą od usług prepaidowych, bo coraz częściej w abonamencie mogą liczyć na nielimitowane rozmowy i SMS-y. Na zmianach w trendach korzysta Play, który osiągnął już 21 proc. udziału w rynku.

Rynek telefonii komórkowej w Polsce dynamicznie się rozwija, głównie dzięki usłudze LTE, czyli szybkiego Internetu mobilnego, oraz ofercie abonamentowej. Klienci odchodzą od usług prepaidowych, bo coraz częściej w abonamencie mogą liczyć na nielimitowane rozmowy i SMS-y. Na zmianach w trendach korzysta Play, który osiągnął już 21 proc. udziału w rynku.

Rynek usług telefonii komórkowej w Polsce cały czas się rozwija. To jest napędzane przede wszystkim przez 4G LTE, czyli technologię, która daje nam wszystkim w komórkach dostęp do Internetu. Widzimy bardzo silny wzrost użycia tej technologii. To nas napawa optymizmem, jeśli chodzi o dalszy wzrost popularności tej usługi i liczby klientów - mówi agencji informacyjnej Newseria Bartosz Dobrzyński, dyrektor ds. marketingu w Play i członek zarządu P4.

Właśnie m.in. dzięki docenionej przez klientów ofercie LTE Play zanotował w 2014 r. duże wzrosty i był, jak podkreśla Dobrzyński, najbardziej dynamicznie rozwijającym się operatorem na polskim rynku telekomunikacji mobilnej. W ubiegłym roku spółka pozyskała ponad 1,5 mln nowych klientów. Oznaczało to wzrost o 14 proc. do 12,3 mln osób.

Spółka ma już ponad milion użytkowników Internetu LTE, a zasięg tej usługi obejmuje 73 proc. populacji kraju.

Dzięki nowym klientom udział rynkowy sieci wzrósł o 2,4 pkt proc. do 21,3 proc. Ten wzrost przyczynił się także do poprawy wyników finansowych firmy. Przychody wzrosły o 18 proc. do niemal 4,4 mld zł, a skorygowana EBITDA była w 2014 r. większa o 52 proc. niż rok wcześniej i przekroczyła 1 mld zł.

W tym roku szczególnie widoczna jest pewna zmiana. Mniej osób korzysta z usług na kartę, a więcej osób kupuje oferty abonamentowe. To jest związane z tym, że oferty abonamentowe są bardzo przystępne. To są najczęściej oferty nielimitowane, więc klienci wybierają je bez obaw. Myślę, że jest to pozytywny sygnał, bo pozwala nam stabilnie dostarczać usługi o jak najlepszej jakości - dodaje Dobrzyński.

Udział użytkowników abonamentowych w portfelu klientów Play wzrósł w 2014 r. o 2,9 pkt proc. i wyniósł 47,3 proc. To oznacza, że większość klientów nadal wybiera oferty prepaidowe. Dobrzyński przyznaje, że oferty na kartę nie znikają jeszcze z rynku, ale można spodziewać się dalszego zmniejszania ich znaczenia.

Jak ocenia Dobrzyński, najważniejszą ofertą pozostanie w tym roku Internet LTE.

Myślę, że cały czas kwestia dostępu do Internetu 4G LTE to temat, który będzie najważniejszym dla nas, dla rynku i dla klientów - prognozuje szef marketingu Play. Spodziewamy się, że 2015 r. będzie dla nas bardzo dobrym rokiem, ale nie podajemy żadnych konkretnych przewidywań dotyczących wzrostu przychodów i wzrostu marży.

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
31. ~
0

2015-02-27 10:08:57

30, a skąd wiesz, że wszystkim, robiłeś jakieś badania na ten temat czy z brudnego paluch to wyssałeś, bo tak Ci pasuje do twojej wypowiedzi? Po drugie neostrada nie wszędzie ma 2Mb ale cóż klakierzy jak nie mają co pisać pochwalnego, to właśnie piszą tak jak Ty.

Odpowiedz

0

2015-02-26 20:59:18

Wszyscy tak miauczą na to 4G LTE, a Neostrada 2 Mbps widać wszystkim pasuje. A, zapomniałem, że Neostrada to prestiż. No tak, to wszystko tłumaczy.

Odpowiedz

29. PiotrM
-3

2015-02-26 16:05:45

Znowu artykuł sponsorowany w dziale Wiadomości. Gdyby było jasno napisane że reklama to rozumiem. A tak to wygląda jak całującywd tekst o partii z Trybuny Ludu z czasów PRL.

Odpowiedz

23. ~
0

2015-02-26 15:46:10

Ehhh to ich LTE. Dobrze że nie dałem sie wkręcić na abonament na net mobilny tylko kartę wziąłem. Wczesniej mialem w ich LTE do 4Mb a od jakiegoś miesiąca ledwo 1Mb wyciąga a wieczorami bywa ze 400kb leci. Oczywiście w odpowiedzi na reklamacje otrzymuje informacje ze wszystko jest u nich w porządku i nie stwierdzają żadnej awarii.Cale szczęście jest jeszcze Orange i u nich w hspa+ wyciągam po 15Mb.

Odpowiedz

22. ~Spajro
1

2015-02-26 15:03:14

@21 Apropo Junior Boxa, ja się jeszcze nie spotkałem z osobą która to zamówiła -.-

Odpowiedz

0

2015-02-26 15:01:10

Jest reklama to się sprzedaje. Nic w tym nadzwyczajnego. Formuła junior box, formuła mix, lte były ostatnio mocno wspierane medialnie. Lte mają właśnie w małych miastach, więc śmiaĺo mogą konkurować z neostradą. I jak widać na tym wygrywają.

Odpowiedz

20. ~
2

2015-02-26 12:28:16

cd. Jedyny problem to limity, ale po testach pewnie się zdecyduję na rezygnację. Umowa z Orange niedługo się kończy. I pozbędę się kosztów "utrzymania" badziewnego łącza.

Odpowiedz

19. ~
-1

2015-02-26 12:25:30

LTE na kartę to tak jak kiedyś Play Fresh. Trzymam za nich kciuki i ostro korzystam z LTE. Neostrada do 10M z prędkością 1M mi tego nie zapewni.

Odpowiedz

18. wlo
-1

2015-02-26 12:04:47

7, 8 - za 8 miesięcy może nie być niczego już ;-) Naprawdę super podejście. Groźby, jak nie wiadomo czy za 8 miesięcy Plej będzie miał to co ma dzisiaj w ogóle ;-)

Odpowiedz

17. TomekO
-1

2015-02-26 11:32:46

Klienci prepaid nie mogą liczyć na nielimitowane połączenia tylko muszą wybierać abonament ? Od półtora roku nie wydałem w Minimaxie złotówki z konta głównego na nielimitowane rozmowy czy smsy/mmsy.Dla mnie te oferty operatorów nie pasują do nowoczesnych smartfonów. Przesłanie minuty filmu FHD to ze 100 MB, obejrzenie filmiku 1h FHD to 1 GB, zdjęcia, pobranie gier czy wymiana dłuższego filmiku i w ciągu dnia nie ma limitu 2 GB. Co przez resztę miesiąca ? Jest oczywiście darmowy LTE 100 GB czy Orange ale trzeba drugą kartę SIM. Jak jest dużo taniego internetu to znowu marna oferta głosowa. Wiedzą co robią ;) ale klient może i tak mieć dualsima.

Odpowiedz

16. ~Fioletowy
-1

2015-02-26 10:56:43

Mam Internet z P4 i w Salonie uruchomili mi Roaming z T-Mobile :) Szkoda że nielimitowane to LTE, zły 25 GB podstawówki też styknie ..

Odpowiedz

15. ~
-1

2015-02-26 10:14:57

A zasięg znikomy jak był tak jest... Uruchomiliby w końcu roaming LTE w T-Mobile, bo to żenujące, że w lokalizacji, w której jest (i jak widzę opłaca się) LTE zarówno dla Plusa jak i T-Mobile nie ma Play w żadnej postaci...

Odpowiedz

14. ~Marcin
-2

2015-02-26 08:53:25

A ja przeniosłem swój numer do Play formuła na kartę i problemów przy tym było sporo ale abonament mnie nie interesuje.

Odpowiedz

13. ~Marcin
-4

2015-02-26 08:53:24

A ja przeniosłem swój numer do Play formuła na kartę i problemów przy tym było sporo ale abonament mnie nie interesuje.

Odpowiedz

12. ~Mariusz
2

2015-02-26 08:33:13

9 - dlatego napisałem "prawdziwego" nielimitowanego LTE. Gdyby LTE było wszędzie to nie było by problemu a tak to jak mam korzystać z telefonu po wyczerpaniu pakietu danych w miejscach gdzie nie mam LTE. W Play nielimitowane LTE nie pomniejsza pakietu podstawowego danych i to jest uczciwa oferta.

Odpowiedz