DAJ CYNK

Intel może sprzedawać swoje produkty firmie Huawei

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8519

Intel produkty sprzedaż Huawei

Intel otrzymał od amerykańskich władz licencję na dalszą sprzedaż niektórych swoich produktów firmie Huawei. Inne firmy również się o to starają, ale może im się nie udać.

Obecny kryzys na linii USA - Chiny jest najgorszym tego typu zdarzeniem od dziesięcioleci, a jedną jego ofiar jest firma Huawei, oskarżany przez ekipę Trumpa o szpiegowanie na rzecz chińskiego rządu. Producent ten stracił możliwość kupowania amerykańskich produktów, a teraz zakaz ten dotyczy również firm spoza USA, ale korzystających z amerykańskich technologii. W efekcie od ubiegłego roku nowe smartfony Huaweia nie mają fabrycznie zainstalowanych usług Google Mobile Services, co wpływa na sprzedaż tych modeli poza  Państwem Środka, a teraz dojdą do tego między innymi braki związane z chipsetami (przede wszystkim z nowymi Kirinami)..

Zobacz: Huawei ma tylko niecałe 9 milionów Kirinów 9000
Zobacz: Huawei nova 7 SE Life, czyli Huawei wymienia Kiriny na MediaTeki

 15 września tego roku weszły w życie nowe sankcje amerykańskiego rządu, które rozszerzają zakaz handlu z firmą Huawei na nowe podmioty. Nie dotyczą one jednak amerykańskiej firmy Intel, która otrzymała licencję umożliwiającą dalsze sprzedawanie swoich produktów chińskiemu koncernowi. A co z innymi?

W ubiegłym tygodniu o zgodę na handel z firmą Huawei wystąpił chiński SMIC, używający amerykańskich technologii przy produkcji chipów dla Huaweia. O to samo wystąpił południowokoreański SK Hynix, ale - jak podają nieoficjalne źródła - nie otrzymał licencji. W sierpniu z kolei o zgodę na handel z firmą Huawei wystąpił MediaTek.

Jak powiedział anonimowy rozmówca agencji Reuters, firmy spoza USA mogą mieć większe problemy ze zdobyciem licencji na sprzedaż swoich produktów firmie Huawei niż amerykańskie przedsiębiorstwa, co może szczególnie dotknąć wytwórców układów półprzewodnikowych. Firmy te opracowują plany awaryjne, by straty spowodowane amerykańskim zakazem zniwelować na przykład wzrostem sprzedaży dla innych klientów.

Zobacz: Play bez Huaweia? Pozbycie się chińskiej marki tańsze niż szacowano
Zobacz: Polskie 5G bez Huawei? Za i przeciw

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters

Przewiń w dół do następnego wpisu