DAJ CYNK

Polski rynek smartfonów według IDC: Xiaomi przegonił Huaweia i ściga Samsunga

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Xiaomi przegania Huaweia w Polsce

Firma analityczna IDC podała informacje dotyczące rynku smartfonów w Polsce w ostatnim kwartale 2019 roku. Rok 2019 można uznać za rok Xiaomi, który z 4 pozycji urósł na wicelidera rankingu.

Choć w pierwszym kwartale 2019 roku najwięcej smartfonów na polski rynek dostarczył Huawei (tak wynika z danych IDC), w całym minionym roku zdecydowanie liderem sprzedaży w naszym kraju był Samsung i tak było też w czwartym kwartale. Koreański gigant opanował 32,3% polskiego rynku, o około 3 p.proc. mniej niż rok wcześniej.

Na drugie miejsce wskoczył - chciałoby się napisać, że niespodziewanie, ale nie byłoby to prawdą - Xiaomi. Chiński producent słynący z oferowania coraz lepszych urządzeń po bardzo konkurencyjnych cenach przegonił Huaweia (odpowiednio 22,9% i 20,6% rynku). Poza podium bez zmian większych - Apple (9,9%) i Motorola (3,7%).

Zobacz: Counterpoint: Huawei mocno przebija Apple'a i wskakuje na drugie miejsce
Zobacz: Globalny rynek smartfonów w 4Q2019 według Canalys - Apple liderem kwartału, ale Samsung wygrywa cały rok

IDC smartfony w Polsce w 4Q2019

Z danych udostępnianych przez IDC wynika, że początek każdego roku to dosyć słaby okres dla Samsunga. Czy to wystarczy, by Xiaomi stał się liderem naszego rynku w 1Q2020? Przekonamy się wkrótce.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: IDC, Marek Kujda (Twitter)

Przewiń w dół do następnego wpisu