DAJ CYNK

Huawei może ponownie używać oprogramowania Microsoftu

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5620

Microsoft logo budynek

Microsoft otrzymał od Departamentu Handlu USA licencję handlową, dzięki której może kontynuować swoją współpracę z firmą Huawei. Informację podał rzecznik amerykańskiego giganta agencji Reuters. 

- 20 listopada amerykański Departament Handlu uwzględnił wniosek Microsoftu o licencję na eksport oprogramowania masowego do Huawei. Jesteśmy wdzięczni za działania Departamentu w odpowiedzi na naszą prośbę.

- powiedział rzecznik Microsoftu w wiadomości przesłanej Reutersowi

Zobacz: Zaledwie dwutygodniowe zezwolenie na handel z Huaweiem
Zobacz: Huawei otrzyma od USA kolejne zawieszenie zakazu handlu, na 6 miesięcy

Nie podano szczegółów licencji, jaką Microsoft otrzymał od amerykańskiego rządu, jednak oczekuje się, że koncern może teraz swobodnie sprzedawać swoje oprogramowanie chińskiej firmie, co ma duże znaczenie dla rozwoju laptopów Huawei Matebook.

Po tym, jak Huawei został umieszczony na czarnej liście w USA, skutkującej zakazem eksportowania dla tego chińskiego producenta wytworów amerykańskich firm, tamtejszy Departament Handlu rozpoczął w lipcu tego roku wydawanie specjalnych licencji na możliwość handlu z Huaweiem. Wpłynęło około 300 wniosków o taką licencję, z czego połowa została przetworzona, a połowa z tych (czyli jedna czwarta całości) została zatwierdzona - pozostałym odmówiono.

Zobacz: Już 260 amerykańskich firm chce współpracować z Huaweiem. Trump ma na to pozwolić
Zobacz: Amerykańskie firmy mogą uzyskać zgodę na handel z Huawei

Z punktu widzenia sprzętu mobilnego, bardziej oczekiwana jest licencja handlowa udzielona firmie Google. Dzięki temu nowe smartfony Huaweia, zaczynając od zaprezentowanych tej jesieni urządzeń z serii Mate 30, mogłyby uzyskać oficjalny dostęp do usług Google'a, w tym sklepu Google Play.

Zobacz: Używaliśmy Huaweia Mate 30 Pro. Teraz będzie nam się śnić po nocach
Zobacz: Naprawa ekranu w Huawei Mate X kosztuje tyle, co flagowy smartfon

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters

Przewiń w dół do następnego wpisu