DAJ CYNK

Huawei ma już prawie pół polskiego rynku tabletów. Mocna pozycja w segmencie tabletów 10-calowych

25.04.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4409

Ważne 0

0

Jak wynika z danych GfK Polonia, udział chińskiego producenta w rynku tabletów w Polsce wzrósł w ubiegłym miesiącu do 44,6 proc. w ujęciu ilościowym. W kategorii tabletów 10-calowych udział w ujęciu ilościowym wyniósł w marcu aż 49 proc.

Segment tabletów Huawei w Polsce ma się coraz lepiej. Od marca ubiegłego roku udział podskoczył o ponad 8 punktów procentowych, zatrzymując się w minionym miesiącu na poziomie 44,6 proc. w ujęciu ilościowym. Szczególne powody do zadowolenia budzą dane w segmencie tabletów o 10-calowych ekranach. Tam Huawei zanotował w marcu wzrost do 49 proc. w ujęciu ilościowym (37,7 proc. w marcu rok temu).

Zobacz: Składany smartfon? Samsung chce składać tablety i to dopiero będzie ciekawe

W segmencie tabletów 7-calowych Huawei zanotował wzrost do poziomu 33,2 proc. (30,2 proc. przed rokiem). Jedyny spadek w tym czasie zanotowano w segmencie tabletów 8-calowych (obecnie 35 proc., a przed rokiem - 40,6 proc.). Tymczasem skumulowane dane GfK Polonia za ostatnie 12 miesięcy dla całego rynku tabletów w Polsce wskazują na wzrost udziału Huawei do 37,3 proc. w ujęciu ilościowym i 32,6 proc. w ujęciu wartościowym.

Zobacz: Huawei - 59 mln sprzedanych smartfonów i duży wzrost przychodów w I kwartale 2019 roku

Jak mówi Dominik Wierusz-Walknowski, marketing communications manager odpowiedzialny za tę kategorię produktów w Huawei CBG Polska:

Tablet musi być dziś multimedialnym centrum rozrywki, z doskonałym ekranem, dźwiękiem i dodatkowymi atrakcyjnymi funkcjami. Modele z 10-calowym ekranem to oferta trafiająca dla ludzi, którzy aktywnie korzystają z usług video na żądanie, często podróżują i cieszą się tabletem będąc w ruchu, dzięki internetowi LTE. To oferta doceniana także przez rodziny z dziećmi, ze względu na dedykowane dzieciom gry edukacyjne czy korzystną dla wszystkich funkcję ochrony wzroku użytkownika.

Źródło zdjęć: Huawei

Źródło tekstu: informacja prasowa

Komentarze
Zaloguj się