DAJ CYNK

Honor zawarł porozumienie z Qualcommem, będzie używał Snapdragonów w swoich telefonach 5G

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4422

Honor zawarł porozumienie z Qualcommem, będzie używał Snapdragonów w swoich telefonach 5G

Wygląda na to, że strategia marki Honor zaczyna przynosić pierwsze efekty. Chińska firma po rozwodzie z Huaweiem zawarła z Qualcommem porozumienie dotyczące dostaw układów Snapdragon do produkcji smartfonów 5G.

Jak donoszą chińskie źródła, Honor i Qualcomm zawarły porozumienie dotyczące dostaw układów SoC, które trafią do przyszłych telefonów 5G chińskiej firmy. Doniesienia o tym, że trwają takie rozmowy, pojawiały się już kilka tygodni temu, współpracę z Honorem zapowiedział też szef Qualcomma podczas grudniowego wydarzenia Snapdragon Technology Summit. Z najnowszych informacji z chińskiego rynku wynika, że producenci już nawiązali współpracę.  

Zobacz: Smartwatche Honor Watch GS Pro i Honor Watch ES zadebiutowały na polskim rynku. W przedsprzedaży ze słuchawkami darmo

Nie wiadomo jeszcze, które Snapdragony z 5G zostaną wykorzystane w telefonach Honora, jednak raczej nie należy spodziewać się, że będzie to topowy Snapdragon 888, przynajmniej nie od razu. Spekulacje, że chińska firma ma w planach stworzenie telefonu z tym chipsetem, pojawiały się już w grudniu, jednak dotąd Honor był marką przede wszystkim kojarzoną z urządzeniami klasy średniej i opracowanie smartfonu z najwyższej półki może być obecnie zbyt trudne lub ryzykowne biznesowo

Z ostatnich przecieków wynika, że sercem najnowszego modelu firmy – Honor V40 – będzie układ MediaTek Dimensity 1000+. Wcześniej w planach było wykorzystanie w tym telefonie chipsetu Kirin, a urządzenie projektowane było jeszcze we współpracy z Huaweiem. Nowe Honory ze Snapdragonami oznaczać będą zupełnie nowy etap, jednak na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. 

Zobacz: Honor V40 pojawia się w benchmarku
Zobacz: Honor V40 z MediaTekiem - bez Kirina

Od początku swojego istnienia Honor, jako submarka Huaweia, korzystał z tego samego łańcucha dostaw, co główna firma. W swoich smartfonach wykorzystywał układy Kirin, a także inne komponenty i oprogramowanie znane z urządzeń Huawei. Amerykańskie restrykcje objęły obydwie marki, a ze względu na wykorzystanie technologii dostarczanych wcześniej przez firmy ze Stanów Zjednoczonych, oznaczało to też odcięcie od dalszej produkcji układów SoC. 

Jedyną nadzieją dla Honora było całkowite rozstanie z Huaweiem i tak się też stało. W listopadzie 2020 r. marka przeszła w ręce firmy Shenzhen Zhixin New Information Technology. Tym samym Honora przestały obejmować restrykcje Stanów Zjednoczonych, a producent mógł nawiązać współpracę z dowolnym dostawcą komponentów, w tym mobilnych procesorów. 

Zobacz: Huawei sprzedał markę telefonów Honor
Zobacz: Test zegarka Honor Watch GS Pro: sportowy, turystyczny, trochę smart

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gizmochina, yicai.com

Przewiń w dół do następnego wpisu