DAJ CYNK

HMD Global - rośnie przychód i... straty

23.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5176

Ważne 6

1

Wskrzeszanie Nokii to nie jest tania sprawa. Przekonują się o tym HMD Global oraz współpracujący z nim FiH Mobile (należący do Foxconnu). Rosną przychody, ale rosną też straty.Wskrzeszanie Nokii to nie jest tania sprawa. Przekonują się o tym HMD Global oraz współpracujący z nim FiH Mobile (należący do Foxconnu). Rosną przychody, ale rosną też straty.

Smartfony z symbolem Nokii sprzedają się naprawdę dobrze. W ostatnim roku udało się sprzedać prawie 9 milionów urządzeń, a to więcej niż np. Sony, HTC, Google czy Lenovo. Jeszcze lepiej wyglądają wyniki na rynku feature phone'ów, których to sprzedano 59 milionów. Ale choć przychody na najważniejszym dla HMD rynku europejskim wzrosły prawie dziesięciokrotnie (ze 177 milionów USD do 1,6 miliarda) to skromny zysk w wysokości 1 miliona dolarów zamienił się w stratę 161 milionów.

Foxconn i HMD Global nie zamierzają się jednak zrażać. Obie firmy uważają to za konieczną inwestycję na początek działalności. Stojący na czele Foxconnu Terry Go jest zdeterminowany do osiągnięcia sukcesu. A jego firma MA z czego pokrywać straty.

Zobacz: Nokia sprzedaje więcej smartfonów niż HTC, Sony, Google czy Lenovo

Źródło tekstu: androidauthority, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu